Jautienos koldūnų receptas

Koldūnai yra bene populiariausias patiekalas kiekvienoje šeimoje. Čia pateikiamas skanių jautienos koldūnų receptas. Mano nuomone, geriausi yra klasikiniai jautienos koldūnai. Į faršą įdėjau šiek tiek taukų, bet galite gaminti ir be jų. Patiekite koldūnus su sviestu, mėgstamu padažu, maltais juodaisiais pipirais.

Sudedamosios dalys

Norint pasigaminti koldūnų su jautiena, reikės:

 • Tešlai
 • kvietiniai miltai – 300 g;
 • šalto vandens – 130-150 ml;
 • vištos kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 1/4 šaukštelio;
 • rafinuotas augalinis aliejus – 1 valgomasis šaukštas.
 • Įdarui:
 • jautiena – 150-200 g;
 • šoninės – 50 g (nebūtina);
 • svogūnas – 1 vnt;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • ledinio vandens – 1 valgomasis šaukštas.

gaminimo procedūra

 1. Miltus supilkite į dubenį. Miltuose padarykite duobutę, suberkite druską ir žalią kiaušinį.
 2. Į dubenį suberkite miltus. Suberkite miltų mišinį, įberkite druskos ir įmuškite žalią kiaušinį.
 3. Įpilkite 1 valgomąjį šaukštą augalinio aliejaus ir dalimis supilkite šaltą vandenį bei suminkykite tešlą iš pradžių šaukštu, o paskui rankomis.
 4. Įpilkite 1 valgomąjį šaukštą augalinio aliejaus ir, dalimis pilant šaltą vandenį, suminkykite tešlą iš pradžių šaukštu, paskui rankomis.
 5. Tešla turi būti tvirta, bet ne per kieta, nelipni prie rankų. Uždenkite tešlą maistine plėvele ir palikite 30-40 minučių kambario temperatūroje.
 6. Tešla turi būti standi, bet ne per kieta, nelipni prie rankų. Uždenkite tešlą maistine plėvele ir palikite 30-40 minučių kambario temperatūroje.
 7. Supjaustykite jautieną be folijos ir sausgyslių gabalėliais. Riebalus, jei naudojate, taip pat supjaustykite kąsnio dydžio gabalėliais.
 8. Supjaustykite jautieną be plėvių ir sausgyslių gabalėliais. Jei naudojate lašinius, juos taip pat supjaustykite gabaliukais.
 9. Šoninę, mėsą ir nuluptą svogūną sumalkite blenderiu arba du kartus perbraukite per mėsmalę. Malta mėsa turi būti smulkiai sumalta.
 10. Šoninę, mėsą ir nuluptą svogūną susmulkinkite blenderiu arba du kartus sumalkite mėsmale. Malta mėsa turi būti smulkiai sumalta.
 11. Pagardinkite druska ir maltais juodaisiais pipirais, įpilkite 1 šaukštą ledinio vandens ir gerai išmaišykite.
 12. Pagal skonį įberkite druskos ir maltų juodųjų pipirų, įpilkite 1 šaukštą ledinio vandens, gerai išmaišykite.
 13. „Atpjaukite likusią tešlą, iškočiokite į 5 mm storio pyragą, stikline išpjaukite apskritimus. Į kiekvieno apskritimo vidurį įdėkite po šaukštelį įdaro.
 14. „Atpiltą tešlą iškočiokite, iškočiokite į ne storesnę kaip 5 mm plutą ir stikline išpjaukite apskritimus. Į kiekvieno apskritimo vidurį įdėkite po šaukštelį mėsos.
 15. Koldūnus gaminkite kaip įprastai.
 16. Koldūnus galite išvirti iš karto arba, jei gaminate daug koldūnų vėlesniam naudojimui, sudėkite juos ant miltais pabarstytos pjaustymo lentelės ir įdėkite į šaldiklį.
 17. Jautienos koldūnus galima virti iš karto arba, jei gaminate daug koldūnų, sudėkite juos ant miltais pabarstytos pjaustymo lentelės ir padėkite į šaldiklį.
 18. Šviežiai išvirtus arba šaldytus koldūnus sudėkite į verdantį pasūdytą vandenį, užvirkite, sumažinkite ugnį ir virkite 5-7 minutes nuo tada, kai jie išplaukia. Į stalą patiekite karštą. Šiame recepte esantys jautienos koldūnai yra skanūs, išbandykite!
 19. Į verdantį pasūdytą vandenį sudėkite šviežiai išvirtus arba šaldytus koldūnus, užvirkite, sumažinkite ugnį ir virkite 5-7 minutes nuo tada, kai jie išplaukia. Į stalą patiekite karštą. Jautienos koldūnai pagal šį receptą yra skanūs, išbandykite!
 20. Gero apetito!