Kalakutienos koldūnai

Šiandien noriu pasidalyti kalakutienos koldūnų receptu. Kalakutiena laikoma dietine mėsa ir yra šiek tiek sausa, todėl į faršą įdėjau taukų. Tačiau jei rūpinatės savo sveikata, taukų dėti nereikia. Šiuos skanius ir sočius koldūnus patiekite karštus su žalumynais ir grietine. Išbandykite!

Sudedamosios dalys

Kalakutienos koldūnams paruošti reikės:

 • Tešlai
 • miltai – 450 g;
 • vienas kiaušinis – 1 vnt;
 • druskos – 0,5 šaukštelio;
 • šalto vandens – 200 ml.
 • Įdarui:
 • kalakutienos mėsos (viriau iš filė) – 600 g;
 • svogūnas (didelis) – 1 vnt;
 • Kiaulienos lašiniai (be odos) – 100 g;
 • maltų juodųjų pipirų, druskos – pagal skonį;
 • lauro lapai – 2 vnt;
 • kvapieji pipirai – 2 vnt;
 • sviesto – pagal skonį;
 • grietinės ir krapų.

Maisto gaminimo procesas

 1. Nuplaukite ir nusausinkite kalakutieną, supjaustykite ją nedideliais gabalėliais.
 2. Nuplaukite ir nusausinkite kalakutieną bei supjaustykite ją nedideliais gabalėliais.
 3. Tada mėsą sumalkite mėsmale. 
 4. Tada sumalkite mėsą per mėsmalę. 
 5. Šviežius lašinius (be odos) ir nuluptą svogūną taip pat pertrinkite per mėsmalę ir sudėkite į kalakutienos faršą, pagal skonį įberkite druskos, pipirų, gerai išmaišykite ir faršas koldūnams paruoštas. 
 6. Šviežius lašinius (be odos) ir nuluptą svogūną taip pat pertrinkite per mėsmalę ir sudėkite į kalakutienos faršą, pagal skonį įberkite druskos, pipirų, gerai išmaišykite ir faršas koldūnams paruoštas. 
 7. Tešlai užminkyti miltus persijokite į dubenį ir įberkite druskos. Viduryje padarykite duobutę ir įmuškite kiaušinį. Kiaušinį ir miltus sumaišykite šakute, tada supilkite šaltą vandenį ir sumaišykite visus ingredientus. Padėkite tešlą ant stalo ir gerai išminkykite. Iš pradžių tešla bus labai standi, bet po 5-10 minučių minkymo ji taps lygesnė ir elastingesnė.
 8. Tešlai užminkyti miltus persijokite į dubenį ir įberkite druskos. Viduryje padarykite duobutę ir įmuškite kiaušinį. Kiaušinį ir miltus sumaišykite šakute, tada supilkite šaltą vandenį ir sumaišykite visus ingredientus. Padėkite tešlą ant stalo ir gerai išminkykite. Iš pradžių tešla bus labai standi, bet po 5-10 minučių minkymo ji taps lygesnė ir elastingesnė. Ant lengvai miltais pabarstyto stalo plonai iškočiokite tešlą (1-2 mm storio), tada nedideliu plakikliu iškočiokite tešlą apskritimais. 
 9. Ant lengvai miltais pabarstyto stalo plonai iškočiokite tešlą (1-2 mm storio) ir iš jos išpjaukite apskritimus. 
 10. Ant kiekvieno apskritimo dėkite po 1 arbatinį šaukštelį maltos mėsos. 
 11. Ant kiekvieno apskritimo dėkite po 1 arbatinį šaukštelį maltos mėsos. Tada tešlos kraštus suvyniokite ir pirštais užspauskite, kad susidarytų pusmėnulio forma arba koldūnas, tada sujungkite kampus ir padarykite koldūną, kaip parodyta nuotraukoje. 
 12. Tada tešlos kraštus suvyniokite ir pirštais užspauskite, kad susidarytų pusmėnulio forma arba koldūnas, tada sujungkite kampus ir padarykite koldūną, kaip parodyta nuotraukoje. 
 13. Suvyniokite tešlos kraštus ir pirštais užspauskite kraštus, kad susidarytų pusmėnulio forma arba koldūnas, tada sujungkite kampus ir padarykite koldūną, kaip parodyta nuotraukoje. Taip pagaminkite visus koldūnus su kalakutienos įdaru viduje.
 14. Taip pagaminkite visus koldūnus su įdarytu kalakutu viduje. 
 15. Supilkite vandenį į puodą ir pasūdykite. Užvirinkite vandenį, įmeskite lauro lapus, porą pipirų žirnelių ir sudėkite koldūnus. Periodiškai maišydami šaukšto nugarėle, kad koldūnai nepriliptų, palaukite, kol jie išplauks. Tada virkite dar 3-4 minutes ir išimkite koldūnus dantytu šaukštu.
 16. Į puodą supilkite vandenį su druska. Užvirinkite vandenį, įmeskite lauro lapus ir porą pipirų žirnelių, sudėkite koldūnus. Periodiškai maišydami šaukšto nugarėle, kad koldūnai nepriliptų, palaukite, kol jie išplauks. Tada virkite dar 3-4 minutes ir išimkite koldūnus dantytu šaukštu.
 17. Kalakutienos koldūnai yra skanūs ir sotūs. Išdėliokite juos lėkštėse ir pagal skonį įdėkite sviesto bei krapų. 
 18. Skanūs ir sotūs kalakutienos koldūnai paruošti. Išdėliokite juos lėkštėse ir pagal skonį įdėkite sviesto bei krapų. 
 19. Šiuos sultingus koldūnus patiekite karštus su grietine. 
 20. Šiuos sultingus koldūnus patiekite karštus su grietine. 
 21. Gero apetito!