IV klasės lazerio terapijos privalumai ir kaip juos naudoti

IV klasės lazerio terapija - daktaras Axas

Jei esate vienas iš milijonų suaugusiųjų, kenčiančių raumenų, sąnarių skausmus ir ribotą judrumą dėl uždegimo, tikriausiai žinote, kiek natūralių gydymo būdų dabar yra, kad padėtų jums palengvėti.

Nors daugelis gydymo būdų yra skirti tik simptomai, bet ne visada pagrindinės priežastys skausmo tam tikros šviesos terapijos rūšys, ypač IV klasės lazerio terapija, gali suteikti daugiau nei trumpalaikę naudą, nes tai iš tikrųjų padeda organizmui natūraliai išgydyti be vaistų ar chirurgijos.

Tūkstančius metų šviesa buvo laikoma natūraliu, gydomuoju energijos šaltiniu. Šiandien mes žinome, kad gydymas technologiškai pažangiais lazeriniais prietaisais gali sukelti naudingus, fotocheminius pokyčius ląstelių viduje.

Šis procesas suteikia terapinių rezultatų, įskaitant, bet neapsiribojant, skausmo ar uždegimo sumažėjimą ir palengvinimą bei kraujotakos padidėjimą. Dėl to pagerėjęs judesio diapazonas ir judėjimo judėjimas yra būtini atstatymo procesui.

Nemažai papildomų privalumų yra imunomoduliacija, žaizdų gijimo skatinimas ir audinių regeneracija. Žinoma, kad lazerio terapija yra labai saugi ir kelia nedidelį šalutinio poveikio pavojų, ypač palyginti su ilgalaikiu vaistų vartojimu.

Kas yra IV klasės lazerio terapija?

Žemo lygio lazerio terapija arba šalto lazerio terapija dabar vadinama fotobiomoduliacija, siekiant geriau apibrėžti gydymą iš specifinių lazerių, kurie naudojami skausmui malšinti ir gydyti. Gydymas priklauso nuo vietos vienoje ar keliose kūno vietose.

Ką tiksliai reiškia fotobiomoduliacija? „NUOTRAUKA“ reiškia šviesą, „BIO“ reiškia gyvenimą, o „MODULIAVIMAS“ – pokyčius.

Remiantis Šiaurės Amerikos fotobiomoduliacinės terapijos asociacijos (NAALT) duomenimis, fotobiomoduliacinė terapija apibrėžiama kaip „Šviesos terapijos forma, kuri naudoja nejonizuojančias šviesos šaltinių formas, įskaitant LASERS, LED ir plačiajuostę šviesą, matomoje ir infraraudonojoje. spektrą. “

Maisto ir vaistų administracija (FDA) sugrupavo visus lazerius, tiek medicininius, tiek nemedicininius, į keturias klasifikacijas. „IV klasės“ (arba 4 klasės) lazeriai apima tuos, kurių galia viršija vieną vatą. Akių apsauga reikalinga naudojant šiuos lazerius, kad būtų apribotas atspindimos šviesos poveikis. Dauguma mokslinių, pramoninių, karinių ir medicininių lazerių patenka į šią kategoriją.

Šio tipo gydymas atliekamas lazeriu, jo išvestį nukreipiant lazeriu, tiesiogiai ant odos arba maždaug per pusę colio virš paviršiaus ir aplink sužalojimo bei skausmo sritį.

Kaip veikia IV klasės lazerio terapija (fotobiomoduliacija)?

Lazerio terapija stimuliuoja medžiagų apykaitos procesus ląstelių lygiu. Yra daug terapijos rūšių, priklausomai nuo galios lygio, bangos ilgio ir jų sąveikos su kūnu.

Fotobiomoduliacija skiriasi nuo lazerio terapijos, kuri taikoma taikant dermatologinius gydymo būdus (pvz., Spuogus) ir oftalmologines (akių) procedūras.

Fotobiomoduliacija remiasi keturiais pagrindiniais lazerių technologijos parametrais:

 1. Šviesos tipas
 2. Bangos ilgio vaidmuo
 3. Veikimo režimai
 4. Galia arba energijos tankis

IV klasės lazeriniuose prietaisuose naudojami lazeriniai diodai, kurie yra produktų „variklis“. Šie diodai nustato skleidžiamos šviesos galios lygį ir bangos ilgį. Neseniai dėl naujos technologinės pažangos atsirado pažangių lazerių, kurie yra didelės galios, kelių bangų ilgio įtaisai, apimantys raudonos (635 nm) ir infraraudonųjų spindulių (810 nm, 980 nm ir 1064 nm) bangos ilgius.

Esminis skirtumas, dėl kurio šis gydymas yra geresnis nei kiti gydymo būdai, yra fotobiomoduliacija, suteikianti energiją ląstelėms, sukelianti daugybę cheminių pokyčių, o tai lemia tai, kad kūnas iš esmės pats išgydo.

Fotonų (šviesos) energija sugeba efektyviai prasiskverbti per odą ir pagrindines struktūras, pagreitindama kūno atsigavimo procesą. Šis fotocheminis veikimo mechanizmas sukelia ląstelių veiksmų kaskadą, apimančią:

 • ATP stimuliavimas
 • Kvėpavimo grandinės stimuliavimas
 • Padidėjusi DNR ir RNR sintezė
 • Sustiprinta kolageno sintezė
 • Padidėjęs beta-endorfinų ir serotonino kiekis

FDA priskyrimas medicinos prietaisams

4 klasės lazerio terapija dažniausiai atliekama sveikatos priežiūros ar medicinos specialisto kabinete. Kadangi tai yra didelės galios prietaisai, buvo įrodyta, kad IV klasės lazeriai yra kliniškai veiksmingi. Jie priskiriami „II klasės medicinos prietaisams“, dar viena priežastis, kodėl jie skiriasi nuo kitų tipų lazerių.

Ką reiškia ši klasifikacija? JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) yra vyriausybės agentūra, atsakinga už visuomenės sveikatos apsaugą, reguliuodama vartojimo produktus, įskaitant maistą, vaistus ir medicinos prietaisus.

Pasak FDA, II klasės medicinos prietaisai „kelia vidutinę riziką“. Ši kategorija atspindi 43 procentus visų įrenginių ir apima įvairiausius įrenginius – pradedant motoriniais vežimėliais ir baigiant „Apple Watch“ EKG programėle. Priežastis, dėl kurios šie lazeriai kelia riziką, dažniausiai yra dėl jų galios ir gebėjimo paveikti akis, jei su jais nesielgiama tinkamai.

Prietaisų ir radiologinės sveikatos centras (CDRH) yra reguliavimo biuras FDA, kurio vaidmuo yra įgyvendinti ir vykdyti įstatymus ir kitus teisės aktus, taikomus radiaciją generuojantiems elektroniniams gaminiams. Šiai kategorijai priklauso medicinos prietaisai, įskaitant lazerius ir šviesos prietaisus. FDA ir CDRH skirstomos trys skirtingos medicinos prietaisų klasifikacijos: I, II ir III klasės.

Įrenginio, kurio FDA neįtraukė į sąrašą, nepašalino ar nepatvirtino kaip medicinos prietaisą, naudojimas gali būti labai pavojingas, nes prietaisas gali būti nesaugus arba neveiksmingas. Štai kodėl svarbu atlikti tyrimus, užtikrinant, kad jus gydytų kokybiškai kontroliuojamas lazeris.

Galima nauda

Besiplečiantis IV klasės terapijos lazerių vystymasis atspindi naujos šviesos terapijos kartą. Šis lazerio tipas yra gana naujas terapinio lazerio scenoje ir sulaukia daugybės ligų gydančių gydytojų susidomėjimo. Daugelis anksčiau naudojo šalto arba žemo lygio lazerius, o klinikiniai rezultatai buvo riboti arba nenuoseklūs, tai patvirtino daugybė paskelbtų tyrimų.

IV klasės lazeriai yra nauja galimybė gydytojams, turintiems mažos galios lazerius, pridėti technologiją, kurios rezultatai bus geresni. Gydytojai, kurie yra nauji fotobiomoduliacijos atvejai, dabar turi aukštesnį pasitikėjimo lygį ir labiau skatina įtraukti šį „be narkotikų“ gydymą į savo praktiką.

Ką tyrimas mums pasakoja apie galimą IV klasės lazerio terapijos naudą? Keletas populiariausių šio tipo lazerio gydymo programų yra:

1. Gali sumažinti uždegimą, skausmus ir skausmus

Numatyti IV klasės lazerinių prietaisų naudojimo būdai:

 • Skatinti raumenų atsipalaidavimą ir palengvinti raumenų spazmus
 • Sumažinti nedidelius sąnarių skausmus, skausmą ir standumą
 • Laikinai mažėja artrito simptomai
 • Padeda padidinti kraujotaką

Neseniai paskelbtų tyrimų apžvalga parodė, kad fotobiomoduliacijos gydymas yra „veiksmingas, saugus gydymas įvairiomis sąlygomis“, kai prietaisai buvo naudojami indikacijoms „įskaitant skausmą, kognityvinę disfunkciją, žaizdų gijimą, diabetinę geltonosios dėmės edemą ir šalutinį poveikį po procedūros. . “

IV klasės lazerio procedūros yra unikalios, nes jos neslūgsta dėl šilumos, kad pašalintų skausmą ir padidintų kraujotaką. Jų veikimo mechanizmas yra fotocheminis, o tai reiškia, kad šviesos energija ląstelių viduje sukelia chemines reakcijas, kurios padeda sumažinti uždegimą ir skausmą. Tai yra pagrindinis, skiriamasis veiksnys, kuris išskiria šiuos gydymo metodus nuo kitų metodų.

4 klasės lazeriai taip pat dabar pripažįstami kaip optimalūs prietaisai pasiekti gilius audinius, kurie yra susieti su skausmu. Didesnėms šviesos dozėms ir didesniam spinduliavimui reikalingos tinkamos energijos dozės, dėl didelės odos absorbuojamos, atspindimos ar išsibarsčiusios šviesos dalies. Mažiau galingi lazeriai gali neveikti, jei jie negali prasiskverbti pakankamai giliai, kad gautų kokį nors stimuliuojantį poveikį.

Kiti bendro įsiskverbimo gylio ir gydymo sėkmės aspektai yra konkretūs bangos ilgiai ir jų sąveika su oda. Tam tikra šviesa labiau absorbuojama paviršiuje, tamsesnė odos ar plaukų spalva, o ne kitos bangos ilgis. Papildomos medicininio lazerio savybės gali būti nuolatinės bangos ar pulsavimo operacijos, kurios taip pat padeda pasiekti geresnių rezultatų.

2. Gali padėti atsigauti nuo ūmių ir lėtinių traumų

IV klasės lazerio terapijos naudojimas siekiant įveikti tiek ūminius, tiek lėtinius sužalojimus, tokius kaip sausgyslių uždegimas ar kelių pažeidimai, yra viena iš dažniausiai pasitaikančių programų. Gydant ne tik pašalinami pažeisti audiniai konkrečiose kūno vietose (keliuose, pečiuose, nugaroje ir kt.), Bet ir daromi susiję klausimai. Gali pagerėti kai kurių raumenų per didelė kompensacija, nugaros skausmas ar prasta laikysena, susijusi su per dideliu vartojimu ir uždegimu.

Įrodyta, kad gydymas suteikia palengvėjimą ir skatina atsigauti mažindamas skausmą ir uždegimą, taip pat stimuliuodamas nervų regeneraciją, raumenų atsipalaidavimą ir imuninės sistemos atsaką.

3. Naudojamas odos ligoms, įskaitant žaizdas ir randus, gydyti

Nauji tyrimai tiek žmonių, tiek veterinarijos srityse rodo, kad fotobiomoduliacija gali labai paskatinti daugelio žaizdų, nudegimų ir randų gijimą. Terapijos lazeriai reguliariai naudojami žaizdų gydymui veterinarijos rinkoje (kačių, šunų ir arklių).

Tačiau šiuo metu FDA nepašalina lazerių, skirtų žmonėms gydyti žaizdas. Gydytojas gali naudoti terapinį lazerį žaizdų priežiūrai, tačiau tai būtų laikoma nenaudojamu. Tikimasi, kad šios programos bus labiau paplitusios, kai bus paskelbti nauji tyrimai ir FDA suteiks specialų leidimą.

Papildomos pooperacinės terapijos lazerių programos yra perspektyvus gydymo būdas sumažinti infekcijas ir paskatinti chirurginių pjūvių vietas greičiau išgydyti iki 50 proc.

4. Gali padėti gydyti neuropatiją

Terapiniai lazeriai vis dažniau naudojami kaip veiksmingas neuropatijos gydymas, ir yra keletas klinikinių tyrimų, rodančių teigiamus rezultatus. Nors FDA šios programos dar nepašalino, gydytojas gali skatinti naudoti terapinį lazerį „gydant su neuropatija susijusius simptomus“.

Šiuo metu podiatrai ir chiropraktikai terapinius lazerius pirmiausia naudoja pėdų neuropatijai gydyti.

Kadangi 2002 m. FDA išvalė pirmuosius III klasės lazerius, o 2003 m. – pirmuosius IV klasės lazerius, daugumą gydymo būdų atliko medicinos kabinete ir dažniausiai chiropraktikas. Naudojant naujus didelės galios arba didelio intensyvumo IV klasės terapijos lazerių modelius, gydymą dabar gali įsigyti vis daugiau medicinos specialistų, įskaitant kineziterapeutus, sporto trenerius, podiatrus ir medicinos gydytojus (MD ir DO).

Kai kurios lazerio terapijos verslo įmonės internetu pardavinėjo lazerius namų reikmėms, dažnai reklamuodamos tuos pačius rezultatus kaip ir medicinos kabinete naudojami prietaisai. Šie lazeriai paprastai yra I, II, III ar LED klasės gaminiai ir dėl mažos jų galios terapijos nauda bus maža arba jos nebus.

Svarbu žinoti, kad naudojant bet kokį medicininį lazerį ar LED prietaisą gali pasireikšti „placebo“ efektas. Tai reiškia, kad asmuo gali jį naudoti pirmą kartą ir suvokti naudą, tačiau pakartotinai vartojant, nebėra jokios naudos ir nėra nuoseklių klinikinių rezultatų.

Daugelis namų naudojimo lazerius parduodančių įmonių taip pat nėra registruotos FDA ir turi produktų, kurie gali būti nesaugūs …