Iš kokių dešrų apvalkalai pagaminti? Faktai apie dešrą „Skin”

Kai gauname šiek tiek skanios dešros, nepaisome svarbaus veiksnio: apvalkalo. Ši smulkmena gali pagaminti arba sulaužyti dešrą ir saliamį, nes labai svarbu, kaip viskas išliks kartu.

Šiandien aptariame pagrindinius dešrų apvalkalo tipus ir jų poveikį dešroms.

Tikimės, kad tai suteiks jums daugiau supratimo apie amatą, kuris yra delikatesas, ir galėsite nustebinti draugus kitoje kepsninėje naujomis žiniomis.

dešrų apvalkalai

Turinys

Rodyti

Iš ko gaminami dešrų apvalkalai?

Dešrų apvalkalai būna dviejų tipų: natūralūs ir dirbtiniai.

Natūralūs dešrų apvalkalai yra tradiciniai gyvulinės žarnos apvalkalai, kurie padeda išlaikyti mėsą kompaktišką, suteikia skonį, o kai kuriais atvejais iš išorės išauga specialus pelėsis.

Dirbtinės žarnos atsirado tada, kai dešrų ir saliamio paklausa išaugo taip, kad natūralių žarnų nepakako.

Paprastai jie yra celiuliozės arba kolageno pagrindu, tačiau yra ir trečioji rūšis, pagaminta iš plastiko. Pastaruoju metu buvo gaminami kai kurie augalų žarnos, tačiau jie nėra labai gerai žinomi.

Tai, koks dešros apvalkalas turės įtakos daugeliui dalykų, pavyzdžiui, galutiniam skoniui, kaip gerai mėsa fermentuojasi, kaip gerai mėsa yra užtemdyta nuo šviesos, oro srautas ar ne ir pan.

Pakalbėkime apie skirtingus dešrų apvalkalus, nes juos supratę tikrai atsižvelgsite į visus delikatesus.

Taip pat skaitykite: Vegetariškos dešros pakaitalas

Natūralūs apvalkalai

Natūralūs apvalkalai gali būti iš skirtingų gyvūnų. Jie visada yra gyvūno žarnynas, beveik viskas nuo skrandžio iki galo yra gerai.

Žarnynas išvalomas ir labai gerai išplaunamas druska, nes tai sustabdys mikrobų augimą. Kadangi dešra ir saliamis yra mėsa, kurią reikia labai gerai kontroliuoti, tai svarbu.

dešros natūralus apvalkalas

Blogai pagamintas žarnyno apvalkalas gali reikšti apsinuodijimą maistu, ir niekas to nenori. Tačiau būkite tikri, kad natūralūs apvalkalai gyvuoja tūkstančius metų ir iš esmės buvo tokie patys.

Koks gyvūnas naudojamas, priklauso nuo regiono. Pavyzdžiui, Kinijoje ir Rytų Europoje, vietovėse, kuriose suvartojama daug kiaulienos, buvo naudojamas kiaulės žarnynas.

Taip buvo bandoma išnaudoti kuo daugiau paaukoto gyvūno, nieko neprarandant.

Vietose, kur pirmenybė buvo teikiama kitiems gyvūnams, naudojamas galvijų, avių, ožkų, arklių ar asilo žarnynas.

Žarnų valymo ir sūdymo procesas yra toks pat, o mėsininkas, atsakingas už saliamio vytinimą, turi labai gerai žinoti apvalkalą.

Visi natūralūs apvalkalai yra valgomi, bet galite juos nulupti, jei nenorite su jais elgtis

Sintetiniai apvalkalai

Sintetiniai apvalkalai yra savo lygoje. Jie atsirado, kai išaugo saliamio ir dešros paklausa, ir jie yra natūralių žarnų alternatyva.

Kai kuriais atžvilgiais galima sakyti, kad kai kurios iš šių žarnų yra veganiškos, nes gaminant kai kuriuos sintetinius žarnas jokie gyvūnai nenukenčia. Tačiau ne visi, nes, pavyzdžiui, kolageno apvalkalams vis dar reikia gyvūninės kilmės produktų.

Dabar panagrinėkime dirbtinių arba sintetinių dešrų apvalkalų kūrimą ir turėkite tai omenyje, nes dauguma dešrų ir saliamio šiais laikais turi vieną iš šių žarnų.

Celiuliozės apvalkalai

Celiuliozės apvalkalai nėra tokie paprasti, kaip galite pamanyti iš pradžių. Niekas medžių nekerta ir nevynioja ant dešrų.

Vietoj to, dulkės, likusios iš lentpjūvių ir medvilnės įdėklų (ne pūkų), perdirbamos į tai, kas vadinama viskoze. Viskozė yra sintetinė medžiaga, kuri gali imituoti įvairių natūralių medžiagų, įskaitant celiuliozę, išvaizdą.

Šis korpusas nėra labai tamprus ir iš tikrųjų gana standus. Paprastai jis yra nepermatomas ir galite lengvai supainioti jį su storu vyniojamuoju popieriumi arba tam tikru plastiku.

Celiuliozė turi būti nulupta, kai dešra ar saliamis iškepa, ir ji nėra valgoma.

Kolageno apvalkalai

Kolageno apvalkalai gaminami iš gyvūninės kilmės produktų, dažniausiai odos, kaulų ir kanopų, nes juose yra didžiausias natūraliai susidarančio kolageno kiekis.

Šie apvalkalai paprastai yra skaidrūs ir ploni (nors, jei reikia, galite juos rasti ir storesnius) ir dažniausiai naudojami dešrainiams!

Jei kada nors turėjote dešrainį, žinote, kad jo apvalkalas yra valgomas, tačiau kai kurie gali rimtai kovoti, kad įkąstų. Tiesiog kolagenas yra kolagenas.

Plastikiniai korpusai

Plastikiniai korpusai yra labai paplitę, ir jūs tikrai juos matėte. Jos pačios spalvingiausios ir tikrai nevalgomos.

Jei kada nors gavote supjaustytą balioną ir turėjote nuimti apvalkalą, tai visada buvo labai lengva pamatyti spalvą.

Nėra daug ką pasakyti apie plastikinius apvalkalus, be kita ko, jie yra atspariausi ir dažniausiai būna ant virtos arba drėgnos mėsos.

Daržovių žarnos

Augalų žarnos nėra tas pats, kas celiuliozės žarnos. Šie apvalkalai vis dar yra nišiniai, nes jie dažniausiai naudojami halal ir košeriniam saliamiui ir dešroms gaminti.

Apie juos žinoma nedaug, išskyrus tai, kad tai gana sudėtingas procesas.

košerinis

Taip pat skaitykite: Kodėl prieš gamindami kepenis mirkyti piene?

Kaip apvalkalas veikia dešrą

Gerai, mes žinome, kokius apvalkalus turime. Dabar pažiūrėkime, kaip kiekvienas apvalkalo tipas veikia mėsą, nes tai tikrai svarbu.

Priklausomai nuo to, ką planuojate daryti, pasirinksite korpusą.

Natūralūs apvalkalai

Taigi, natūralūs apvalkalai labai pralaidūs orui, praleidžia orą per mėsą (kiek gali) ir kartu su mėsa susitrauks. Tai svarbu, nes mėsai kietėjant garuojant prarandama daug vandens (apie 15%).

Korpusas turi atitikti tai, kad nebūtų tuščių kišenių, kurios gali išsivystyti pavojingai.

Kaip žinote, saliamis ir dešra yra fermentuota mėsa, tai reiškia, kad juos reikia labai atidžiai stebėti. Priešingu atveju gali kilti salmonelių protrūkis arba dar blogiau.

Natūralūs apvalkalai gali susidaryti tam tikrų tipų pelėsiams, tokiems kaip pilkasis arba baltas pelėsis. Pelėsis turi ir apsaugoti mėsą nuo tiesioginių saulės spindulių, ir išsaugoti skonį.

Dūmai taip pat puikiai tinka ant natūralių apvalkalų, nes jie gali prasiskverbti pro korpusą.

Natūralūs apvalkalai visada yra skaidrūs (išskyrus atvejus, kai ant jų yra pelėsis) ir gali būti netaisyklingos formos, o tai reiškia, kad saliamis ar dešra bus netaisyklingos formos.

Kolageno apvalkalai

Kolageno apvalkalai paprastai yra skaidrūs ir labai taisyklingos formos. Tai palengvina naudojimą, o tai reiškia, kad mėsą lengva įdaryti, o jungtis lengva susukti ir viskas yra vienodo ilgio.

Šie apvalkalai taip pat kvėpuoja, todėl prasiskverbs dūmai ir išgaruos vanduo. Tai ne taip gerai, kaip natūralūs apvalkalai, tačiau tai tikrai yra antrasis variantas, jei negalite sau leisti natūralaus apvalkalo.

Kadangi kolageno apvalkalai taip pat yra valgomi, jie tikrai yra geras pasirinkimas.

kolageno

Celiuliozės ir plastiko korpusai

Šiuos korpusus palikome paskutiniam, nes jie turi daug bendro.

Nė vienas iš jų nėra skaidrus, todėl tiesioginiai saulės spinduliai nepalies vytintos mėsos ir jos nesugadins.

Celiuliozės apvalkalai leidžia šiek tiek oro srautą, bet ne tiek, kiek kitų tipų. Plastikiniai apvalkalai visiškai nepraleidžia oro ir yra naudojami mėsai, kurios drėgmės kiekis gali būti didesnis.

Apskritai dešrų ir saliamio apvalkalai tikrai svarbūs. Jie gali būti naudingi norint sumažinti kai kurių mėsos produktų kainas arba padaryti, kad kiti būtų labai stabilūs.

Labiausiai vertinami apvalkalai visada bus natūralūs, tiek dėl skonio, tiek dėl meilės tradicijoms.