Iš ko pagaminti pabarstukai? Ar jie tikrai pagaminti iš klaidų?

Panašu, kad iš pabarstuku susideda svajonės, bent jau mažų vaikų svajonės ir suaugusiųjų svajonės, nes kas čia nesijaudina pamatęs ką nors su vaivorykštiniais pabarstukais ant viršaus, nepaisant amžiaus? Atrodo, kad šie spalvingi konditerijos gaminiai padaro viską geriau – nuo ​​spurgų iki pyrago iki ledų iki kavos priedų ir bet ko!

Bet iš ko jie pagaminti? Iš ko gaminami pabarstukai ir iš kur jie atsirado? Ar yra priežastis, dėl kurios jų yra tiek daug formų ir dydžių? O šokoladiniai pabarstukai, ar juose tikrai yra šokolado? Nesijaudinkite, supažindinsime su pabarstymo ypatybėmis ir paaiškinsime, kokios yra dažniausiai pasitaikančios versijos.

pabarstukai

Turinys

Rodyti

Iš ko pagaminti pabarstukai?

Pabarstukai yra saldūs konditerijos gaminiai, gaminami iš: cukraus, kukurūzų sirupo, kukurūzų krakmolo, dirbtinių dažiklių ir kartais konditerinio glaisto mišinio. Tikslūs kiekvieno pabarstymo tipo ingredientai skiriasi, tačiau didžioji dalis recepto priklauso nuo cukraus ir kukurūzų krakmolo.

Sudedamosios dalys sumaišomos pastos pavidalu, kuri vėliau tiekiama į ekstruderį. Mašina išstumia įvairias formas, nors dažniausiai pasitaiko tik plonos ilgos sruogos, kurios vėliau suskaidomos į mums visiems žinomus pabarstukus.

Po ekstruzijos purslai gali būti keliais būdais, pavyzdžiui, padengti konditerio glaistu arba į orkaitę kepti sausai, kad jie būtų traškūs, arba tiesiog palikti išdžiūti tokius, kokie yra.

Ar pabarstukai turi vaško?

Taip, kai kuriuose pabarstuke yra šiek tiek maistinio vaško, ypač tuose, kurie nėra skirti išblukinti spalvą. Tai išorinė pabarstukų danga. Tuose pabarstuose esantis vaškas dažniausiai yra valgomasis parafinas, tačiau jo nereikėtų painioti su žvakėms naudojamu parafinu.

Kodėl purslai turi šiek tiek vaško? Kad jie nesuliptų ar neištirptų rankoje, o tai ypač naudinga šokoladiniams pabarstams.

Taip pat skaitykite: Kas daro kukurūzus saldus?

Ar pabarstukai pagaminti iš klaidų?

Kai kuriuose pabarstuke gali būti vabzdžių pagrindu pagamintų ingredientų, tačiau kai kuriuose jų nėra. Pabarstukai nėra pagaminti iš susmulkintų ir sumaltų vabzdžių, tačiau kai kurie gali būti padengti šelaku, o ne vašku. Šelakas yra lakvabalio sekretas, bet ne susmulkinti vabalą ir supilti jį į pabarstukus.

Vietoj to, šelakas skinamas iš medžių, ant kurių gyvena lakvabalis. Tai labai panašu į gintarinę sausą, kietą dervą. Jis pašildomas virš šilumos šaltinio, todėl išsilydo į ploną lakštą. Iš šelako išfiltruojamos bet kokios medžio žievės gabalėliai ar beglobiai vabzdžiai. Suformavus lapą, jis suskaidomas į mažesnius gabalus ir parduodamas toks, koks yra. Tada galite ištirpinti jį į alkoholį, kad gautumėte tam tikrą laką, taip pat tai yra šelako versija, kuri purškiama ant kai kurių pabarstukų.

Niekas nežudo vabzdžių, kad pagamintų šelaką. Vis dėlto tai skamba kaip geras būdas atsikratyti pabarstukų, ar ne? Vietoj to, lakinių vabzdžių kiekis, kurio reikia norint išskirti pakankamai dervos, kad būtų pagamintas kilogramas dervos, svyruoja nuo 50 000 iki 200 000. Tai skamba kaip didelis skaičius, kol nepažiūrėsite, kiek vabzdžių spiečiasi ant vieno medžio (apie 150 vabzdžių kvadratiniame colyje).

Gerai, tai buvo šelakas. O kaip su raudonais maistiniais dažais, karminu? Tai yra, iš tikrųjų išgauta iš vabzdžių kūnų. Vabzdžiai yra košeniliai, o visas jų vabzdžių kūnas išdžiovinamas, susmulkinamas į smulkius miltelius ir verdamas tirpale, kad išsiskirtų pigmentas.

Tačiau ne visi raudoni dažai yra karmino. Karminas pažymėtas kaip E120 (Europoje) arba CI75470 (Amerikoje). Yra daugybė kitų raudonų maistinių dažiklių, gaunamų iš raudonųjų uogų, paprikų ar burokėlių.

Ar šokolado pabarstuose yra šokolado?

Šokolado pabarstuose nėra tikro šokolado, bet yra mažiausiai 32% kakavos miltelių, nors kakavos sviesto trūksta. Kakavos sviestas tiesiog pernelyg lengvai ištirpsta kambario temperatūroje, todėl jis nėra tinkamas pabarstui. Vietoj to, šokolado pabarstukai naudoja cukraus, vaško ir nedidelio kiekio aliejaus derinį, kad susidarytų pasta.

Taigi šokoladiniai pabarstukai gali būti ne šokolado skonio, bet jų recepte yra bent šiek tiek kakavos. Jei ieškote gero šokolado skonio, šokolado pabarstukus pakeiskite šokolado drožlėmis. Tam geriausiai tinka tamsus šokoladas.

pabarsto šokoladą

Štai keletas dažniausiai naudojamų pabarstukų

Yra daugybė pabarstukų, nes žmonės juos vadina bet kokiais spalvingais cukraus konditerijos gaminiais, kuriuos galima apibarstyti ant deserto. Jame yra įvairių formų, dydžių ir spalvų, jei jie yra saldūs ir gali būti naudojami kaip dekoracija. Taigi trumpai pažvelkime į dažniausiai pasitaikančias pabarstukų formas.

Nonpareliai yra maži, apvalūs ir nepermatomi

Nonpareils yra kilę iš prancūzų „non“ (ne, ne) ir „pareil“ (tas pats), o tai reiškia, kad šie pabarstukai buvo laikomi neprilygstamais savo išvaizda ir skoniu. Tai buvo visais 18oos metais, kai jie buvo naudojami kaip įkyrių, įmantrių banketų puošmenų puošmena.

Šiuos pabarstukus rasite kaip mažytes, nepermatomas sferas, kurios yra įvairių spalvų ir įvairių dydžių. Kai kurie yra matiniai, kai kurie yra metaliniai (pavyzdžiui, auksiniai ar sidabriniai), kiti yra perlamutriniai, o kai kurie yra visko derinys. Juos sunku sukramtyti, nors kai kurie prekių ženklai galėjo sukurti versiją, kurią lengviau valgyti.

Džimiai yra ploni ir ilgi

Pabarstukai, apie kuriuos dauguma žmonių galvoja, kai kuriose pasaulio vietose dar vadinami džimiais, šimtais ir tūkstančiais, ar net vermišeliais dėl jų panašumo į mažus kirminus.

Šie pabarstukai yra labiausiai paplitę, ir juos lengviau valgyti nei neparėtus. Jie būna visų spalvų ir dažniausiai yra labai maži: apie 1 mm storio ir 3-4 mm ilgio. Tai yra pabarstukai, paprastai naudojami gimtadienio tortui ir netgi gali būti naudojami funfetti torto tešloje.

Konfeti pabarstukai yra plokšti, nepermatomi ir spalvingi

Konfeti yra plokšti, apvalūs, spalvingi pabarstukai, kurie yra kietesni nei jimmies. Jie taip pat eina pagal blizgučius arba cukraus formas. Jie yra ne tik skirtingų spalvų, bet ir įvairių formų. Galite juos rasti kaip gėlių galvutes, arklius, kačių galvas, vorus, žvaigždes, širdis ir bet ką.

Labai spalvingus taip pat galima naudoti pyrago tešloje, skirtoje funfetti pyragui, vietoje džimių.

Šlifavimo cukrus yra didelio kristalo, spalvingas cukrus

Nors techniškai tai nėra pabarstymas, šlifavimo cukrus gali būti naudojamas kaip pabarstukas. Tai tik cukraus kristalai, bet didesni nei įprastas stalo cukrus. Jis visada nudažytas skirtingais atspalviais, o kai kuriais atvejais netgi gali atrodyti metalinis.

Priklausomai nuo prekės ženklo, cukrus gali būti nepermatomas arba skaidrus, gali būti aromatizuotas arba ne.

Kokius pabarstukus naudojate gimtadienio tortui?

Gimtadienio tortui paprastai naudojami ploni, ilgi pabarstukai, paprastai žinomi kaip „jimmies“. Taip yra todėl, kad tada, kai gimtadienio tortas tapo baltas, vanilinio kremo tortas, džimiukai buvo pagrindiniai pabarstukai ir dažniausiai buvo vaivorykštės spalvų.

Taigi, šiais laikais gimtadienio tortas nėra gimtadienio tortas, jei ant jo nėra vaivorykštinių dėmių. Naujausias variantas yra vaivorykštės spalvos be pabarstukų. Kol pagrindas yra balta vanilė, vaivorykštės spalvos (pridėtos bet kokiu būdu) vis dar laikomos „gimtadienio tortu“.