Granadilla VS Passion Fruit – kaip atskirti juos

Jei kada nors matėte gražią granadilės žiedą, galbūt supainiojote su pasifloros vaisiumi! Juk ir granadilė, ir pasifloros vaisiai yra iš tos pačios genties – penkiakampės (apie tai pakalbėsime vėliau!) Passiflora.

Dėl šios priežasties jie atrodo labai panašūs, bet iš tikrųjų skiriasi. Kiek kitaip? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte.

Granadilla prieš pasiflorą

Turinys

Rodyti

Granadilla VS pasifloros vaisiai

Granadilė ir pasifloros vaisiai yra glaudžiai susiję, tačiau skiriasi. Kai granadilės išorinė odelė yra geltonai oranžinė, pasifloros vaisiai yra ryškiai geltoni arba sodriai violetiniai.

Pasifloros vaisiai paprastai yra mažesni nei granadilės, o viduje yra didelis skirtumas.

Abu vaisiai turi valgomas sėklas, tačiau pasifloros vaisių sėklos yra juodos su minkštu, geltonu minkštimu, o granadilių sėklos yra juodos, bet didesnės, skaidraus minkšto minkštimo.

Kad reikalai būtų painesni, kai kuriose pasaulio vietose, tiek gražūs, kiaušinio formos vaisiai tiesiog vadinami pasifloros vaisiais.

Tačiau, kaip greitai sužinosime, granadilės ir pasifloros vaisiai – ne tiksliai tas pats! Ir jų skirtumai gali jus nustebinti.

Apskritai pasifloros vaisiai ir granadilės – dar ne viskas kad skiriasi; juk jie abu iš tos pačios vynuogių, žydinčių augalų genties! Abu yra kilę iš Pietų Amerikos ir šiandien yra gana populiarūs atogrąžų ir subtropikų klimatuose.

Tačiau šios dvi uogos – taip, jos tikrai yra uogos – yra pakankamai skirtingi, kad būtų dviejų atskirų rūšių. Granadila arba Passiflora ligularis, savo rūšies pavadinimą gavo iš ilgų, liesų, į ramunę panašių žiedlapių. Kadangi pasifloros vaisius arba Passiflora edulisbuvo tiesiog pavadintas dėl savo gebėjimo valgyti.

Žinoma, tiek vaisiai yra valgomi. Tačiau kaip rūšis, Passiflora buvo pavadintas pagal kažką gana įdomaus: Jėzaus Kristaus kančią.

XVIII amžiaus pradžioje iš Brazilijos kilę misionieriai pavadino ją „penkių žaizdų gėle“, nes jos penkiakampę arba penkių augalo dalių rinkinį, šiuo atveju dulkinius, matė kaip penkių Jėzaus žaizdų simbolį.

Dabar pradėkime išsamiai paaiškinti šiuos skirtumus, kad galėtumėte juos atskirti iš pirmo žvilgsnio.

Granadilės ir pasifloros vaisiai atrodo kitaip

Nepaisant vaisiaus žiedų ir augančių stiebų, pačios granadilės ir pasifloros vaisiai atrodo ne taip pat. Išorėje kiekvienas yra padengtas stora, spalvota oda, tačiau kiekviena spalva yra skirtinga! Granadilė yra geltona, o labiausiai pastebima pasiflorų veislė yra tamsiai violetinė.

Tačiau jų fiziniai skirtumai tuo nesibaigia!

Granadila, nors ir užpildyta gleivingomis sėklomis, pavyzdžiui, pasifloros vaisius, turi šerdį ir minkštimą, kurie savo išvaizda šiek tiek skiriasi nuo pasiflorų vaisių.

Lipnus, į gleives panašus granadilės vidus yra skaidrus, jo gleivėje yra pilkų sėklų. O balta šerdis (vaisiaus plotas, kuris yra prie pat žievės) šiek tiek atsitraukia nuo žievės.

granadilės viduje

Pasifloros vaisiaus dizainas negali pasakyti to paties. Nors šerdis taip pat yra baltas, jis linkęs daug labiau prilipti prie odos nei granadilės.

Palyginti su pasifloros vaisiaus vidus yra gana geltonas, o ne tokiame sirupiniame minkštime yra juodų sėklų.

Taip pat skaitykite: Puikus pasiflorų sezono vadovas

Dabar granadilės negalima painioti su geltonu pasifloros vaisiu ar neprinokusiu žaliu pasifloros vaisiu.

Nors ir geltonasis pasifloros vaisius, ir granadilė yra apgaubti ryškiu šafrano spalvos apvalkalu, geltonojo pasifloros vaisiaus viduje yra toks pat auksinis minkštimas, kaip ir įprasto pasifloros vaisiaus.

Neprinokęs pasifloros vaisius bus žalias ir, palyginus, gana kietas.

Tačiau tai tikriausiai jums nepadės, jei perkate uždarą vaisių. Taigi, jei norite granadilės, o ne geltono pasifloros vaisiaus, atkreipkite dėmesį į ne tokį blizgantį lukštą, turintį šiek tiek daugiau oranžinio atspalvio nei geltonos geltonos pasifloros spalvos.

Granadilės yra daug saldesnės nei pasifloros vaisiai

Pasiflorų skonis yra labiau rūgštus, rūgštus. Vos tik atplėšite vieną, jus tikrai nustebins stiprus, aštrus kvapas. Tai, savo ruožtu, byloja apie nepaprastą pasiflorų skonį.

Pasifloros vaisiai visai ne itin saldūs. Tiesą sakant, jums gali tekti pridėti šiek tiek cukraus, kad galėtumėte mėgautis rūgštu skoniu. Daugelis pasiflorų skonį apibūdina kaip rūgštaus, kartaus greipfruto ir kvapnios gėlių braškės mišinį.

Ir atvirkščiai, granadilė visai nekvepia rūgštaus! Jo kvapas, tiesą sakant, yra gana silpnas, vienintelė tikra nata yra saldumas. Ir tai daug ką paaiškina, kai pagaliau semate jo vaisius į burną.

Granadila yra labai saldus ir nė kiek nerūgštus kaip pasifloros vaisius. Šiam mažyliui pridėtinio cukraus nereikia. Daugelis iš tikrųjų nežino, kaip apibūdinti jo skonio profilį, išsaugoti galimas kivio ir meliono natas. Nepaisant to, granadilė apskritai laikoma vienu skaniausių, labiausiai raminančių vaisių.

Taip pat svarbu pažymėti, kad, žinoma, galite valgyti kiekvieno iš šių vaisių sėklas. Tačiau tiek granadilės, tiek pasifloros vaisiaus žievelė nėra valgoma. Turite ištraukti vaisius iš lukšto, kad galėtumėte mėgautis labai skirtingais jų skoniais!

Taip pat skaitykite: 4 pagrindinės priežastys, kodėl pasifloros vaisiai yra tokie brangūs

Jie naudojami šiek tiek kitaip

Dabar, nesvarbu, ar esate geriausias virėjas, ar namų virėjas, jums gali būti įdomu naudoti vieną ar abu šiuos vaisius valgio metu!

Dėl aštraus skonio ir kvapo pasifloros vaisiai paprastai valgomi ne tiesiai, o kaip gėrimo ar padažo dalis. Jis puikiai tinka kaip salotų padažo ar kitų pikantiškų pagardų sudedamoji dalis, rūgštus skonis puikiai tinka su daržovėmis ir mėsa!

pasiflorų gėrimas

Be to, tikrai pamatysite daug saldumynų, kuriuose taip pat yra pasifloros vaisių. Šiandien tikrai rasite pasiflorų ledų ir želė, žinoma, visus pasaldintus.

Pasifloros vaisius taip pat galite naudoti kaip sulčių ar kokteilio komponentą, sumaišytą ir sušvelnintą kitais stipriais skoniais.

Kita vertus, dėl didelio cukraus kiekio granadilės dažnai matomos tik saldžiuose patiekaluose. Todėl granadilas gali būti naudojamas gardžiuose pyraguose, kreminėje varškėtėje ir visada taip saldžiuose gurkšnuose!

Tačiau, kad ir kaip nuspręstumėte mėgautis šiais dviem vaisiais, tikrai mėgausitės unikaliais, egzotiškais skoniais!

Tiesiog atminkite, kad jei norite laikyti pasifloros vaisius arba granadiles, tiesiog įdėkite juos į šaldytuvą iki dviejų dienų.

Jei reikia laikyti juos dar ilgiau, tiesiog nuimkite vidų nuo žievės, sudėkite į dubenį arba ledo kubelių padėklą ir užšaldykite iki trijų mėnesių.