Iš ko pagamintas Surimi? Štai kas iš tikrųjų yra

Jei esate bet koks jūros gėrybių mėgėjas, tikriausiai esate sutikę surimį. Tai įvairios kokybės jūros gėrybių gabalas, kurį galite įsigyti beveik bet kurioje bakalėjos parduotuvėje. Kai galvojame apie surimį, dažniausiai galvojame apie pigius, galbūt abejotinus ingredientus. Bet iš ko jis iš tikrųjų pagamintas? Jis buvo rinkoje dešimtmečius ir atrodo, kad klesti.

Štai ką mes šiandien išnagrinėsime: surimi, iš ko jis pagamintas, kodėl jis netgi egzistuoja ir kuo galite jį pakeisti, jei prireiktų. Taigi, išsiaiškinkime surimio paslaptis, ar ne?

surimi

Turinys

Rodyti

Iš ko pagamintas surimis?

Surimi iš tikrųjų gaminamas iš žuvies pastos, paprastai baltos žuvies, tokios kaip pollock. Gali būti pridėta kitų ingredientų, pavyzdžiui, kiaušinio baltymo, krakmolo, maisto dažų, druskos, aliejaus ir krabų skonio. Tada pasta pagardinama ir formuojama į lazdeles arba ritinėlius, o prieš pakuojant supjaustoma iki norimo ilgio.

Taigi surimyje yra žuvies mėsos, todėl tai yra jūros gėrybių rūšis, tačiau daugelyje šalių teisiškai neleidžiama ženklinti jūros gėrybių. Dažniausiai surimis bus naudojamas krabų mėsos imitacija, nepaisant to, kad jame iš viso nėra krabų mėsos.

Kaip ir kodėl atsirado surimis?

Surimi iš tikrųjų yra labai senas maistas ir labai populiarus Rytų Azijoje. Tai visada buvo žuvies pastos rūšis, tiksliau – mėsos pasta. Surimi japonų kalba reiškia „malta mėsa“, todėl kai išvykstate iš Europos ar Amerikos, žodis surimi gali reikšti bet kokią smulkiai sumaltą mėsą ar mėsos pastą.

Žuvies pasta Azijos virtuvėje buvo naudojama įvairiais būdais, o kai kuriose dalyse valgoma tokia, kokia yra, be papildomų prieskonių ar skonių. Kai Vakarų pasaulyje žinome kaip surimi, tai yra surimio žuvies versija, kuri įgavo tokią ypatingą formą ir išvaizdą, bandydama imituoti krabų mėsą. Kaip žinote, tikra krabų mėsa yra nepaprastai brangi, o imitacija iškart rado savo nišą.

Taip pat skaitykite: Koks saldymedžio skonis?

1953 m. Hokaido vyriausybė kreipėsi dėl surimio patento ir pagamino surimi Japonijoje. JAV įsitraukė į prekybą surimiu 1976 m., o tai atnešė surimį į Vakarų pasaulį.

Šiuo metu surimi galite rasti beveik kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje, kurioje yra šaldytos mėsos skyrius. Jei jie turi šaldytą žuvį ir žuvies pirštelius, greičiausiai jie turi ir surimio. Ši žuvies pasta iš klasikinio Rytų Azijos ingrediento tapo labai sėkmingu tarptautiniu jūros gėrybių ingredientu.

Kas daro surimi oranžinę / rožinę?

Oranžinės-rožinės spalvos „Surimi“ įgauna derinant natūralius maistinius dažus, tokius kaip paprika, karminas, karamelė ir galbūt anato. Žinoma, kai kurios įmonės tiesiog naudoja maistinius dažus, kad nudažytų surimį norima spalva. Dažniausiai taip nutinka susuktam surimiui.

Surimio lazdelė, imituojanti krabų lazdeles, turi geresnę spalvą ir labiau tikėtina, kad jame bus daugiau natūralių ingredientų, kad suteiktų spalvą. Surimio pasta, tikroji žuvies pasta, yra visiškai paprasta ir balta.

Koks yra surimio skonis?

Surimio skonis labai silpnas kaip jūros gėrybės ir mažiau panašus į tikrą žuvį. Labai dažnai į jį pridedama šiek tiek krabų skonio, siekiant suteikti saldaus sūrumo krabų mėsos skonį. Dažniausiai net tas skonis būna labai silpnas.

Taigi, jei nerimaujate, kad surimis gali pakeisti jūsų maisto skonį, arba jei nerimaujate dėl stipraus žuvies kvapo, nesijaudinkite. Surimis yra toks paprastas ir silpnas, kiek galite gauti savo jūros gėrybes, panašiai kaip kalmarų žiedai.

Surimi pakaitalai

Kai jums reikia pakeisti surimi, turite galvoti apie keletą variantų. Arba galbūt jūs tiesiog nemėgstate surimio ir norėtumėte savo lėkštėje gauti visai kitokio tipo jūros gėrybių. Žemiau yra trys geriausi variantai, kurie, mūsų nuomone, puikiai tiktų surimi. Kurį pasirinksite, priklauso nuo to, ką norite pasiekti spalvos ir skonio atžvilgiu.

Žuvies piršteliai iš esmės turi tuos pačius ingredientus kaip surimi

Žuvies piršteliai tikriausiai buvo pirmasis kiekvieno išmėginimas jūros gėrybėmis ar bet kuo, kas panašaus į žuvį. Trūkumas yra tas, kad žuvies piršteliai yra labai apdoroti, o tešla, kuria jie padengti, neturi beveik jokios maistinės vertės. Bet jie atneša skanų traškumą! Ir, palyginti su surimi, mėsa žuvies piršteliuose yra mažiau apdorota ir lengviau suprantama.

žuvies piršteliai

Aukštos kokybės žuvies pirštelių pakuotėje bus tikros žuvies filė, o prastesnės kokybės žuvies pasta arba malta žuvies mėsa, suformuota ir apkepta. Labiausiai paplitusios žuvys žuvų pirštams yra menkė ir Aliaskos pollockas.

Vietoj surimio galima naudoti bet kokią švelnią sykų mėsą

Jei norite, kad jūros gėrybės būtų labai paprastos, tereikia ieškoti baltos žuvies gabalėlio ir naudoti jį vietoj surimio. Skonis yra minimalus, kaip ir kvapas, o tekstūra yra gana gera.

Baltųjų žuvų, kurias galite išbandyti, pavyzdžiai: Atlanto polakis, Aliaskos polakis, menkė, otas ir plekšnė. Visi jie iškepa labai greitai ir turi dribsnių tekstūrą. Ir, kaip ir surimi, jie neapsunkins jūsų patiekalo stipriu žuvies skoniu ar kvapu, tačiau nebus blankūs.

Taip pat skaitykite: Kodėl brokoliai yra kartūs?

Mažos krevetės dėl spalvos ir puikaus skonio

Jei ieškote kažko šiek tiek linksmesnio ir skanesnio, pabandykite naudoti krevetes. Mažesnius sunku niekinti, bet ne visi mėgsta juos menkinti. Taigi kuo puikiausiai krevetės? Pažiūrėkime:

  • jie turi tobulą spalvą, kuri pakeis surimį
  • jie yra gana maži ir gali būti lengvai įtraukti bet kur, kur norite naudoti surimi
  • jų skonis geresnis nei surimio, artimesnis krabų mėsai

Ir taip, krevetės yra brangesnės nei surimis. Jei dirbate su mažu biudžetu, tai yra malonumas. Kai kuriuose geriausiuose jūros gėrybių patiekaluose yra krevečių ir surimio, pavyzdžiui, paelija, makaronai ar net greitas kepimas keptuvėje su keptomis daržovėmis.