Geriausias juodųjų pupelių pakaitalas – 11 alternatyvų, kurias reikia išbandyti

Norite pagaminti nuostabų, sotų patiekalą, bet trūksta pagrindinio ingrediento – juodųjų pupelių? O gal nemėgsti juodųjų pupelių ? Ar pupelės iš viso? Nesijaudinkite, yra nemažai dalykų, kuriuos galite naudoti vietoj juodųjų pupelių.

Tai labai tradicinės pupelės, paplitusios Lotynų Amerikoje ir yra ryškus daugelio patiekalų bruožas. Jei norite pagaminti tokį patiekalą, bet tiesiog nerandate juodųjų pupelių, pažiūrėkite į jums pateiktą pakaitalų sąrašą. Esame tikri, kad rasite tai, ko ieškote!

juodųjų pupelių pakaitalas

Turinys

Rodyti

Geriausias juodųjų pupelių pakaitalas

Geriausi juodųjų pupelių pakaitalai yra pupelės, juodieji žirneliai, pinto pupelės, lęšiai, sojos pupelės, avinžirniai ir žirniai. Jei baltymams naudojate pupeles, taip pat galite naudoti grybus, tofu ar maltą soją.

Mes padarysime viską, kad apimtume visus galimus juodųjų pupelių pakaitalus, atsižvelgiant į tai, kam jų reikia. Turėkite omenyje, kad juodosios pupelės viską nudažo juodai. Jei ieškote tamsaus sultinio, kai kurie iš šių pakaitalų jo nepasiūlys.

Juodųjų pupelių tekstūra ir skonis yra šiek tiek panašus į mėsos. Jie labai tankūs ir lengvai nesuyra, nes lengvai pakeičia mėsą. Dėl to jie puikiai papildo bet kurį veganišką ar vegetarišką receptą.

Ir kadangi virti jie įgauna tokią tamsią spalvą, jei nekreipsite dėmesio, juos netgi galima būtų supainioti su malta jautiena. Dabar pažiūrėkime, kokius pakaitalus galite naudoti.

Pupelės

Tai pirmasis ir akivaizdžiausias pasirinkimas. Šiek tiek didesnis nei juodųjų pupelių, bet toks pat tankus. Jie nesuyra, todėl juos puikiai galima pakeisti.

Pagal skonį jie labai panašūs, tik netradiciniai daugelyje Lotynų Amerikos patiekalų. Vis dėlto juos lengva pasiekti.

pupelės

Black-eyed peas/California blackeye

Jei norite šios juodos spalvos, galite ją rasti juodųjų akių žirniuose. Kitaip vadinami karvių žirniai (juodoji dėmė atrodo kaip dėmės ant karvės), jie yra šiek tiek minkštesni.

Pinto pupelės

Panašu į juodąsias pupeles, jos yra kreminės spalvos, dėmėtos pupelės, kurias dažnai randate konservuotų šalia pupelių. Tokios pat didelės kaip juodosios pupelės, Pinto pupelės yra labai geras pakaitalas. Ta pati tekstūra ir tankis, tik atrodo kitaip.

Jie yra populiarus čili con carne ir tacos priedas.

Sojų pupelės/edamamas

Galbūt tai nėra jūsų pirmasis pasirinkimas, bet išklausykite mus. Sojų pupelės yra mėsingesnio skonio nei juodosios pupelės, be to, jos tikrai išlaiko savo formą ir tekstūrą. Jie taip pat iškepa greičiau.

Jei jūsų recepte nereikia iš tikrųjų sutrinti pupelių (nors manome, kad galite), tada sojos pupelės padės. Nepaisant žalios išvaizdos, jie visiškai prinokę ir tinkami gaminti.

Avinžirniai

Gerai, o jei sojos pupelės jums netinka? Išbandykite avinžirnius. Žinome, kad pupelių skonis nėra toks pat, bet bent jau jos yra artimesnės nei sojos pupelės ir nuostabiai išsitrins.

Jei norite ką nors pakeisti, šiek tiek pakepinkite konservuotus avinžirnius, kol jie įgaus gražią auksinę spalvą. Tai suteiks jiems šiek tiek karamelizuoto skonio ir pagerins visą receptą.

Lęšiai

Jei lęšiai yra viskas, ką turite višta, būtinai naudokite juos! Tiesiog nepamirškite, kad jos minkštesnės nei juodosios pupelės, todėl būkite atsargūs ir nepervirkite.

Konservuotų lęšių atveju nėra prasmės dėti jų į sultinį, kad virtų ilgiau nei 10 minučių, kitaip jie subyrės. O jei norite, kad jūsų patiekalas atrodytų skaniai, išbandykite raudonuosius lęšius. Žalios spalvos suteikia liguistai pilkai rudą spalvą, kurią sunku padaryti gerai.

Žirniai

Ak, taip, žirniai. Galbūt ne pirmas jūsų pasirinkimas, antras ar trečias. Tačiau priklausomai nuo jūsų recepto ir jūsų išrankumo, jie gali labai gerai veikti. Rekomenduojame konservuotus žirnelius, nes jie šiek tiek saldūs ir tinkamai išvirti.

žirniai

Jie geriausiai tinka, jei naudojate juos tokius, kokie yra, salotose ar šaltame lėkštėje arba ką nors, kas nereikalauja per daug gaminimo.

Taip pat skaitykite: Pomelo pakaitalai

Baltymų pakaitalai juodosioms pupelėms

Gerai, ką daryti, jei jums reikia juodųjų pupelių kaip baltymų pakaitalo ir tikrai nenorite naudoti jokių pupelių šioje planetoje. Nesijaudinkite, yra daug dalykų, kuriuos galite naudoti kaip baltymų pakaitalą. Čia pateikiami dažniausiai pasitaikantys, o kuriuos randame lengviausia sučiupti.

Soja, malta soja

Taip, vėl soja! Bet šį kartą – malta soja. Tai atrodo kaip labai blyški malta jautiena, o jei ją tinkamai pagardinsite, jos skonis bus panašus į jautienos maltą mėsą. Arba vištiena. Ar antis, ar bet ko jums reikia.

Malta soja yra tik tekstūruotas sojos baltymas, šalutinis sojų aliejaus gamybos produktas. Sojų pupelės sumalamos į pastą, o po to išspaudžiamas aliejus. Gauta pasta džiovinama ir parduodama kaip TVP (tekstūrinis augalinis baltymas). Jį galite rasti dideliais gabalėliais arba sumalti į granules, kurias pamirkysite vandenyje.

Jei naudojate maltą jautienos versiją, galite lengvai padirbti maltą jautieną taco arba chili con carne!

Grybai

Dar vienas populiarus variantas, kai reikia pakeisti mėsą, grybų yra daug, juos lengva rasti, ir jūs netgi galite juos supjaustyti labai labai smulkiai, kaip jautienos faršą. Vėlgi, tai tikrai priklauso nuo to, kam jums reikėjo pupelių. galite tiksliai supjaustyti arba supjaustyti grybus pagal savo poreikius.

Puikus grybų bruožas yra tai, kad jie patamsina viską, ką gaminate. Taigi, jei tikrai norėjote juodųjų pupelių sultinio, kuris tampa itin tamsus, tai grybai yra tinkamas būdas. Net jei kartu su kitu šio sąrašo pakaitalu naudosite kelis grybus, jie veiks.

Tofu

Galite pabandyti minkštą ar kietą tofu, tiks taip pat. Vienintelis skirtumas yra tai, ko tikitės iš to gauti. Tvirtas tofu yra puikus pasirinkimas, jei norite pakeisti juodųjų pupelių tvirtą tekstūrą. Tada tereikia supjaustyti tofu kubeliais ir jis bus puikus pakaitalas.

Riešutai

Žemės riešutai yra įdomus pasirinkimas, jie suteiks jūsų patiekalui malonų skonį. Jei norite, galite juos naudoti kartu su keliais pakaitalais iš šio sąrašo. Geriausias dalykas juose yra tai, kad jie suteiks patiekalui malonų traškumą, net jei jie buvo iškepti. Rekomenduojame žemės riešutus naudoti tik tokiuose patiekaluose kaip troškinys ar čili.

Taip pat skaitykite: Vištienos kepenų pakaitalas

Įdėkite šiek tiek ryžių į bet kurį patiekalą iš pupelių

Juodosios pupelės iš tikrųjų yra vienos iš daugiausia baltymų turinčių pupelių. Taigi, kad ir kuo jas pakeistumėte, kitų pupelių pritrūks. Vis dėlto tam yra išeitis.

Gera idėja yra pridėti ryžių į bet kurį ruošiamą patiekalą iš pupelių. Tiks ir paprasti balti ryžiai, bet rekomenduojame ruduosius. Soja ir ryžiai + pupelės ir kai kurie visaverčiausi augaliniai baltymai, kuriuos galite rasti ar derinti, ir jie bus labai soti.

Išvada

Yra gana daug gerų juodųjų pupelių pakaitalų, tačiau ne visi jie gali būti tinkami pagal jūsų pasirinktą receptą, todėl pateikiau jums didelį sąrašą gerų juodųjų pupelių alternatyvų, iš kurių galite rinktis.