Ar galite užšaldyti saliamį? Štai kaip tai padaryti ilgiau

Saliamis yra nuostabus delikatesas. Taip nuostabu, kad kartais negalime jo pasisotinti, todėl galiausiai jo gauname per daug. Ką tada daryti su saliamio likučiais?

Na, tu jį užšaldai. Bet ar galite užšaldyti saliamį? Ir jei taip, kaip tai padaryti, kad nesugadintumėte mėsos?

Apie tai šiandien ir kalbėsime, taip pat keli patarimai, kaip padaryti, kad saliamis išsilaikytų ilgiau, kad nereikėtų perkrauti šaldiklio.

saliamio užšaldymas

Turinys

Rodyti

Ar galite užšaldyti saliamius?

Taip, galite užšaldyti bet kokio tipo saliamius. Yra keletas dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį prieš šaldant saliamį, ir mes juos aptarsime šiame straipsnyje.

Atkreipkite dėmesį, kad dėl mažos saliamio drėgmės užšaldymo procesas neužtruks labai ilgai, tačiau tai taip pat reiškia, kad jį atšildydami turite būti atsargūs.

Galų gale, saliamis yra pagamintas iš vytintos, džiovintos mėsos, riebalų ir prieskonių ir nėra žalias. Jis ilgai išsilaiko šaldytuve, todėl puikiai tiks ir šaldiklyje.

Ar galite užšaldyti supjaustytą saliamį?

Galite užšaldyti supjaustytą saliamį ir visą saliamį, tačiau būtinai patikrinkite galiojimo datą, nes daugumos griežinėliais pjaustytų saliamio galiojimo laikas yra greitesnis nei vieno viso saliamio galiojimo laikas. Be to, net ir trumpą laiką būdamas veikiamas deguonies ir oro bakterijų, saliamis greičiau suges. Vartodami visą saliamį, garantuojate, kad mėsa nebuvo paveikta deguonies po to, kai ji buvo įdėta į apvalkalą.

Kai užšaldote supjaustytą saliamį, turite jį labai gerai suvynioti į plastikinę plėvelę arba įdėti į plastikinį maišelį, tačiau plastikinė plėvelė veiks geriau.

Kaip užšaldyti saliamį + keli patarimai

Turėkite omenyje, kad saliamis yra vytinta, sausa mėsa, todėl ji nesielgs kaip bet koks senas mėsos gabalas. Kadangi yra labai mažai drėgmės, bet daug tankiai supakuotos mėsos, pats saliamio vidus užtruks šiek tiek laiko, kol visiškai užšals.

Šaldydami saliamį turėtumėte skirti laiko suvynioti jį į plastikinę plėvelę arba laikyti originalioje pakuotėje. Turime omenyje kai kurių rūšių saliamio plastikines pakuotes, todėl jos yra apsaugotos nuo bet kokio užteršimo ar drėgmės lygio pokyčių.

Geras indas ar plastikinė plėvelė išlaikys esamą drėgmės lygį ir neleis prarasti drėgmės, o tai labai svarbu saliamio ir delikatesų mėsai apskritai.

Taip pat skaitykite: Ar galite užšaldyti serano pipirus?

Kiek laiko saliamis išsilaiko šaldiklyje?

Saliamis vis tiek bus valgomas, jei laikysite šaldytuve ilgiau nei 3 mėnesius. Tačiau jo skonis labai nukentės, nes gali išsivystyti baisus šaldiklio skonis, taip pat gali tiesiog nudegti šaldiklis.

Taigi trumpai tariant, stenkitės, kad saliamis neliktų užšaldytas ilgiau nei porą mėnesių.

Kitas svarbus dalykas – užšaldyti mažomis porcijomis. Taip išimsite kiekvieną porciją ir naudosite tik tada, kai reikės, o ne atšildysite didelį gabalą ir vėl užšaldysite.

Jokio maisto negalima atšildyti ir užšaldyti, nes tai sugadina tekstūrą, o galiausiai ir skonį.

saliamio šaldymas (1)

Atšildykite saliamius šaldytuve, per naktį

Kai atšildysite saliamį, būtinai darykite tai per naktį, šaldytuve.

Tiesą sakant, tai taikoma bet kokiai mėsai dėl dviejų priežasčių:

Pirma, jei paskubinsite procesą, galite keistai pakeisti skonį, nes išorė bus šiltesnė ilgiau nei vidus, kuris vis tiek gali būti užšalęs.

Antra, atšildymas per naktį šaldytuve sumažina tikimybę, kad saliamis gali susidaryti pelėsiui. Bakterijos dauginasi labai retai, nes delikatesas yra labai sūdytas ir todėl aplinka yra priešiška.

Nepaisant to, turėtumėte skirti laiko saliamiui atitirpinti šaldytuve, o ne ant stalo kambario temperatūroje.

Kaip padaryti, kad saliamis išsilaikytų ilgiau

Yra būdų, kaip padaryti, kad saliamio vyniotinis išsilaikytų ilgiau, jo neužšaldant arba naudoti prieš užšaldant.

Turėkite omenyje, kad saliamio galiojimo laikas yra labai ilgas, jei gaminys iš mėsos gaminamas. Jei laikomas vėsioje temperatūroje, jis gali išsilaikyti iki 6 savaičių, jei nėra drėgmės ir palaikoma vienoda temperatūra.

Saliamius laikykite vėsioje sausoje vietoje

Jei turite sandėliuką, kuris gali nuolat palaikyti 10 C/50 F (ar net šiek tiek žemesnę) temperatūrą, tuomet turite tai padaryti patys.

Saliamio vyniotinis išsilaikys tas 6 savaites, o gal ir ilgiau, jei neišimsite iš plastikinės pakuotės ir sandėliuke nebus drėgmės.

Taip pat skaitykite: Štai kas yra Pepperoni

Pabandykite saliamį laikyti šaldytuve

Galbūt geriausia vieta saliamiui laikyti, kai stengiatės, kad jis išsilaikytų kur kas ilgiau nei nurodyta „suvalgyti iki“ – šaldytuvas yra labai saugi aplinka bet kokiam saliamio ar delikateso mėsai.

Dėl daug žemesnės temperatūros – apie 2 C/35,6 F – saliamis šaldytuve išsilaiko kur kas ilgiau nei ant prekystalio ar net vėsiame sandėliuke.

Jis gali trukti iki 6 mėnesių, neatidarytas ir su plastikine pakuote.

Jei pradėjote sukti saliamį, turite žinoti, kad jis truks ne ilgiau kaip 6 mėnesius, daugiausia dėl drėgmės praradimo laikui bėgant, nes reikia išimti pakuotę.

saliamio šaldymas (2)

Netgi tai gali trukti ilgiau nei 2 mėnesius, jei būsite atsargūs.

Po 6 mėnesių saliamio laikymo šaldytuve tikriausiai viską išgyvenote. Bet jei vis dar turite šiek tiek likučių, galite jį užšaldyti trims mėnesiams.

Tokiu būdu ritinį galite ištempti 9 mėnesius, jei prireiktų papildomo laiko.

Atkreipkite dėmesį, kad saliamis (arba bet kokia delikateso mėsa) skanesnis, kai yra arti kambario temperatūros – apie 20 C/68 F – ir jo tekstūra bus geresnė.

Jei ruošiatės supakuoti, iš anksto supjaustytą saliamį jis vis tiek galios pasibaigus nustatytam terminui, bet nelaikykite ilgiau nei 2–3 savaites.

Išvada

Peršasi išvada, kad saliamį galite užšaldyti be didelių sunkumų, tačiau vėliau atšildydami turite būti atsargūs.