Geriausi ementalio sūrio pakaitalai, kuriuos reikia išbandyti dabar

Kas nemėgsta sūrio?

Nustebtumėte, kiek žmonių iš tikrųjų turi tokį specifinį skonį, kai kalbama apie sūrį. Ementalis turi stiprų skonį tiems iš mūsų, kurie mėgsta mūsų lengvą sūrį.

Jei jums labiau patinka sumuštiniai be Ementalio sūrio, nemėgstate skonio ar norite išbandyti ką nors naujo gamindami maistą, yra daug variantų, kurie gali būti alternatyva. Ir taip, šiame sąraše yra keletas veganiškų variantų, todėl nesijaudinkite, jei norite, kad jūsų mityba būtų augalinė.

emmentalų pakaitalai

Turinys

Rodyti

Geriausi emmentalo pakaitalai

Emmental yra labai švelnus, neutralus sūris, todėl geri pakaitalai būtų Gruyere, French Comte arba Jarlsberg. Taip pat galite išbandyti šiek tiek sendintą Provolone, Havarti arba švelnų čederį.

Bet iš esmės galite naudoti bet kokį sūrį, jei nesate labai išrankus. Taigi kiti variantai apima įprastą Cheddar, Gouda, Parmigiano-Reggiano arba Brie. Jei norite pereiti prie kai kurių veganiškų alternatyvų, naudokite Violife Original arba veganišką Cheddar.

Jei ruošiate sumuštinius vakarėliui, nedvejodami naudokite bet kokį sūrį, kurį galite rasti. Tačiau kai kuriems pažangiems patiekalams jums reikės konkretaus sūrio, kuris atitiktų receptą.

Galbūt esate patyręs virėjas ir mėgstate gaminti maistą visai šeimai (arba tik sau). Mes surinkome jums geriausias Ementalio sūrio alternatyvas!

Taip pat skaitykite: Sūris, kuris netirpsta – kodėl taip atsitinka, ir pavyzdžiai

Ką galima naudoti vietoj Ementalio sūrio?

Ementalio sūris (taip pat žinomas kaip šveicariškas sūris) yra labai populiarus ir plačiai naudojamas. Jis laikomas vidutinio kietumo ir yra pikantiško skonio, kurį mėgsta dauguma žmonių.

Įdomus faktas: Ementalis išpopuliarėjo dėl savo skylučių, tačiau skylės sūryje buvo laikomos klaidomis ir jų buvo vengiama.

Dėl šios priežasties Havartis gali būti arčiausiai Emmentalio. Nors Havarti yra daniškas sūris, jis vis tiek turi panašią konsistenciją ir neabejotinai pakeis Emmental.

Ementalis dažnai naudojamas fondiu gamybai dėl savo riešutų skonio. Taip pat galite jį naudoti kaip picos užpilą, tačiau tai nėra geriausių pasirinkimų sąrašo viršuje.

Sakoma, kad jis puikiai dera su vynu, todėl jei planuojate vakarėlį, pasiimkite Ementalio sūrį. Tačiau jei nerandate, galite jį iškeisti į „Gouda“. Tiesiog nepamirškite, kad šis yra saldus, todėl geriausiai tinka su sausu vynu.

Ementalį galima naudoti daugelyje receptų, nes jis švelnesnio skonio, tačiau subtilus rūgštumo ir rūgštumo tonas patinka ne visiems.
Jei taip, galite pasirinkti bet kurį iš šių įvairių pakaitalų, todėl pradėkime nuo įmantrių!

Gruyere

Gruyere sūris taip pat kilęs iš Šveicarijos ir dažniausiai yra sūresnis. Tačiau tai keičiasi su amžiumi. Jis yra kreminės tekstūros ir turi riešutų skonį, labai panašų į Ementalio sūrį, todėl jis yra geriausias pakaitalas.

Tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį, kad Gruyere yra kietesnis nei Emmental, todėl pabandykite rasti tokį, kuris nėra toks senas, jei tekstūra yra labai svarbi.

Gruyere yra geriausias sūris, su kuriuo galima kepti, nes jis turi savitą skonį, tačiau yra pakankamai švelnus, todėl ne viskas bus kaip sūris. Jis puikiai tinka tirpti ir dėl šios savybės gali būti naudojamas fondiu. Jį galima naudoti sriuboje, o prancūzai – savo garsiojoje svogūnų sriuboje.

Visada galite naudoti ir sumuštiniuose, puikiai tiks su vištiena ir kumpiu. Salotos ir patiekalai su makaronais taip pat sveikina Gruyere skonį. Jei naudojate šį sūrį, būtinai patiekite jį su alumi ar sidru, o ne su vynu, nes jis pagerina skonį.

gruyere sūris

prancūzų komtas

Prancūzų komtas kilęs iš to paties pavadinimo regiono. Jis gaunamas iš nepasterizuoto karvės pieno. Tai kietas, bet lankstus sūris, švelnaus skonio, kuris yra šiek tiek saldesnis. Jo papildomas riešutų skonis taip pat panašus į Ementalio sūrį ir gali būti naudojamas gaminant maistą.

Nesvarbu, ar tai paprasta „Mac“ ir sūrio lėkštė, ar įmantrus patiekalas, „Comte“ yra puikus pasirinkimas. Jis toks tvirtas, kad galite jį supjaustyti kubeliais, griežinėliais, sutarkuoti, kad papuoštumėte makaronų patiekalą, arba tiesiog patiekite su skrebučiais.

Jarlsbergas

Jarlsberg sūrį taip pat galima atpažinti iš skylučių arba „akių“. Jis kilęs iš Norvegijos ir yra pusiau minkštas sūris, palyginti su minėtais. Jis pagamintas iš karvės pieno ir gali būti naudojamas kaip užkandis arba gaminant maistą.

Kalbant apie skonį, jis yra labai švelnus, švelnesnis, saldesnis ir su riešutiniu atspalviu. Jis taip pat gali būti apibūdintas kaip minkštas ir sviestinis.

Gamybos proceso metu bakterijos išskiria anglies dioksidą, kai maitinasi sūryje esančia pieno rūgštimi. Taip susidaro burbuliukai, kurie yra galutinio produkto skylės. Taip pat atsitinka Gruyere, Emmental, Havarti ir bet kuriame kitame sūryje su „akimis“.

Jarlsberg sūrį galite naudoti gamindami sumuštinius, suflė ir padažus, todėl dėl savo įvairovės jis yra labai rekomenduojamas pakaitalas.

Čedaras

Čederio sūris yra gana kietas savo konsistencija. Jis yra gelsvai baltos spalvos ir užtrunka maždaug dvejus metus, kol jis visiškai pasensta.
Jis kilęs iš Jungtinės Karalystės kaime, kuris turi tą patį pavadinimą. Tai taip pat pats populiariausias sūris JK ir gaminamas visame pasaulyje.

Jis kietas, bet švelnaus skonio ir gali net tirpti burnoje, o skonis panašus į lazdyno riešutų skonį.

Keisdami Emmental, ieškokite švelnaus, jauno Čedaro. Sendinto čederio skonis bus per daug išvystytas. Nepirkite apelsininio Čedaro, nes jame yra anato, o skonis bus labai toli nuo Emmentalio.

Negausite tokios pat tekstūros kaip Emmental su Cheddar, net švelnios, nes ji pagaminta kitaip. Vis dėlto, jei tai yra jūsų vienintelis pasirinkimas, įsigykite švelnų, jauną baltą (arba blyškų) čederį.

Gouda

Gouda sūris kilęs iš Nyderlandų ir labai išsiskiriantis savo spalva. Jis yra geltonas, beveik oranžinis, pagamintas iš karvės pieno. Tai vienas seniausių sūrių ir didžiulė olandų kultūros bei palikimo dalis.

Dėl prekybos istorijos jis pavadintas Goudos miesto vardu, tačiau ten nebuvo gaminamas. Jis gali būti naudojamas sumuštiniams, kaip ir bet kuris kitas sūris, puikiai dera su vynu, vynuogėmis ar kitais stipresniais gėrimais, nes yra saldaus skonio. Kuo ilgiau jis sensta, tuo saldesnis.

Parmigiano-Reggiano

Parmigiano-Reggiano yra pirmasis itališkas sūris mūsų sąraše. Italai į savo virtuvę žiūri labai rimtai ir yra picų bei makaronų patiekalų ekspertai. Taigi sūris dažniausiai vaidina svarbų vaidmenį kiekvienoje italų virtuvėje.

Parmigiano paprastai yra žodžiai, kuriuos mes visi vartojame kalbėdami apie parmezaną, tačiau nors originalus Reggiano yra parmezanas, ne kiekvienas parmezanas yra Reggiano.

Jis toks populiarus ir skanus, kad pelnė garsųjį sūrių karaliaus slapyvardį. Taigi tai yra puikus bet kokio sūrio pakaitalas.

Tiesiog atminkite, kad tai labai skiriasi nuo Emmentalio sūrio ir jūsų patiekale elgsis kitaip. Parmezanas yra kietas sūris, turintis labai stiprų sviestinį, riešutų skonį.

Parmezaną geriausia derinti su kitu Emmentalo pakaitalu. Arba galite naudoti jį vieną, tik žinokite, kad visa kita turėsite išlaikyti švelnų skonį.

Taip pat skaitykite: 7 nuostabūs sorų pakaitalai, kupini skonio ir sveikatos

Brie

Brie sūris yra minkštas ir blyškus su supelijusia žievele, kurią galima valgyti. Skonis priklauso nuo jo gamybos ir ingredientų.

Jei jis pernokęs, jis yra kreminės tekstūros, o išorėje jis paprastai yra putojantis ir tvirtas. Paprastai jis patiekiamas su riešutais, vaisiais ar vynu.

Nors „Brie“ sūris yra labai švelnaus skonio, jo tekstūra yra daug minkštesnė nei „Emental“. Tai geriausiai tiks receptuose, kuriuose prašoma lydyto sūrio, arba ant sūrio lėkštės.

brie sūris

Originalus Violife

Šis veganiškas variantas dažnai naudojamas sumuštiniams, kepimui ant grotelių arba kaip užkandis. Jis pagamintas iš kokosų aliejaus, krakmolo, druskos ir neturi jokių genetiškai modifikuotų ingredientų.

Jis gali būti naudojamas kaip bet kurio iš šių sūrių alternatyva, jei jums labiau patinka veganiška dieta, bet vis tiek patinka sūrio skonis.

Veganiškas Čedaras

Veganiškas čederis patiekiamas su krekeriais, pica ir skrebučiais. Jį galite pasigaminti namuose iš lengvai randamų ingredientų, pavyzdžiui, anakardžių.
Jis pagamintas iš agaro agaro miltelių, o procesas yra gana greitas ir įdomus. Galite patiekti su vynu, alyvuogėmis, vynuogėmis ar skrebučiais.

Kaip receptuose naudoti Emmental pakaitalus

Jei norite rasti tobulą kiekvieno patiekalo pakaitalą, atkreipkite dėmesį. Gruyere, kaip geriausias mūsų sąrašo pakaitalas, gali būti naudojamas vietoj ementalio sūrio sriubose, padažuose, salotose ir gali būti patiekiamas su vynu, kad ir kurį jums labiau patinka.

„Gouda“ gali būti puiki, jei kepama arba virta su mėsa, kuri paprastai būna saldi, pavyzdžiui, žąsiena ar antiena. Jis puikiai dera su vaisiais ir gali būti patiekiamas su alkoholiniais gėrimais ar raudonuoju vynu. Brie taip pat gali praversti šiuose receptuose.

Čederį galima derinti su nachos, bet kokiu kitu maistu, kurį norite pamirkyti sodraus skonio sūryje, ir yra nuostabu, jei patiekiamas su daržovėmis, tokiomis kaip morkos ar Briuselio kopūstai.

Jarlsberg yra labai panašus į ementalio sūrį, todėl naudokite jį, jei turite bet kuriam receptui, kuriame rekomenduojamas Emmental. Kadangi jis kietas, jį galima dėti kaip garnyrą ir netgi puikiai dera su žuvimi, makaronais, ryžiais ir skrudinta duona.

Parmigiano-Reggiano geriausia patiekti ant picos ar makaronų. Galite naudoti su receptais, kuriuose yra jautiena, paukštiena, kiauliena, arba tiesiog naudoti kaip salotų padažą.

Veganiškos alternatyvos gali būti naudojamos bet kuriuo metu, jų nėra tiek daug, ypač jei jūsų šalis nėra labai draugiška veganams. Jie puikiai dera su daržovėmis, vaisiais, o jei mėgstate veganišką sūrį derinti su mėsa – patiekite su ne tokio lengvo skonio mėsa. Paukštienai sakytume ne, o jautienai – taip.

Taip pat galite derinti ir daugiau sūrio rūšių arba sumuštiniams naudoti bet kokį sūrį – nors „Parmigiano-Reggiano“ gali būti per daug puošnus jūsų užkandžiui!