Garuose virti manti „Redmond Multicooker” viryklėje

Siūlau „Redmond” garintuve gaminti sočius, skanius, burnoje tirpstančius manti. Tai puikus būdas paįvairinti šeimos valgį. Naudojau kiaulienos ir jautienos faršą, bet galite naudoti bet kokį kitą faršą. Koldūnai yra labai sotūs, o viduje esantis įdaras yra sultingas, pagaminkite juos ir mėgaukitės jų skoniu!

Sudedamosios dalys

Norint pagaminti garuose virtus mantų patiekalus „Redmond Multicooker” keptuvėje, reikės:

 • maltos mėsos (ėmiau maltos jautienos ir kiaulienos mišinio) – 500 g;
 • svogūnas – 1 vnt;
 • druskos, maltų juodųjų pipirų – pagal skonį;
 • džiovintų česnakų – 1 žiupsnelis;
 • kvietinių miltų – 3 puodeliai;
 • Virinto vandens (atvėsinto) – 1 puodelis;
 • augalinio aliejaus – 15 ml (1 valgomasis šaukštas);
 • vištos kiaušinis – 1 vnt;
 • Sviesto – 1 gabalėlis (keptuvei patepti);
 • Stiklinės tūris 200 ml.

Maisto gaminimo procesas

 1. Pirmiausia užminkome tešlą, į platų dubenį persijojame kvietinius miltus, viduryje padarome nedidelį įdubimą, įmušame kiaušinį ir supilame augalinį aliejų.
 2. Pirmiausia padarome tešlą, į platų dubenį persijojame kvietinius miltus, viduryje padarome nedidelį įdubimą, įmušame vištos kiaušinį ir supilame augalinį aliejų. Pusę arbatinio šaukštelio druskos supilame į stiklinę atvėsinto virinto vandens, išmaišome ir supilame į miltus.
 3. Pusę arbatinio šaukštelio druskos įpilkite į stiklinę atvėsinto verdančio vandens, išmaišykite ir supilkite į miltus. Tada toliau minkykite tešlą ant stalo. Užminkyta tešla turi būti elastinga ir vidutiniškai tampri. Kol ruošite įdarą, tešlą uždenkite medžiaginiu rankšluosčiu.
 4. Šaukštu išminkykite ingredientus ir suformuokite iš jų rutulį. Tada toliau minkykite tešlą ant stalo. Užminkyta tešla turi būti elastinga ir vidutiniškai tampri. Kol ruošiamas įdaras, tešlą reikia uždengti medžiaginiu rankšluosčiu. Maltą mėsą perkeliame į gilų dubenį, sudedame nuluptą ir smulkiai supjaustytą svogūną, žiupsnelį džiovinto česnako, pagal skonį druskos ir pipirų. Taip pat galite naudoti bet kokius kitus mėgstamus prieskonius ar prieskonius.
 5. Maltą mėsą sudėkite į dubenį, suberkite nuluptą ir smulkiai supjaustytą svogūną, žiupsnelį džiovintų česnakų, pagal skonį druskos ir pipirų. Įdarą gerai išmaišykite. Mėsos įdaras manti turi būti pakankamai minkštas. Jei įdaras per tirštas, įpilkite šiek tiek šalto vandens.
 6. Įdarą gerai išmaišykite. Mantai skirtas mėsos faršas turi būti pakankamai minkštas. Jei faršas per tirštas, įpilkite šiek tiek šalto vandens.Padalykite tešlą į 4 dalis. Kiekvieną gabalėlį iškočiokite plonu sluoksniu ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus (maždaug 2 mm storio). Naudodami 10 cm skersmens serviravimo žiedą (arba stiklinę) išpjaukite apskritimus.
 7. Padalykite tešlą į 4 dalis. Ant lengvai miltais pabarstyto paviršiaus iškočiokite kiekvieną gabalėlį į ploną lakštą (maždaug 2 mm storio). Su serviravimo žiedu (arba stikline) išpjaukite 10 cm skersmens apskritimus ir į kiekvieno apskritimo vidurį įdėkite po 1 valgomąjį šaukštą įdaro.
 8. Į kiekvieno apskritimo vidurį įdėkite po 1 valgomąjį šaukštą maltos mėsos, o apskritimo kraštus susukite į vidų (panašiai kaip koldūnų). Centre padarykite skylutę ir užspauskite, kaip parodyta nuotraukoje. Likusią įdarytą mantą gaminsime panašiai, naudodami tešlą, likusią po apskritimų gaminimo. Iš viso pagaminau 35 mantas.
 9. Apskritimo kraštus reikia užlenkti link centro (tai panašu į beliašo formavimo procesą). Viduryje yra skylutė, kurią reikia užspausti, kaip parodyta nuotraukoje. Panašiai gaminame ir likusias įdarytas mantas, naudodami tešlą, likusią po apskritimų gaminimo. Iš viso gavosi 35 mantos.Garintuvą patepkite gabalėliu sviesto. Užtepkite ant jo mantų. Būtinai palikite vietos tarp mantų, nes kepimo metu jos padidės. Turiu 7 vienetus. Likusią mantą sudėkite ant lentos vienu sluoksniu ir dėkite į šaldiklį užšaldyti. 
 10. Garų puodo skardą patepkite trupučiu sviesto. Užtepkite ant jo mantų. Būtinai palikite tarpus tarp mantų, nes kepimo metu jos padidės. Turiu 7 vienetus. Likusią mantą sudėkite ant lentos vienu sluoksniu ir dėkite į šaldiklį užšaldyti. Į pagrindinį „Multicooker” indą įpilkite 1 litrą vandens. Ant dubens uždėkite manti padėklą. Uždarykite multicooker dangčiu, įjunkite programą „Garai”, nustatykite laiką – 30 minučių. Jei kepate šaldytus mantus, pailginkite laiką 5 minutėmis.
 11. Į pagrindinį „Multicooker” indą įpilkite 1 litrą vandens. Ant dubens uždėkite manti padėklą. Uždarykite multicooker dangčiu, įjunkite programą „Garai”, nustatykite laiką – 30 minučių. Jei ruošiate šaldytą mantį, pailginkite laiką 5 minutėmis.Skanus mantas su sultingu įdaru, paruoštas daugkartinėje keptuvėje, patiekite į stalą.