Garbanotos VS plokščios (itališkos) petražolės – kaip išsirinkti ir kas geriau?

Garbanotosios petražolės yra plačiai prieinama garnyrų žolelė. Dabar skaičiuojama ir jo plokščialapių pusbrolis Flat Petrasley, kurio skonis stipresnis ir traškesnė tekstūra. Jis taip pat žinomas kaip itališkos petražolės.

Ir garbanotos petražolės, ir plokščios petražolės buvo populiarios kaip prieskoninės žolelės ir garnyras Vakarų virtuvėje. Vienu metu ši tendencija buvo tokia stipri, kad kapotų petražolių garnyras buvo laikomas puikių patiekalų sinonimu.

Šiomis dienomis išskiriama, kaip šios dvi žolelės naudojamos mūsų gaminamame ir valgomame maiste. Prie iš pažiūros paprasto tikslo pagardinti arba papuošti yra vertingas papildymas – nuo ​​patiekalo gražinimo iki aromatingesnio ir skanesnio patiekalo.

Taigi, čia prasideda diskusijos garbanotomis petražolėmis ir plokščiomis petražolėmis. Tarp dviejų petražolių lapelių jūsų pasirinkimas gali turėti didelės įtakos jūsų patiekalo vaizdinei estetikai ir skoniui.

garbanotos plokščios petražolės

Turinys

Rodyti

Garbanotos VS plokščialapės petražolės „itališkos“

Pagrindinis skirtumas tarp dviejų rūšių petražolių lapų yra forma ir išvaizda. Šių dviejų lapinių žolelių pavadinimai jau gali suteikti idėjų, kaip jos atrodo: vienos su garbanotais lapais, o kitos su plokščiais.

Garbanoti petražolių lapai atrodo nuostabiai raukuoti, o plokšti petražolių lapai yra protingesnės tiesios formos, kaip ir kalendros lapų.

Itališkų petražolių lapai yra stipresnio skonio

Itališkos petražolės turi žolelių skonį, todėl jos lengvai atsiduria Viduržemio jūros regiono virtuvėje. Daugelis virėjų jį apdoroja su prieskoninėmis žolelėmis, tokiomis kaip raudonėlis ar bazilikas.

Priešingai, garbanoti petražolių lapai spindi labiau kaip garnyras, nei gebėjimas pakeisti skonį ar skonį. Kaip jaunas lapas, jis turi prislopintą žolės skonį, o pasenęs – šiek tiek kartaus skonio.

Itališkų petražolių skonis ar skonis yra įvairus ir šiek tiek keistas.

Bet kuriuo atveju atrodo, kad plokščios petražolės yra ta, apie kurią visi galvoja nuspręsdami, ar patinka petražolių skonis.

Taip pat skaitykite: Ar galima valgyti žalias petražoles?

Ar galite garbanotas pakeisti plokščiomis petražolėmis?

Tai labai diskutuotinas klausimas, kuris smarkiai padalija virėjų ir šefų nuomones. Daugelis jų mano, kad garbanotas petražoles gali pakeisti tik itališkos petražolės, o ne atvirkščiai.

plokščios petražolės

Galima naudoti tiek pagardinimui/skoniui, tiek garnyrui plonai pjaustytą formą. Tačiau ne visi sutinka su šiuo požiūriu.

Nesutarimai kyla dėl suvokimo, kad garbanoti petražolių lapai yra beskoniai, todėl nėra prasmės juos naudoti prieskoniams ir garnyrui.

Tačiau netiesa, kad visi garbanoti petražolių lapai yra beskoniai, daugelis jų turi savo aromatą. Tai priklauso nuo augalo amžiaus ir dirvožemio rūšies.

Skirtumas tarp dviejų petražolių yra labai niuansus ir turi būti suprantamas kaip toks, nepažymint varnele prie vienos, o ne dėl kitos.

Plokšti petražolių lapai gali būti tinkami tiek pagardinimui, tiek puošybai, o garbanoti petražolių lapai gali suteikti garnyrui gyvumo, nes jis atrodo ryškesnis.

Ir jei galite pasirūpinti jo skleidžiamu aromatu, jis turi labai skirtingą vietą tarp prieskoninių ir garnyrų žolelių.

Ką daryti, jei turite naudoti vieną kitą?

Nors itališki petražolių lapai gali būti dvigubai naudingi abiejų rūšių petražolių lapams, o ką daryti, jei neturite galimybės gauti plokščių petražolių lapų? Galite naudoti didesnį garbanotų petražolių lapelių kiekį, jei norite pakeisti itališkų petražolių lapus garbanotais petražolių lapeliais.

Garbanotų petražolių lapų skonio trūkumą galima tam tikru mastu kompensuoti naudojant dvigubą garbanotų petražolių lapų kiekį. Garbanoti petražolių lapai gali dramatiškai pakeisti patiekalo vizualinį patrauklumą ir tekstūrą su ryškia ir nuostabia išvaizda.

Net ir plonai susmulkintos petražolės išlieka ryškios, tvirtos ir gyvos ilgiau nei itališkos petražolės.

Taip pat skaitykite: Geriausios estragono acto pakaitalo idėjos

Kada reikia naudoti garbanotas arba plokščias petražoles?

Garbanotųjų petražolių ir plokščių petražolių diskusijose itališkos petražolės labiau tinka itališkiems patiekalams, nes jos dažniausiai yra stipraus skonio. Plokščius petražolių lapus reikėtų naudoti prie stipraus skonio profilio patiekalų.

Šiuos plokščius lapus taip pat galite naudoti garnyrui, bet dar labiau, kai norite suteikti šiek tiek skonio su žalia puošmena.

Garbanoti petražolių lapai yra jų dekoratyvumo sinonimas. Geriausias būdas naudoti šią žolelę yra susmulkinti ją dideliais kiekiais ir pabarstyti ant paruoštų patiekalų. Tai suteiks patiekalui spalvos ir papuošimo.

Garbanotieji petražolių lapai yra labiau paplitę prancūzų virtuvėje, todėl atminkite, kad kai jie prašo prancūziškame patiekale naudoti petražolių lapelius, jie turi omenyje garbanotus petražolių lapus.