Tamarind pasta VS Tamarind koncentratas – ar jie vienodi?

Kietmedžio vaismedis, kilęs iš Afrikos, tamarindmedis dabar auga visoje Azijoje ir Meksikoje. Medis duoda dideles rudas ankštis, kuriose yra tamarindo vaisių.

Gryna jo forma su apvalkalu, tamarindas, yra trijų skirtingų formų – pastos, minkštimo ir tirštas, tamsus koncentratas. Žmonės dažnai painioja koncentratą ir pastą, tačiau žinodami skirtingus tipus galėsite nuspręsti, kurį kada naudoti.

tamarindo pastos koncentratas

Turinys

Rodyti

Tamarindo pasta vs koncentratas

Pagrindinis skirtumas tarp tamarindo pastos ir koncentrato yra tas, kad pasta paprastai yra daug stipresnio skonio ir gaunama tiesiai iš vaisiaus. Tamarindo vaisiai turi datulę primenančią tekstūrą, o susmulkinus gaunama tamarindo pasta arba labai atskiestas koncentratas.

Koncentratas dažniausiai atkeliauja iš Indijos ir yra gana tamsios spalvos, lydimas tirštos gelio konsistencijos.

Tamarindo pasta yra vaisių minkštimas, iš kurio pašalintos skaidulos ir sėklos. Jis tiekiamas stikliniuose indeliuose arba įdedamas į plastikinius išspaudžiamus vamzdelius. Tai, kad jame nėra sėklų, daro jį daug lygesnį ir nereikalauja mirkymo.

Ar jie būna skirtingų skonių?

Priklausomai nuo prekės ženklo ir kokybės, koncentrate arba pastoje gali būti dirbtinių saldiklių arba konservantų. Tamarindo skonis svyruoja nuo malonaus saldaus ir rūgštaus iki aštraus ir aštraus mišinio.

Skonis dažnai skiriasi nuo kitų ingredientų, su kuriais maišoma pasta arba koncentratas. Pavyzdžiui, pridėjus šiek tiek cukraus, gali nutrūkti tamarindo rūgštus elementas. Kitas veiksnys, keičiantis skonį, yra tamarindo vaisių prinokimas, ypač kai pastą gaminate namuose. Kuo mažiau prinokę vaisiai, tuo rūgštesnis skonis – vaisiui bręstant ir nokstant jis tampa saldesnis.

Paprastai tamarindo koncentratas ir pasta turi šiek tiek saldaus skonio, kuris atsiranda dėl rūgštingumo, pavyzdžiui, citrinų sulčių. Kai kas sako, kad renkantis naminę pastą, paruoštą išmirkius ir nukošant tamarindo minkštimo bloką, gaunamas geriausias skonis. Jis ne tik mažiau apdorotas, bet ir daug gaivesnis nei supakuotas pirkinys.

Taip pat skaitykite: Geriausi Tamarindo pakaitalai

Ar galite koncentratą pakeisti tamarindo pasta?

Taip, koncentratą galite pakeisti tamarindo pasta arba atvirkščiai. Tamarind koncentratas ir pasta yra lengvai prieinami daugelyje rinkų, ypač Azijos parduotuvėse. Visada galite juos naudoti kaip vienas kito pakaitalą, jei tokio nėra. Kartais įprasta tamarindo pasta taip pat žymima kaip koncentratas.

Tai, kad jų skonis yra gana panašus, daro juos tuo pačiu produktu pagal pritaikymą. Abu yra stori ir glotnūs, tačiau juos galima lengvai išpilti šaukštu. Tačiau formą, kurią patogiau užšaldyti, yra pasta.

Tamarindo koncentratą yra šiek tiek lengviau naudoti, palyginti su pasta. Jei norite pastą pakeisti koncentratu, tiesiog ištirpinkite tirštą koncentratą su trupučiu vandens. Naudokite dvigubą vandens kiekį kaip koncentratą, toliau gerai išmaišykite.

Išmatuokite ir galite naudoti mišinį bet kuriame recepte, į kurį reikia įdėti šiek tiek tamarindo pastos. Jei patiekale minimi 3 šaukštai pastos, tiesiog sumaišykite vieną šaukštą koncentrato ir 2 šaukštus vandens, kad pagamintumėte.

Jei nerandate abiejų, galite naudoti vienodus kiekius tamsiai rudojo cukraus ir žaliosios citrinos sulčių, kartu sumaišytus, kad pakeistumėte koncentratą arba pastą. Nors tai ne visada gali suteikti jums tikslaus skonio sudėtingumo, šis mišinys tikrai suteiks patiekalui saldžiarūgštį pojūtį.

Ar tamarindo pasta yra tokia pati kaip tamarindo minkštimas?

Tamarindo vaisiuose yra daug sėklų ir šerdies. Tam tikros rūšies tamarindo gaminiai, parduodami blokelių pavidalu, paprastai vadinami tamarindo minkštimu. Minkštimas ruošiamas iš nesmulkintų vaisių, juos nulupus.

Tamarindo pasta yra apdorota minkštimo forma. Kai pašalinami visi pluoštai ir sėklos, tamarindo minkštimą pamirkius verdančiame vandenyje, toliau pertrinant per sietelį ar sietelį – gaunama smulki pasta. Abu jie yra gana pakeičiami.

tamarindo pasta

Taip pat minkštimą galite paversti tamarindo pasta, naudodami vienodus kiekius verdančio vandens ir vaisių minkštimo iš bloko. Minkštimą pamirkykite vandenyje apie 15 minučių, tada šakute maišykite mišinį, kol gausite vienodą konsistenciją.

Idėja yra išspausti sultis ir pastą supilant mišinį į smulkų sietelį ir paspaudžiant ant kietų medžiagų. Galutinis rezultatas yra lygi pasta, kurią galite naudoti visuose receptuose, kuriuose reikia tamarindo. Išmeskite sėklas ir pluoštą.

Šiuo metodu galite paruošti dideles pastos partijas su minkštimu, nes ją galima lengvai užšaldyti mažose formelėse, kurias patogiau naudoti. Ledo kubelių padėklai gali būti naudingi tai padaryti.

Taip pat skaitykite: Pomelo VS Yuzu

Tamarindo pastos ir koncentrato naudojimas

Nesvarbu, ar koncentratas, ar pasta, tamarindą gana lengva naudoti tiesiai iš stiklainio ar tūbelės. Dėl unikalaus rūgštaus skonio daugumoje receptų, kuriuos gaminate su tamarindu, jums reikės cukraus ar kito saldiklio. Dėl to, kad tamarindas patiekalui suteikia nuostabų saldžiarūgštį, tačiau subtilų skonį, jis yra gana populiarus kaip ingredientas.

Tamarindas naudojamas įvairiuose Pietryčių Azijos, Indijos ir Vidurinių Rytų patiekaluose, įskaitant sriubas, padažus, karį, bulvytes, makaronų patiekalus ir desertus. Be to, tai taip pat yra elementas, dėl kurio Worcestershire padažas yra maloniai rūgštus.

Kiek pastos ar koncentrato įdedate į patiekalą, priklauso nuo naudojamo prekės ženklo, nes tai lemia mišinio stiprumą ir tirštumą. Jei pasta atrodo kiek skystoka, įpilkite dar šiek tiek, kad gautumėte norimą skonį.

Tamarindą galima įmaišyti į čatnius ir termiškai neapdorotus padažus, dėti į marinatus dėl rūgštingumo, todėl mėsa tampa daug minkštesnė.

Tamarindo pasta taip pat randama desertų ir saldainių receptuose. Indiški čatniai dažniausiai tinka tamarindo koncentratui, o pasta – saldumynams ir keliems desertams.