Ar kalendros gėlės yra valgomos? Štai ką mes sužinojome

Pasinerimas į žolelių ir prieskonių pasaulį atveria begalę įdomių galimybių. Tačiau, kaip tikriausiai gerai žinote, ne kiekvienas augalas yra valgomas.

Kai kuriais atvejais valgomos tik tam tikros augalo dalys. Kalendra yra skani žolelė, naudojama daugelyje skirtingų virtuvių. Tačiau jums gali kilti klausimas, ar jo gėlės taip pat yra valgomos.

kalendros gėlės

Turinys

Rodyti

Taigi, ar kalendros gėlės yra valgomos?

Kalendros augalo žiedai yra valgomi ir kvapnūs. Be to, gėlės dažnai naudojamos įvairiose virtuvėse.

Indijos, Azijos ir Lotynų virtuvėse dažnai naudojamos kalendros gėlės, nors ši praktika populiarėja ir kitose virtuvėse.

Kalendros žiedų nerasite labai lengvai, bet jei žinote, kad galite saugiai jas valgyti. Kol jums tinka kalendros skonis, jums bus gerai ir gėlių.

Ar kiekviena kalendros dalis yra valgoma?

Visi žino, kad kalendros lapai yra valgomi ir nepaprastai skanūs. Tačiau daugelis žmonių nežino, kiek kalendros dalių yra valgoma. Visas kalendros augalas yra valgomas!

Šiame augale nėra žmonėms pavojingų toksinų. Tačiau tai nereiškia, kad kiekvieną augalo dalį būtina valgyti.

Nors kalendros augalo stiebas ir šaknys yra techniškai valgomi, jie nėra pakankamai kvapnūs, kad juos būtų galima naudoti gaminant maistą. Tačiau kalendros augalo lapai, žiedai ir sėklos dažnai naudojami įvairiose virtuvėse.

Kalendros (arba kalendros) lapai naudojami kartu su petražolėmis ir salierais gaminant kai kuriuos skaniausius patiekalus.

kalendros salotos

Tačiau mažai žmonių žino, kad kalendros žiedai yra valgomi. Nors sėklos ir lapai dažniau naudojami gaminant maistą, žmonės, sužinoję, kad gėlės yra valgomos, dažnai nesiryžta jų naudoti savo maiste.

Bet nesijaudink! Šiame straipsnyje paaiškinsime, kada ir kaip naudoti kalendros gėles.

Taip pat skaitykite: Kuo kvepia kalendra?

Koks kalendros gėlių skonis?

Graži ir subtili šių nėriniuotų gėlių išvaizda yra gana klaidinanti, kai kalbama apie skonį. Galite įsivaizduoti, kad kalendros žiedai yra saldaus ir subtilaus skonio.

Tačiau iš tikrųjų kalendros žiedų skonis labai panašus į kalendros lapų skonį, tačiau jie yra švelnesni ir šiek tiek aštrūs. Šie žiedlapiai taip pat turi citrusinių vaisių užuominą, taip pat šiek tiek saldumo, kuris subalansuoja nedidelį gėlių aštrumą.

Daugeliui žmonių kalendros žiedai yra be galo skanūs. Tačiau svarbu pažymėti, kad kalendros gėlės patiks ne visiems. Nors vienam žmogui jie gali būti aštrūs ir skanūs, kai kurie žmonės turi geną, dėl kurio kalendros lapai ir žiedai atrodo kaip muilas.

Taip yra todėl, kad kalendroje yra riebalų molekulės, kurios yra daugelyje muilų, o kai kurie žmonės yra pakankamai jautrūs, kad paragautų. Šis muilo skonis nusveria visus kitus subtilius augalo skonius, todėl kai kuriems žmonėms jis yra šlykštus.

Jei niekada anksčiau neragavote kalendros žiedų, prieš naudodami juos bet kokiame patiekale turėtumėte paragauti, tik tuo atveju, jei jums jos nepatiks!

Kaip skinti kalendros gėles?

Jei ruošiant maistą ketinate naudoti kalendros gėles, turėtumėte žinoti, kaip tinkamai jas nuimti. Renkant bet kokią žolę, labai svarbus paros laikas ir temperatūra.

Turėtumėte skinti kalendros žiedus anksti ryte, išgaravus rasai, bet dar prieš įsiveržiant dienos karščiui. Arba galite skinti gėles vakare, kol lauke vėsu.

Jei gėles skinsite vidury dienos, gėlės bus mažiau drėgnos, jos lengvai nuvys ir susimuš. Norėdami, kad jūsų gėlės būtų kuo šviežesnės, būtinai rinkite gėles, kol jos vėsios ir sausos.

Be to, nuimkite kalendros žiedus, kai jie visiškai pražydo. Maiste nenaudokite pumpurų ar iš dalies prasiskleidusių žiedų ir nenaudokite jų po to, kai jie pradeda mirti.

Nors kai kurios gėlės gali būti išdžiovintos prieš jas naudojant, tai nėra atvejis, kai kalbama apie kalendros gėles. Kalendros gėles turėtumėte naudoti tik tada, kai jos yra šviežios, kitaip jos praras savo skonį.

Kaip gaminti kalendros gėles?

Kalendros žiedai yra puikus švelnus kalendros lapų pakaitalas. Jų skonis yra subtilesnis, o gėles galite naudoti kaip alternatyvą, jei nenorite, kad jų skonis pavogtų jūsų gaminamo patiekalo išvaizdą.

Kai kurie skoniai, su kuriais puikiai dera kalendros žiedai, yra avokadas, citrusiniai vaisiai, pomidorai, citrinžolė, vištiena, ėriena, cukinijos, morkos ir balta žuvis. Kalendros žiedai gali padaryti aštrų patiekalą švelnesnį, be to, jie išryškina sočių patiekalų skonį.

Kaip auginti kalendrą, kad jos žydėtų

Kalendrą turėtumėte auginti saulėtoje vietoje, drėgnoje ir gerai nusausinančioje dirvoje. Atskiri augalai turėtų būti išdėstyti 6–8 colių atstumu vienas nuo kito. Sėklas galite sėti tiesiai į dirvą likus maždaug dviem savaitėms iki paskutinių šalnų. Sėklos turi būti ¼ colio gylio.

kalendros gėlės

Kalendra taip pat gali būti auginama patalpose ir puikiai tinka vazonams. Daugelis žmonių mėgsta savo virtuvėje laikyti keletą kalendros augalų, kurie praverčia gaminant maistą.

Kadangi gaminant maistą naudojamos skirtingos kalendros dalys, geriausia kalendrą auginti skirtingais etapais. Jauni kalendros augalai turėtų būti naudojami lapams nuimti, o senesni kalendros augalai turėtų būti naudojami gėlėms ir sėkloms skinti.

Deja, kai kalendros augalas pradeda žydėti, jo lapai praranda skonį. Pavasarį ir vasarą sėkite kalendros sėklas kelių savaičių intervalu, kad galėtumėte nuolat turėti gėlių, sėklų ir lapų.

Kuo šiltesnė jūsų dirvožemio temperatūra, tuo greičiau jūsų kalendra žydės. Arba vėsesnė temperatūra neleis jūsų augalui žydėti ir padės augalo lapams ilgiau išlaikyti savo skonį.

Jei norite, kad jūsų augalas žydėtų greičiau, nenuimkite augalo lapų. Tai suteiks daugiau galimybių pumpurams augti.

Taip pat skaitykite: Ar galite valgyti cukinijų gėles?

Apibendrinant

Kalendros žiedai – neįprastas pasirinkimas šiuolaikinėje virtuvėje, tačiau pamažu populiarėja. Galbūt neįsivaizduojate, kad kalendros žiedai yra tokie skanūs, kokie yra, bet tiesa ta, kad jos puikiai papildo daugelį patiekalų.

Be to, auginti savo kalendros gėles yra paprastas procesas.