ekspertų reakcija tiriant vegetarišką mitybą ir diabeto riziką

Tyrimai, paskelbti JAMA vidaus medicina, praneša, kad augalinės dietos gali būti naudingos diabeto prevencijai.

Profesorė Alexandra Johnstone, vyresnė mokslo darbuotoja Rowett mitybos ir sveikatos institute, Aberdyno universitete, sakė:

„Tai didelio poveikio tyrimas, atliktas naudojant įprastus epidemiologinius metodus, siekiant ištirti sąsajas tarp dietos ir sveikatos. Tyrime buvo nagrinėjama didelė kohorta (309 099 dalyviai), siekiant įvertinti ryšį tarp augalinės mitybos ir 2 tipo diabeto išsivystymo. Pažymima, kad visuose tyrimuose buvo taikoma savarankiško FFQ metodika (paminėta apribojimuose), kuri, žinoma, sukelia šališkumą; tai klausimynas, naudojamas norint gauti dažnumą ir, kai kuriais atvejais, porcijų dydį informaciją apie maisto ir gėrimų vartojimą per tam tikrą laikotarpį, paprastai praėjusį mėnesį ar metus.

Autoriai kontroliuoja amžių ir KMI, tačiau žinoma, kad yra kitų gyvenimo būdo veiksnių, turinčių įtakos diabeto išsivystymo rizikai (pvz., Šeimos istorija, fizinis aktyvumas, etninė kilmė), kurių nekontroliuoja. Straipsnyje nebuvo nagrinėjamas mėsos vartojimas, buvo įtraukti tik augalinės dietos tyrimai, todėl jo nereikėtų painioti su teiginiais, susijusiais su kitų dietų (pvz., Mėsos dietų) / palyginimu / kontrastavimu. Yra 4 pagrindiniai tyrimai, kurie prisideda prie pagrindinio poveikio (iš pateiktų 9).

„Straipsnyje patvirtinta tai, kas buvo pranešta anksčiau, kad dietos, kuriose yra daug skaidulų, yra susijusios su sumažėjusia širdies ir kraujagyslių bei medžiagų apykaitos ligų rizika. Ateityje reikia sutelkti dėmesį į tai, kokie augalinės dietos komponentai yra susiję su prevenciniu poveikiu sveikatai. Tyrimas atitinka dabartines JAV ir JAV rekomendacijas vartoti daugiau maistinių skaidulų iš augalinių šaltinių, kad būtų apsaugota nuo kai kurių rūšių ligų. Įdomu tai, kad straipsnyje taip pat komentuojamas pluošto vaidmuo didinant svorį, apie kurį yra prastesnių įrodymų. Tačiau žmonės, vartoję mitybas pasirinktuose tyrimuose, taip pat gali taikyti kitus gyvenimo būdo metodus, pavyzdžiui, daugiau mankštos, kurie prisideda prie apsauginio poveikio.

„Be to, dokumente nėra aiškiai nustatyta dozės reakcija, kad būtų galima išversti į klausimą, kiek valgyti – kiek pluošto / augalų reikėtų suvartoti norint apsauginį efektą? Jie taiko „sveikos augalinės mitybos indeksą“ ir taiko statistinius duomenis, kurie man nėra žinomi (kubinis splainas), kurį taip sunku išversti į realų pasaulį “.

Profesorius Tomas Sandersas, Mitybos ir dietologijos profesorius, Londono King’s College (KCL), sakė:

„Išvada, kad vegetarams 2 tipo cukrinio diabeto rizika yra mažesnė, pagrįsta stebėjimo tyrimų, daugiausia atliktų iš JAV su Rytų Azijos pora, metaanalizė. Paprastai vegetarai yra lengvesni už mėsos valgytojus ir valgo daugiau rupių kruopų – abu veiksniai sumažintų diabeto išsivystymo riziką. Kai kuriuose tyrimuose dalyvavo religinės grupės (pvz., Septintosios dienos adventistai), kurių gyvenimo būdas buvo kitoks nei visos visuomenės, o tai taip pat gali turėti įtakos diabeto rizikai. JK Oxford EPIC tyrimas parodė, kad tiems, kurie retai vartojo mėsą, buvo mažesnė rizika susirgti diabetu, tačiau šis poveikis išnyko, kai buvo koreguojami kūno masės indeksai (1).

„Paradoksalu, tačiau JK Pietų Azijos vegetarų, kurie laikosi dietos dėl religinių priežasčių, 2 tipo cukriniu diabetu sergama daug. Neaišku, kodėl 2 tipo cukrinis diabetas yra toks paplitęs Pietų Azijos gyventojams ir jis gali kilti iš ankstyvojo vystymosi. Iš tiesų, vegetariškos ar kitos augalinės dietos, kuriose yra daug laisvųjų cukrų ir rafinuotų angliavandenių, greičiausiai padidins 2 tipo diabeto riziką, ypač kai tai susiję su mažu fiziniu aktyvumu. Vadinasi, mėsos vengimas nebūtinai sumažina 2 tipo diabeto riziką “.

  1. Papier K, Appleby PN, Fensom GK, Knuppel A, Perez-Cornago A, Schmidt JA, Tong TYN, Key TJ. Vegetariškos dietos ir hospitalizavimo ar mirties su diabetu rizika suaugusiems britams: EPIC-Oxford tyrimo rezultatai. „Nutr“ diabetas. 2019 m. Vasario 25 d.; 9 (1): 7. doi: 10.1038 / s41387-019-0074-0.

Dr. Ianas Johnsonas, mitybos tyrinėtojas ir bendradarbis emerituose, „Quadram Institute Bioscience“, sakė:

„Iš populiacijos tyrimų nustatyta, kad vegetarų kūno masės indeksas yra mažesnis, o širdies ligų ir kitų lėtinių sveikatos problemų rizika yra mažesnė nei mėsos valgytojų. Tačiau terminas „vegetaras“ vartojamas daugybei įvairių mitybos įpročių – nuo tų, kurie vengia tik raudonos mėsos, iki veganų, kurie vengia visų gyvūninės kilmės maisto produktų.

„Ši griežta devynių anksčiau paskelbtų perspektyvinių tyrimų statistinė analizė rodo, kad kuo labiau dalyviai priartėjo prie visiškai augalinės mitybos modelio, tuo mažesnė jų rizika susirgti 2 tipo cukriniu diabetu. Tai ypač pasakytina apie mitybas, kuriose yra didelis grūdų grūdų, riešutų, vaisių ir daržovių kiekis, o ne maisto produktai, kurių pagrindas – rafinuoti miltai ir cukrus. Nauda gali būti dėl sumažėjusio mėsos ir kitų gyvūninių produktų vartojimo, dėl apsauginių augalų sudedamųjų dalių, tokių kaip maistinės skaidulos, poveikio, dėl mažesnio antsvorio ir nutukimo pavojaus arba galbūt dėl ​​visų šių poveikių derinio. Nepriklausomai nuo to, kokie mechanizmai veikia, šis tyrimas atitinka dabartines visuomenės sveikatos rekomendacijas vartoti didelius kiekius lengvai perdirbtų augalinių maisto produktų, kuriuose gausu grūdų ir skaidulų, ir apriboti gyvūninių produktų vartojimą. Svarbu JK, kur 2 tipo cukrinis diabetas yra sparčiai didėjanti NHS našta, ši nauja analizė rodo, kad bet koks perėjimas prie tokio tipo mitybos gali būti naudingas “.

* ‘Augalinių mitybos modelių ir 2 tipo diabeto rizikos sąsaja: sisteminga apžvalga ir metaanalizė “ pateikė Qian ir kt. buvo paskelbtas JAMA vidaus medicina pirmadienį, 22 val. JK laiku, 16 valnd Liepos mėn.

DOI: 10.1001 / jamainternmed.2019.2195

Deklaruoti interesai

Profesorius Alexas Johnstone’as: „Gauna finansavimą iš Medicinos tyrimų tarybos, Aberdyno universiteto, Škotijos vyriausybės, Biologijos mokslų tyrimų tarybos, Ekonominių ir socialinių tyrimų tarybos, Inžinerijos ir fizinių mokslų tyrimų tarybos, Nacionalinės sveikatos tarnybos stipendijų apdovanojimo,„ Tennovus Charity “, Vyriausiojo mokslininkų biuro ir Europos apdovanojimo. Bendruomenė. Aš taip pat renkuosi valgyti augalinę dietą “.

Prof Tomas Sandersas: „Garbingas„ HEART UK “mitybos direktorius. Britų mitybos fondo mokslinis valdytojas. Dabar jis yra emeritas, tačiau kai jis tyrinėjo Londono Karaliaus koledžą, taikėsi šie patarimai: Tomas neturi dotacijų ir neturi konsultacijų su įmonėmis, užsiimančiomis saldintų cukraus gėrimų gamyba ar prekyba. Remiantis ankstesniu Tomo įstaigos finansavimu: Tate & Lyle 2006 m. King’s College Londone paaukojo 4,5 mln. Svarų; Šis finansavimas baigėsi 2011 m. Šie pinigai buvo skirti kolegijai ir buvo pripažinti profesoriaus Hough atradimu dirbtinio saldiklio sukralozėje Karalienės Elžbietos koledže (QEC), kuris susijungė su Londono King’s College. „Tate & Lyle“ stipendija, sumokėta už Šv. Tomo klinikinių tyrimų centrą, kuriam vadovauja „Guy’s & St Thomas Trust“, nebuvo panaudota cukraus tyrimams finansuoti. „Tate & Lyle“ pardavė savo cukraus palūkanas „American Sugar“, todėl „Tate & Lyle“ prekės ženklas vis dar egzistuoja, tačiau jis nebėra susijęs su bendrove „Tate & Lyle PLC“, kuri 2006 m. Atidavė pinigus Londono Kingo koledžui. Tomas taip pat dirbo „Ajinomoto“. apie aspartamą maždaug prieš 8 metus. Tomas buvo FAO / PSO jungtinio ekspertų komiteto narys, kuris rekomendavo pašalinti trans-riebalų rūgštis iš žmogaus maisto grandinės. Tomas anksčiau veikė kaip „Global Dairy Platform“ mokslinės patariamosios grupės narys, o Tomas yra Malaizijos palmių aliejaus valdybos programos patariamojo komiteto narys. Praeityje Tomas dirbo „Archer Daniel Midland Company“ konsultantu ir gavo honorarus už „Unilever PLC“ remiamus susitikimus. Tomo riebalų tyrimus finansavo Anglijos visuomenės sveikatos / maisto standartų agentūra “.

Dr Ian Johnsone:Nereikia deklaruoti jokių interesų konfliktų “.