„Culantro VS Cilantro“ – 3 būdai, kaip jie skiriasi ir kaip juos naudoti

Įdomu, ar kalendra ir kalendra yra tas pats? Tu ne vienas. Jie skamba vienodai ir tiems, kurie nepažįsta abiejų žolelių, tai tiesiog atrodo kaip rašybos klaida.

Tačiau, kaip paaiškėja, kalendra ir kalendra nėra tas pats, visai ne. Jie turi kai kurių bendrų dalykų, tačiau turi ir gana įdomių skirtumų.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte pagrindinius kalendros ir kalendros skirtumus ir kaip jie naudojami.

kalendra prieš kalendrą

Turinys

Rodyti

Culantro VS kalendra

Kulantra ir kalendra yra dvi skirtingos žolės, nors jų skonis panašus. Kulantro skonis stipresnis nei kalendros, todėl jį reikia vartoti saikingai.

Kalendros lapai yra mažesni ir surišti, o kalendros lapai ilgi, ploni dantytais kraštais. Nors kalendra geriau veikia žalia, kalendra geriausiai veikia, jei ji yra virta, nes tokiu būdu išsiskiria daugiau skonio.

Culantro yra paplitęs Pietų Amerikos ir Karibų jūros regiono patiekaluose, o kalendra yra labiau Meksikos, Šiaurės Amerikos ir Azijos žolė.

Kas yra kulantro

Culantro yra tarsi kalendros pusbrolis, o skonis daug stipresnis ir aštresnis nei kalendros. Tai reiškia, kad jei nemėgstate kalendros, tikrai nekęsite kalendros.

Kita vertus, jei jums patinka kalendra, jums gali patikti kalendra. Tiesiog žinokite, kad kulantro skonis taip pat turi aštrų aromatą, todėl jis nėra visiškai tas pats.

Culantro lapai yra ilgi, ploni ir dantytais kraštais. Jie labai paplitę Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Karibuose ir kai kuriose Azijos šalyse.

Kas yra kalendra

Kalendra yra subtili žolelė, primenanti petražoles, taip pat žinoma kaip kininė petražolė arba kalendra. Jo skonis yra lengvesnis ir subtilesnis nei kulantro, citrusinio, bet žemiško atspalvio.

Ši žolė labiau paplitusi Šiaurės Amerikoje ir Europoje bei Azijoje, naudojama daugelyje patiekalų.

Dabar tai buvo kiekvienos žolelės pagrindai, o dabar turėtume paaiškinti kiekvieną jų skirtumą. Juk žinoti jų skirtumus reiškia žinoti jų silpnąsias ir stipriąsias puses ir žinoti, kaip jomis pasinaudoti.

Taip pat skaitykite: Kuo kvepia kalendra?

1. Kulantro skonis stipresnis nei kalendros

Kulantro skonis yra daug stipresnis nei kalendros. Toks stiprus, kad žmonės gamindami jo naudoja mažiau, todėl patiekalo neužgožia. Geriausiai tinka virti ir iš pradžių dedama į maistą, kad skonis tikrai sustiprėtų.

Jei naudojate neapdorotą kulantą, geriausia jį supjaustyti labai plonai ir naudoti tik šiek tiek, nes jis vis tiek yra gana stiprus. Jis turi aitrų skonį kartu su citrusinėmis, žemiškomis natomis, todėl kai kuriais atvejais jo gali būti per daug.

kulantro skonio

Cilantro yra daug lengvesnio skonio ir dažnai naudojamas žalias. Nesvarbu, ar ji naudojama kaip garnyras ant labai gražiai iškeptos lėkštės, ar tiesiog susmulkinama ir įberiama į šviežią sriubą, kalendra yra puiki.

Žinoma, galite pridėti kalendros į patiekalą, kai jis gaminamas, tačiau jos skonis bus šiek tiek kitoks. Kuo daugiau gaminsite, tuo jis bus tylesnis.

2. Cilantro yra mažesnė ir atrodo labai skirtingai

Kalendros lapai labai skiriasi nuo kalendros lapų. Jei kada nors matėte petražolių lapus, tada turite idėją apie kalendrą. Trumpai tariant, kalendros lapai yra nėriniuoti ir turi tris suapvalintus „pirštus“. Jie dažnai painiojami su petražolėmis.

Jie auga kekėmis, o struktūra panaši į medį, nes kiekviena nauja šaka užaugina naujas šakas ir pan. Tai subtilios žolelės.

Culantro yra labai skirtingas, nes auga vertikaliai ir ilgais plonais lapais, kurie gali priminti jūros dumblius. Lapai stovi stačiai ir turi dantytus kraštus, todėl juos skindami turėtumėte būti atsargūs. Jei manote, kad jos per aštrios, gaminant maistą geriausia šias dalis nupjauti.

Nors ir atrodo labai skirtingai, culantro ir kalendra yra botanikos pusbroliai, o tai paaiškina, kodėl jų skonis toks panašus.

3. Kulantra yra daugiametė, kalendrą reikia sodinti iš naujo

Jei mėgstate sodinti savo žoleles, tai gali jus labai sudominti. Kalendra yra vienmetė žolė, o tai reiškia, kad kiekvienais metais nunyksta ir grįžta iš išaugintų sėklų.

Tai gali būti geras arba blogas dalykas, atsižvelgiant į jūsų sodininkystės stilių ir tai, kaip jums patinka išlaikyti savo augalus.

pasodino kulantro

Kita vertus, culantro yra daugiametis ir kelerius metus grįš iš to paties ūglio. Dėl šios priežasties geriausia niekada nenupjauti visų lapų. Jaunus, mažus palikite augti didesniems, kad augalas labiau vystytųsi.

Kiekvienais metais išaugs vis daugiau lapų ir galėsite juos skinti pagal poreikį.

Dabar, jei atsitiktų, kad turite per daug kalendros ir (arba) kalendros, jums bus malonu žinoti, kad jie abu puikiai išsilaiko džiovinti. Galite juos tiesiog susmulkinti ir įdėti į dehidratorių arba lėtą, žemą orkaitę, kol jie visiškai išdžius.

Arba galite susmulkinti šviežias žoleles ir laikyti šaldytuve sandariame inde.

Taip pat skaitykite: Arugulos pakaitalas

Ar galite kalendrą pakeisti kalendra?

Taip, kalendra galite pakeisti kalendrą ir atvirkščiai. Tiesiog žinokite, kad kalendra yra labai stipri, todėl turėsite naudoti mažiau, jei pakeisite kalendrą.

Kita vertus, jei jums reikia kalendros ir turite tik kalendros, tikrai galite ją naudoti. Tačiau gali tekti naudoti daugiau, nei manote, kad gautumėte panašų rezultatą.

Kalendra ir kalendra yra paplitę daugelyje virtuvių

Kalendros ir kalendros galite rasti daugelyje virtuvių ir tradicinių patiekalų.

Pavyzdžiui, kalendra yra gerai žinoma Meksikoje ir Šiaurės Amerikoje, ypač pietinėse valstijose, kurios savo virtuvėje turi didelę Meksikos įtaką. Gvakamolė garsėja kalendra, taip pat salsa ir įvairios salotos bei tacos.

Kinijos ir Tailando patiekaluose dažnai yra kalendros, ir jie nėra vieninteliai. Kalbant apie Europą, kalendra yra žinoma ir naudojama, tačiau petražolės yra mėgstamos, nes jos yra švelnesnio skonio. Europoje kulantro yra beveik negirdėtas.

Culantro yra labai paplitęs Panamoje, Trinidade ir Tobage, Puerto Rike, Tailande, Malaizijoje ir Singapūre. Jis ten auga labai lengvai ir galite jį rasti laukinėje gamtoje. Kalendros ne itin naudojamos, ne šiose vietose auginamos.

Trumpai tariant, kalendra ir kalendra tarnauja labai panašiems tikslams įvairiose virtuvėse ir kažkaip sugebėjo kartu užvaldyti visą pasaulį.

Galite lengvai pakeisti vieną kitą arba visiškai juos praleisti, jei jums jie visai nepatinka.