Colby VS Cheddar – 4 skirtumai, kuriuos reikia atskirti

Jūs tikrai girdėjote apie Colby ir Cheddar ir galbūt net jų ragavote. Šių dviejų amerikietiškų pagrindinių produktų yra tiek daug patiekalų, sumuštinių ir jie yra parodos žvaigždė, kai kalbama apie mac ir sūrį.

Bet kuo skiriasi Colby ir Čedaro sūris? Galų gale, jie atrodo panašūs, bet jie turi būti skirtingi, kitaip jie būtų tas pats maisto produktas.

Štai apie ką šiandien kalbėsime ir išsklaisime painiavą.

Kolbis Čedaras

Turinys

Rodyti

Pagrindiniai Colby ir Cheddaro skirtumai

Skirtumas tarp Colby ir Cheddar sūrio priklauso nuo Platus pasirinkimas veiksniai, pvz., naudojamos kultūros, temperatūros nustatymas ir trukmė.

Kiti veiksniai apima varškės pjaustymą, nesvarbu, ar ši varškė yra nuplaunami, ir daug daugiau. Visi šie veiksniai turi įtakos sūrio tekstūrai, brandinimo savybėms, kremiškumasskonis ir kt.

Nors Čedaro sūris turi tam tikrų panašumų su Colby, vėliau yra paimtas dar jaunas ir neturi to išskirtinio pagyvenusio Čedaro aštrumo.

Be to, „Colby“ sūrio tekstūra yra minkštesnė nei „Cheddar“, nes ji yra išskalbtas, tada paspaustas. Tuo tarpu Čedaras paliekamas marinuotis rūgščiame baltyme išrūgų.

Sūrio gaminimas yra labai sudėtingas ir sudėtingas procesas, o kai kurie receptai gali būti labai panašūs vienas į kitą, tačiau vis tiek gaminami skirtingi sūriai.

Taip pat skaitykite: Ar Poutine turi mėsos?

Apžvalga

Čedaro sūris yra toks pusiau kietas sūris yra pagamintas iš karvės pieno. Jo skonis skiriasi nuo labai aštraus iki švelnaus.

Apskritai, jis yra vienas populiariausių sūrių visame pasaulyje, nes jį pristatė pirmieji britai, kurie vėliau pristatė jį savo kolonijoms.

Kita vertus, Colby sūris yra visiškai amerikietiškas sūris, taip pat pagamintas iš karvės pieno ir yra pusiau kietas, panašus į Čedaro sūrį.

Paprastai šis sūris gaminamas iš pasterizuoto pieno. Jis turi trumpą senėjimo procesą ir yra populiariausias tarp JAV piliečių. Nors kai kurie žmonės Cheddar ir Colby sūrius naudos pakaitomis, abu iš tikrųjų turi skirtingus skonio profilius.

1. Cheddar yra britų sūris, Colby – amerikietiškas

Čedaro sūris turi gana ilga istorija. Šio tipo sūris buvo pagamintas nuo 1100-ųjų kaime, žinomame Čedaro vardu, esančiame kažkur pietvakarinėje Jungtinės Karalystės dalyje.

Britas vs amerikietis

Šiais laikais tai manoma kaip amerikietiškas sūris, ir tam tikra prasme tai tiesa.

Šiandien gaminamas Cheddar sūris yra tik bendras, kaip ir tikrasis, senosios mokyklos Cheddar sūris buvo pagamintas Jungtinėje Karalystėje tuo metu, yra nurodyta iki dabar kaip Western Country Farmhouse Cheddar. Jį lengva atpažinti, nes yra antspaudas, rodantis jo kilmę.

Skirtingai nuo Čedaro sūrio, kurio pirmasis gamintojas gali būti atsektas iki 1100-ųjų, Colby sūris pirmą kartą pasirodė 1800-ųjų pabaigoje.

Dokumentais patvirtintas asmuo, pirmasis gaminęs šį sūrį, buvo Juozapas Steinwand, kuris buvo iš Viskonsino. Šį sūrį jis sukūrė specialiai savo tėvo gamyklai, kad gautų dalį sūrių rinkos.

Kadangi vis daugiau žmonių pradėjo vartoti šį sūrį, jis tapo gana populiarūs ateinančiais šimtmečiais. Colby didžiavosi kaip vienas pirmųjų amerikietiškų sūrių, kurie nepasiskolino iš Europoje gaminamo sūrio.

2. Čedaras sukrautas, Colby – ne

Dėl kelių skirtingų Cheddaro sūrio gamybos metodų, tai gali būti pagaminti įvairių savitų skonių ir skonių.

Paprastai pradedančiųjų kultūra pridedama prie karvės pieną ir sutvirtinkite šliužo fermentu. Kai pienas virsta varške, tai yra maišoma energingai ant šilumos šaltinio, kad iš jos išsiskirtų išrūgos ir sumažėtų drėgmės kiekis.

Po to varškė yra paspaustas pasirinktu metodu vadinama čederingas. Varškės blokeliai atsargiai dedami vienas ant kito, kad atsilaisvintų išrūgų. Šis krovimo ir perkrovimo procesas padaryta keletą kartų, kol šis sūris įgaus stangrų konsistenciją.

Tada jis supjaustomas ir sūdomas, todėl gaunami galutiniai sūrio blokai.

Su Colby sūriu jo gamybos procesas prasideda kaip ir Čedaro sūris. Tačiau šis nėra perduotas čederingas procesas.

Skirtingai nuo Čedaro sūrio, šis yra nuplaunamas su vandeniu prieš jį yra maišoma. Šis maišymas suteikia sūriui atvirą tekstūrą, kurios Čedare nėra, o po to jis sūdomas.

Kitas dalykas, nutinkantis varškę nuplaunant, yra tai, kad sumažėja rūgštingumas, todėl sūris tampa švelnesnis, ne toks aštrus. Dėl to tai iš tikrųjų yra tinkama „Gouda“ sūrio alternatyva.

Sūdymo metu mechaninis presas yra naudojamas pašalinti išrūgų. Vėliau tai yra išdžiovintas ištraukti ir laikyti kontroliuojamoje temperatūroje, kad subręstų.

3. Colby švelnesnis, o Čedaras riešutinis

Daugelis žmonių atkreipia dėmesį į Čedaro sūrį dėl oranžinės spalvos. Tačiau ši spalva atsiranda naudojant natūralų maistą spalvinimas žinomas kaip annatto.

Paprastai gaminamas Čedaro sūris yra šviesiai baltos arba kreminės spalvos. Priklausomai nuo jūsų čederio sūrio yra apdorojamas ir brandinimo procesui skirto laiko, sūris gali būti įvairaus skonio – nuo ​​labai aštraus iki švelnaus.

Kuo ilgiau sūris brandinamas, tuo aštresnis bus Čedaro sūrio skonis. Taip pat anatto skonis bus ryškesnis, suteikdamas riešutinį, šiek tiek aštrų atspalvį sendintam čederiui.

Daugelis žmonių ginčysis, kad Colby sūrio skonis yra panašus į Čedaro sūrį. Šis argumentas tam tikru mastu yra pagrįstas, nes pigiausią „Colby“, kurį galite įsigyti parduotuvėje, beveik sunku atskirti nuo švelnaus skonio „Cheddar“.

Tačiau petys į petį palyginimas įrodo ką kita. „Colby“ rūšis yra švelnesnė ir kremesnė, palyginti su „Cheddar“. Jis turi didesnį drėgmės kiekį ir dažnai minkštesnis.

Skirtingai nuo Čedaro sūrio, šis blogai sensta ir išdžiūvęs dažniausiai įtrūks. Norėdami mėgautis visu jo skoniu, tai turėtų būti paimtas dar jaunas.

Kad būtų aišku, jauną čederį labai sunku atskirti nuo šiek tiek pagyvenusio Kolbio, todėl būkite labai atsargūs skaitydami etiketę.

4. Maiste pastebimas čedaras, švelnesnis kolbis

Čederis pirmiausia naudojamas sriuboms ar drožlėms gaminti, naudojamoms keptose daržovėse. Be to, tai gali būti kepti ant grotelių ir naudojami polentai tirštinti. Kai kurie žmonės taip pat mėgsta dėti jo į česnakinę duoną, kad suteiktų sūrio skonio. Norėdami mėgautis visu skoniu, tai geriau patiekiama kambario temperatūroje.

Kalbant apie Colby, galite jį naudoti kaip stalo sūrį arba maišyti su kitomis sūrio rūšimis, pvz., Monterėjaus Džeko sūriu. Tiems, kurie mėgsta Čedaro sūrį, galite jį maišyti su Colby sumažinti aštrus skonis.

Be to, tai gali būti kepti ant grotelių ir taip pat dera su kriaušėmis, rugine duona, obuoliais.

Jei ruoštumėte sūrio lėkštę, Colby būtų vienas švelnesnių sūrių, tinkančių tikrai saldžiam uogienei ar prosciutto.

Kuris sūris tirpsta geriau?

Tam tikra prasme tai yra tikrasis klausimas. Skonis arba be skonio, kurį galima pataisyti prieskoniais ir kai kuriais priedais.

Tačiau atrodo, kad dauguma žmonių ieško sūrio lydymosi savybių.

ištirpinti sūrį

Taigi, kuris tirpsta geriau, Colby ar Čedaras? Atrodo, kad abu sūriai labai gerai tirpsta, gal kiek geriau tirpsta brandintas Čedaras. Jis yra sausesnis su didesniu riebalų kiekiu, todėl galite susidurti su parmezanu.

Tai reiškia, kad jei Colby yra viskas, ką turite, tai taip pat veiks, tik žinokite, kad jis išskirs šiek tiek daugiau drėgmės jūsų maiste.

Kitas svarbus momentas, kai kalbame apie sūrio lydymą, nepamirškite, kad sūrio jums beveik visada reikės daugiau, nei manote. Ir dėl skonio, ir dėl griežtumo, ir dėl tos papildomos nuojautos, gal įmesk dar saują sūrio.

Taip pat skaitykite: Ar risotto turi sūrio?

Paskutinės mintys

Apibendrinant galima pasakyti, kad abi šios sūrio rūšys yra populiarios. Bet ar kada nors nustojote pagalvoję apie skirtumą tarp Colby ir Čedaro sūrio bloko ir susimąstėte, ar galite juos naudoti pakaitomis ? Na, tikimės, kad šis straipsnis atsakė į visus jūsų klausimus.

Apskritai, abu tipai papildo subalansuotą ir sveiką mitybą. Jie yra puikus kalcio ir baltymų šaltinis, nepamirštant su tuo susijusios naudos sveikatai, pvz., svorio mažinimui, žarnyno sveikatai, širdies ir kraujagyslių ligų rizikos mažinimui ir kaulų sveikatos gerinimui.

Nepaisant to, kai kuriose konkrečių rūšių sūriuose yra daug riebalų arba natrio, todėl geriau stebėkite suvartojamą kiekį, nes per didelis jo kiekis gali neigiamai paveikti jūsų bendrą sveikatą.