Ciberžolė gydymui – Kaip naudoti?

Norint gauti ciberžolės naudos sveikatai, ciberžolės dozavimo rekomendacijos priklauso nuo keleto veiksnių, įskaitant jūsų sveikatos būklę ir bendrus sveikatos tikslus. Jei jums įdomu, kaip vartoti ciberžolę nuo uždegimo ir su uždegimu susijusių problemų, pataikėte į tinkamą vietą. Kokia geriausia ciberžolės paros dozė? Optimali ciberžolės papildų dozė priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant tai, kodėl nusprendėte vartoti ciberžolę.

Rinkdamiesi ciberžolės papildą, greičiausiai pamatysite, kad daug kurkuminoido, vadinamo kurkuminu, paminėjimų. Kurkuminas yra aktyvusis ciberžolės junginys, o tyrimai rodo, kad tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl ciberžolė gali turėti tokį neįtikėtiną teigiamą poveikį sveikatai. Iš tiesų šiuo metu yra daugiau kaip 12 800 recenzuojamų straipsnių ir tyrimų, įrodančių galingą ciberžolės ir kurkumino poveikį. Tyrimai rodo, kad kurkuminoidai gali būti naudingi sergant įvairiomis lėtinėmis ligomis, įskaitant krūties vėžį, storosios žarnos vėžį, plaučių vėžį ir uždegimines žarnyno ligas.

Taigi, kiek ciberžolės reikia vartoti, kad galėtumėte pasinaudoti ciberžolės ir kurkumino nauda? Panagrinėkime.

Kiek arbatinių šaukštelių ciberžolės turėčiau vartoti per dieną?

Kiek ciberžolės reikėtų suvartoti, kad ji būtų naudinga sveikatai? Pateikiame keletą naudingų patarimų, kurie padės jums pradėti.  1/2-1,5 arbatinio šaukštelio per dieną džiovintos šaknies sertifikuotų ekologiškų miltelių. Įprastinė papildoma kurkumino dozė yra apie 250 mg per dieną, o sergant tam tikra liga ji dažnai padidinama.

Rekomenduojama ciberžolės dozė per dieną

Ar jums įdomu, kokią ciberžolės dozę reikėtų vartoti arba kokia ciberžolės dozė yra geriausia? Abu atsakymai priklauso nuo daugelio dalykų, įskaitant jūsų sveikatos būklę ir sveikatos tikslus. Jei norite vartoti ciberžolę kaip bendrą sveikatos stiprinimo priemonę ir pasinaudoti jos priešuždegiminiu ir antioksidaciniu poveikiu, rekomenduojama vartoti 500 miligramų kurkuminoidų per dieną. Tai įprasta ciberžolės dozė, skirta uždegimui mažinti apskritai, tačiau visada pravartu pasitarti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju dėl geriausios dozės ir laiko, kurį turėtumėte vartoti ciberžolę.

Ciberžolės dozavimas konkrečioms ligoms gydyti

 

Kokia geriausia ciberžolės paros dozė? Atsakymas į šį klausimą gali priklausyti nuo konkrečios priežasties, dėl kurios vartojate ciberžolės kurkumino dozę.

Štai keletas ciberžolės dozių, kurios buvo vartojamos suaugusiesiems:

ciberžolės dozė alerginio rinito atveju (per burną): 500 miligramų kurkumino kasdien 2 mėnesius.
Ciberžolės dozė nuo depresijos (per burną): 500 miligramų kurkumino du kartus per dieną.
Ciberžolės dozė nuo padidėjusio cholesterolio kiekio (per burną): 1,4 gramo ciberžolės ekstrakto dviem dalinėmis dozėmis kasdien 3 mėnesius.
Ciberžolės dozė nuo kepenų ligų, kurių nesukėlė alkoholis (per burną): 500 miligramų produkto, kurio sudėtyje yra 70 miligramų kurkumino, kasdien 8 savaites. Taip pat naudotos 500 mg tabletės (Meriva, Indena), kurių sudėtyje yra 100 mg kurkumino du kartus per dieną 8 savaites.
Ciberžolės dozė nuo niežų (per burną): 1500 miligramų ciberžolės trimis dalinėmis dozėmis kasdien 8 savaites. Taip pat specialus produktas, kurio sudėtyje yra ciberžolės ekstrakto (C3 Complex, Sami Labs LTD) ir juodųjų arba ilgųjų pipirų kasdien 4 savaites.
Ciberžolės dozė PMS (per burną): 100 miligramų kurkumino, cheminės ciberžolės medžiagos, du kartus per dieną, pradedant 7 dienas prieš menstruacijas, tęsiant menstruacijų metu ir 3 dienas po menstruacijų pabaigos, 3 menstruacijų ciklus iš eilės.
Ciberžolės dozavimas sergant artritu: Ciberžolės kapsulės: Artrito fondo duomenimis, rekomenduojama ciberžolės dozė osteoartritui gydyti yra 400-600 miligramų tris kartus per dieną arba 0,5-1 gramas miltelių pavidalo šaknies iki 3 gramų per dieną, o reumatoidiniam artritui gydyti rekomenduojama ciberžolės dozė yra 500 miligramų du kartus per dieną.
Ciberžolės priešuždegiminė dozė sergant opiniu kolitu: 3 gramai konkretaus kurkumino produkto kasdien 1 mėnesį kartu su įprastiniu gydymu; 1,1 gramo kurkumino kasdien 1 mėnesį, po to 1,65 gramo kasdien dar vieną mėnesį kartu su įprastiniu gydymu; arba 2 gramai kurkumino kasdien 6 mėnesius kartu su įprastiniu gydymu.
Kitos ciberžolės dozavimo rekomendacijos
Sergant opiniu kolitu, 140 miligramų specifinio ciberžolės ekstrakto (NCB-02) 20 ml vandens taip pat buvo skiriama kaip kasdienė klizma aštuonias savaites. Dėl padidėjusio cholesterolio kiekio ne jaunesniems kaip 15 metų ir vyresniems vaikams (per burną) 1,4 gramo ciberžolės ekstrakto dviem dalinėmis dozėmis kasdien tris mėnesius. Rekomendacijos dėl ciberžolės dozės padidėjusiam kraujospūdžiui suaugusiesiems: vartoti (per burną) 400-600 miligramų standartizuotų kurkumino miltelių 3 kartus per dieną; 30-90 lašų ekstrakto per dieną; arba 1,5-3 gramų ciberžolės miltelių dozę per dieną.

Norite sužinoti, kokia ciberžolės dozė nuo vėžio arba ciberžolės dozė nuo nerimo?

Prieš pradėdami vartoti ciberžolės papildų dėl šių sveikatos problemų, taip pat dėl bet kokių kitų pirmiau minėtų ar nepaminėtų sveikatos problemų, visada geriausia pasitarti su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Kaip vartoti ciberžolę?

Ciberžolę visada galite įtraukti į savo mitybą naudodami prieskonį skaniuose receptuose, pavyzdžiui, šiame „Skystojo aukso” arba Lengvos, sumaišytos žirnių sriubos recepte. Jei norite didesnio gydomojo poveikio, galite apsvarstyti ciberžolės papildų, kurių yra įvairių formų, įskaitant tabletes, kapsules, miltelius ar tinktūrą. Šiuose produktuose dažnai pamatysite ciberžolės ir juodųjų pipirų dozę kartu, nes juodieji pipirai padidina ciberžolės įsisavinimą organizme. Juodųjų pipirų, įtrauktų į ciberžolės papildų sudėtį, tikrai norėtumėte matyti.

Kitas naudingas patarimas, kaip vartoti ciberžolę, yra suvartoti papildą tuo metu, kai valgote maistą, kurio sudėtyje yra sveikų riebalų, pavyzdžiui, kokosų aliejaus. Jei ciberžolę vartojate maiste, įsitikinkite, kad jo sudėtyje taip pat yra juodųjų pipirų ir sveikų riebalų. Kadangi ciberžolė yra riebaluose tirpi, jos įsisavinimas daug geresnis, kai ji vartojama su riebalais.

Šunys taip pat gali vartoti ciberžolę! Jei domitės, kokia ciberžolės dozė geriausia šunims, visada verta pirmiausia pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Rizika ir šalutinis poveikis

Ar saugu vartoti ciberžolę? Nacionalinio papildomo ir integruoto sveikatos centro duomenimis, „ciberžolės kiekiai, ištirti sveikatos tikslais, paprastai laikomi saugiais, kai jie vartojami per burną arba tepami ant odos. Didelės ciberžolės dozės arba ilgalaikis vartojimas gali sukelti virškinimo trakto sutrikimų”.

Kokia yra didžiausia ciberžolės dozė? Paprastai rekomenduojama ciberžolės dozė neviršija 2000 miligramų per dieną.

Pastebėta, kad didelės ciberžolės dozės sukelia:

pykinimą
Viduriavimas
Padidėjusi kraujavimo rizika
Hiperaktyvūs tulžies pūslės susitraukimai
Hipotenzija (sumažėjęs kraujospūdis)
Gimdos susitraukimai nėščioms moterims
Padidėjęs menstruacijų srautas
Didelės ciberžolės dozės gali veikti kaip natūralus kraują skystinantis preparatas, todėl venkite ciberžolės / kurkumino, jei vartojate kraują skystinančius preparatus, pavyzdžiui, varfariną (Coumadin), ruošiatės operacijai, esate nėščia arba sergate tulžies pūslės liga.

Apskritai, prieš pradėdami vartoti ciberžolę, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu, ypač jei šiuo metu gydotės nuo sveikatos sutrikimų ir (arba) vartojate kitus vaistus ir (arba) maisto papildus.