Bulimijos nervosos įspėjamieji ženklai ir 4 gydymo būdai

Nervinė bulimija - daktaras Kirvis
Valgymo sutrikimai yra tikra problema, ypač tarp mergaičių ir moterų. Tiesą sakant, remiantis tyrimais Niujorko laikas, 95 procentai anoreksija sergančių pacientų ir apie 85 procentai nervine bulimija sergančių moterų yra moterys. (1)

Kaip jūs galite sužinoti, ar jūs ar jūsų pažįstamas žmogus kenčia nuo bulimijos, ir kodėl tokio tipo valgymo sutrikimai iš esmės įsitvirtina? Yra daug priežasčių, ir visos jos gali sukelti pavojingą šalutinį poveikį ir rimtą kūno sužalojimą, pvz nereguliarios mėnesinės, hormonų disbalansas ir dar daugiau.

Besaikio maisto vartojimas ir švarinimas gali turėti neigiamos įtakos žmogaus medžiagų apykaitai, vaisingumui, hormonų pusiausvyrai, virškinimo funkcijoms, miegui ir protinėms galimybėms. Tačiau taip pat yra labai daug streso, kurį sukelia kova su nervine bulimija ir daro įtaką visoms gyvenimo sritims.

Sergant bulimija, kažkas dažniausiai kovoja su įtemptu jos kūno įvaizdžiu, dėl kurio labai sumažėja kalorijų kiekis. pliusas kūno gėdymas, nuolatinis nerimo, kaltės ir gailesčio jausmas. Deja, žmonėms, turintiems bet kokių valgymo sutrikimų, labai padidėja mirties nuo savižudybės ar medicininių komplikacijų rizika.

Daugelis žmonių, sergančių bulimija ar kitais valgymo sutrikimais, yra linkę vertinti save labai griežtai ir sutelkti dėmesį į save suvokiančias problemas ir charakterio ydas. Be pagalbos lėtinis stresas, kurį sukelia šis sutrikimas, gali pabloginti kieno nors kūną, taip pat jos santykius, savivertės jausmą ir kontrolę. Kuo anksčiau kas nors gauna pagalbą dėl bulimijos, tuo didesnė tikimybė išpirkti savo sveikatą ir užkirsti kelią būsimiems recidyvams.

Kas yra bulimija nervosa?

Bulimija laikoma rimtu valgymo sutrikimu, susijusiu su „persivalgymu ir išvalymu“, tai reiškia, kad vienu metu valgydami didelį kiekį maisto, po to bandydami „atsikratyti“ suvartotų kalorijų. Bulimija laikoma gyvybei pavojingu sutrikimu, kuris paveikia milijonus žmonių, ypač moterų, ir yra dažnesnis nei nervinė anoreksija.

Kadangi bulimija apima nepastovius valgymo įpročius ir paprastai stiprų vėmimą, vidurių piktnaudžiavimą ir kartais pervargimą, yra keli simptomai ir rizika – tiek fiziškai, tiek protiškai.

Nervinė bulimija yra būdinga tik kitiems valgymo sutrikimams – tai reguliarus valymas, neatsižvelgiant į tai, kaip tiksliai tai vyksta. Visada akcentuojamas papildomų kalorijų pašalinimas ir bandymas sustabdyti svorio padidėjimą arba numesti svorio, tačiau, deja, tai vyksta nesveika.

Simptomai ir rizikos veiksniai

Nacionalinės valgymo sutrikimų organizacijos duomenimis, nervinei bulimijai būdingi simptomai:2)

 • Labai didelio maisto kiekio („persivalgymo“) vartojimo ciklai, po kurių atliekamas kompensacinis elgesys, siekiant išvengti svorio padidėjimo („išvalymas“)
 • Intensyvus lėtinio streso jausmas ir nevaldymas valgant
 • Savęs vertinimas, kuris labai priklauso nuo kūno svorio ir įvaizdžio

Daugelis žmonių galvoja apie tuos, kurie kovoja su iškreiptais valgymo būdais, kaip tik tie, kurie yra labai liekni, tačiau tiesa yra tai, kad bet kokios formos ir dydžio vyrai ir moterys gali turėti valgymo sutrikimų. Tiesą sakant, dauguma žmonių, sergančių bulimija, neturi pastebimų problemos požymių ir paprastai yra vidutiniškai pagal kūno svorį.

Bulimija gali išsivystyti dėl daugybės skirtingų priežasčių ir paprastai yra kelių aplinkos ir genetinių veiksnių derinys. Kai kurie žinomi rizikos veiksniai, dėl kurių kažkas labiau linkęs susirgti nervine bulimija, yra (3):

 • Būti moterimi
 • Būdamas paauglys ar jaunas suaugęs žmogus (apie 1–2 proc. Visų jaunų moterų JAV kenčia nuo nervinės bulimijos)
 • Dalyvauti sporto ar pomėgių, giriančių esant mažam svoriui, tipuose (įskaitant šokius, gimnastiką, dailųjį čiuožimą, imtynes ​​ir kt.), Taigi tai siejama su moterų sportininkių triada
 • Šeimoje yra kažkas, kuris kovoja su bulimija
 • Anksčiau buvo laikomasi dietų, svorio augimas / praradimas ir susirūpinimas lieknumu (dėl to ribojami valgymo laikotarpiai, priverčiantys kūną „badauti“).
 • Depresijos, nerimo ir psichikos sutrikimų istorija
 • Psichozinis epizodas iki 13 metų amžiaus (4)

Jei jaučiate, kad jūs ar kažkas pažįstamas gali susidurti su nervine bulimija, ekspertai rekomenduoja sau užduoti toliau pateiktus klausimus. Kuo daugiau atsakysite „taip“, tuo didesnė tikimybė susidoroti su iškreipto valgymo forma (5):

 • Ar manote, kad esate apsėstas savo kūno įvaizdžio, dydžio ir svorio?
 • Ar valgydamas po to jautiesi kaltas, sugėdintas ar prislėgtas?
 • Ar dažnai galvojate apie maistą, kalorijas, makroelementus ir dietas, kad jie trukdytų jūsų gyvenimui, darbui ir santykiams?
 • Ar bijote priaugti svorio, jaučiatės nekontroliuojamas ir bijote, kad pradėję valgyti negalėsite sustoti?
 • Ar jūs kada nors valgote, kol esate per daug sotus ir net pykina?
 • Ar reguliariai vartojate vidurius laisvinančius vaistus, ar vemiate, kad padėtumėte kontroliuoti svorį?
 • Ar jūs kovojate dėl priverstinio per didelio fizinio krūvio, kartais net kai esate sužeistas ar labai pavargęs, bet bijote, kas nutiks, jei praleisite treniruotes?

Nervinės bulimijos klausimynas - daktaras Axas

Kaip vystosi nervinė bulimija

Priešingai populiariems įsitikinimams, visi, sergantys bulimija, nebūtinai mėtosi. Bulimija paprastai skirstoma į dvi grupes: tuos, kurie valosi tradiciniu būdu, kaip mes galvojame apie valymą, ir tuos, kurie ne. „Išvalyta bulimija“ apima reguliarų vėmimą arba vidurių laisvinamųjų, diuretikų ar klizmų vartojimą po persivalgymo epizodų, o „neišvalanti bulimija“ – kalorijų kompensavimą kitais būdais.

Kai kurie įprasti būdai, kaip neišvalantis bulimikas bando „kompensuoti“ valgydamas didelius kalorijų kiekius, yra stiprus maisto vartojimo apribojimas, reguliarūs badavimo / pertraukiamo badavimo laikotarpiai ar per didelis fizinis krūvis, viršijantis sveiką kiekį.

Daugelis bulimija sergančių žmonių nepatenka į vieną kategoriją ir gali parodyti abiejų elgesį. Pavyzdžiui, kažkas gali ilgai praleisti nevartodamas vidurius ir vemdamas, o susitelkęs į ekstremalius pratimus, kad sudegintų daug kalorijų kartu su ribojančia dieta.

Tiesą sakant, daugumai nervine bulimija sergančių žmonių simptomai ir elgesys sutampa dėl kitų valgymo sutrikimų, tokių kaip anoreksija (ribojant) ar persivalgymo sutrikimas. Nors bulimijos sunkumas gali būti labai įvairus, priklausomai nuo atvejo, pagrindinis noras ir iškraipymai paprastai yra vienodi: tapti lieknesniu ir pasiekti tam tikrą kūno formą bet kokiomis būtinomis priemonėmis, net jei tai kenkia kažkieno sveikatai.

Kuo skiriasi nervine bulimija sergantys žmonės iš milijonų kitų žmonių, norinčių pakeisti savo kūno formas? Kadangi valgymo sutrikimai yra tokie sudėtingi psichologiniai klausimai, juos gali sukelti sutampantys ir tarpusavyje susiję veiksniai, tokie kaip: (6)

 • Turintis prastą kūno įvaizdį ir žemą savivertę. Tai dažniausiai lemia „vakarietiškas idealumo“ lieknumas ir nerealūs grožio standartai, kurie žiniasklaidoje pabrėžiami nuo mažų dienų
 • Šeimos problemų ir prievartos istorija, įskaitant įgimtą jausmą, kad jis yra nenaudingas, bevertis ir nepatrauklus. Deja, kai kurie žmonės, sergantys bulimija, patiria prievartą vaikystėje, seksualinę prievartą, nepriežiūrą ir kitas problemas, dėl kurių jie jaučiasi nerimastingi, pažeidžiami ir nekontroliuojami.
 • Asmenybės bruožai, kurie palaiko perfekcionizmą. Kritinė namų aplinka, pernelyg griežta aplinka, didelis pagyrimas už pasiekimus ir labai dideli lūkesčiai yra visi rizikos veiksniai
 • Stresas, kurį sukelia dideli gyvenimo pokyčiai. Pereinamieji laikotarpiai gali pakelti streso lygį ir sukelti savimonę ir nerimą, pvz., Brendimą, išvykimą į universitetą, išsiskyrimą, persikraustymą, skyrybas ir naujos karjeros pradžią.
 • Pomėgiai ir veikla, pabrėžianti išvaizdą. Didelė dalis žmonių, sergančių bulimija, kilę iš baleto šokių, modeliavimo, gimnastikos, imtynių, lengvosios atletikos ar pasirodymų.

Bulimia Nervosa šalutinis poveikis

Kaip bulimija gali tiksliai pakenkti organizmui? Vienas iš pavojingiausių ir dažniausių bulimijos šalutinių poveikių yra virškinimo sistemos pažeidimas, nes ir besaikis, ir valymas daro neigiamą poveikį tokiems dalykams kaip virškinimo fermentų gamyba, skysčių balansas ir elektrolitų lygis.

Vėmimas ir vidurių laisvinimas gali sukelti elektrolitų ir cheminės pusiausvyros sutrikimus, kurie gali sukelti kitų sistemų ir organų kaskadinį poveikį, pvz., Nenormalų širdies plakimą ir depresijos simptomai. Tuo pačiu metu didelis streso kiekis kartu su maistinių medžiagų trūkumu gali pakeisti hormonų lygį ir pakeisti neuromediatorių veikimą.

Keletas būdų, kaip nervinė bulimija pablogina kažkieno sveikatą ir kelia didesnę psichinių ir fizinių ligų riziką, yra šie: (7)

 • Kalio ir natrio disbalansas, nes vėmimas / prapūtimas gali pakeisti pagrindinių maistinių medžiagų, elektrolitų ir skysčių pusiausvyrą
 • Nereguliarus širdies plakimas ir didesnė širdies priepuolių, širdies nepakankamumo ir mirties tikimybė dėl elektrolitų disbalansas
 • Dehidratacija, kuri gali neigiamai paveikti virškinimą, protines galimybes, raumenų judesius ir širdies veiklą
 • Sumažėjęs gebėjimas teisingai virškinti maistą ir absorbuoti maistines medžiagas
 • Problemos, einantys paprastai į tualetą, įskaitant išsipūtusį skrandį, vidurių užkietėjimą ir viduriavimą, kurias sukelia vidurius vartojantys vaistai ir keičiant fermentų bei elektrolitų kiekį
 • Didesnė opų ir skrandžio plyšimų rizika
 • Didesnė tikimybė turėti svorio svyravimų, kurie neigiamai veikia skydliaukės ir hormoninę sveikatą
 • Labiau linkę kovoti su nevaisingumu ir nereguliarios mėnesinės
 • Dantų ir dantenų pageltimas ir pablogėjimas
 • Sulūžusios kraujagyslės akyse
 • Patinimas, gerklės skausmas ir skausmas, atsirandantis gerklėje ir stemplėje dėl vėmimo
 • Sumažėjęs imuninis atsakas ir dažnesnės infekcijos ar ligos
 • Didesnė rizika susirgti depresija, nerimo sutrikimais ir savižudybė
 • Didesnis uždegimo lygis, kuris gali padidinti įvairių lėtinių ligų riziką

Ženklai, kad kažkas pažįstamas gali kovoti su bulimija

Tiems, kurie niekada nekovojo dėl iškraipyto valgymo, besaikis vartojimas ir valymas gali pasirodyti visiškai nepageidaujamas ir labai painus – ir tam tikru požiūriu net bulimija sergantys žmonės jaučiasi taip! Dauguma žmonių, kovojančių su nervine bulimija, iš tikrųjų pripažįsta, kad jų elgesys yra neproduktyvus, neįprastas, nesveikas ir pavojingas.

Žmonės, sergantys bulimija, dažnai apibūdina savo situacijas kaip nuolatines vidines kovas, beveik taip, lyg jų galvose būtų du ar net trys priešingi balsai, visi jie turi skirtingus norus ir dienotvarkę. Vidinis konfliktas kyla dėl to, kad, viena vertus, labai norisi sulieknėti ar likti lieknam, o iš kitos pusės – nekontroliuojamas ir priverstas valgyti. Daugelis žmonių taip pat turi „proto balsą“, kuris pripažįsta, kad ši situacija nėra normali ar sveika, tačiau vis tiek sunku išbristi iš persivalgymo ciklo.

Kas tiksliai yra „persivalgymas“ ir kuo jis skiriasi nuo kitų emocinio valgymo formų ar bandymų mesti svorį? Besaikis dažnai daromas privačiai, nes bulimija sergantys žmonės dažnai jaučiasi gėdingi, gėdijasi ar jaudinasi dėl valgymo. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl gali būti sunku žinoti, ar kas nors turi problemų.

Kai kas nors išgeria, nėra neįprasta suvartoti nuo 3000 iki 5000 kalorijų vienu metu per kelias trumpas valandas, nors kiekvieno žmogaus „besaikio“ apibrėžimas skiriasi. Su kiekvienu besaikiu jausmu vis labiau nekontroliuojamas kieno nors svoris ir santykis su maistu, o tai yra viena iš priežasčių, kodėl dėl besaikio / prapūtimo ciklo nerimo lygis pakyla į viršų …