Bretlingių sūdymas namuose

Sūdyti brėtlingius namuose visai nesudėtinga ir nesunku. Gauta žuvis yra lengvai sūdyta ir labai skani. Tokiu būdu galite sūdyti bet kokią upės žuvį, tačiau ji turi būti vidutinio dydžio. Jį galite patiekti pietums arba vakarienei su virtomis bulvėmis. Iš nurodyto produktų kiekio gavau 2 puslitrines skardines skanios žuvies.

Sudedamosios dalys

Norint namuose sūdyti brėtlingius, reikės:

 • vidutinio dydžio karšių – 5-6 vnt;
 • rupios druskos – 5-6 šaukštai;
 • 9 % actas – 500 ml;
 • svogūnai – 2 vnt;
 • lauro lapai – 4-5 vnt;
 • šviežiai maltų juodųjų pipirų – 1-2 šaukšteliai;
 • naminio saulėgrąžų aliejaus (kvapnaus, nerafinuoto) – 200-250 g.

Maisto gaminimo procedūra

 1. Pašalinkite nuo brėtlingių žvynus ir vidurius ir gerai nuplaukite.
 2. Jei įmanoma, atskirkite filė nuo spyglių (pašalinkite stambius kaulus). Taip pat pašalinkite galvutes ir uodegėles. Supjaustykite žuvį vidutinio dydžio gabalėliais ir sudėkite juos į dubenį.
 3. Pabarstykite brėtlingio gabalėlius druska ir išmaišykite. Uždenkite dubenį dangčiu ir palikite vėsioje vietoje 24 valandoms. Tada žuvį nuplaukite, užpilkite švariu vandeniu ir palikite 30-40 minučių. Nusausinkite vandenį ir supilkite brėtlingį į actą, uždėkite dangtį arba lėkštę, kad žuvis būtų panardinta į actą. Palikite 1 valandą. Tada nuvarvinkite actą. Žuvis įgaus šviesesnę spalvą.
 4. Į švarius ir sausus stiklainius sudėkite pusžiedžiais supjaustytą svogūną, lauro lapą ir juoduosius pipirus.
 5. Tuomet sudėkite žuvį į stiklainius, gerai užspauskite ir užpilkite svogūnais, lauro lapais ir pipirais. Žuvį supilkite į stiklainius su kvapniu naminiu saulėgrąžų aliejumi.
 6. Uždenkite stiklainius dangteliais ir padėkite į šaldytuvą 2 dienoms. Dabar puikus, labai skanus namuose sūdytas brėtlingis jau paruoštas valgyti. Žuvį patiekite su virtomis bulvėmis – beprotiškai skanu!
 7. Gero apetito!