Atkinso dieta: rizikų smegenys

„Atkinso mityba veikia“, – mano mėgstamiausiame laiške skundžiamasi dėl vietiniame laikraštyje paskelbto straipsnio apie Atkinso problemą.

Tai buvo pasakyta tiesiu veidu.

Dar kartą niekas nesiginčija su Atkinsu, kad valgant jo nustatytą baltymų, riebalų ir angliavandenių santykį negalima pasiekti trumpalaikio svorio metimo; bet juokinga, kaip atrodo, kad daugeliui žmonių reikia pakartotinai naudoti dietą – tai reiškia, kad laikinai dėl kokių nors priežasčių jie vėl priaugo svorio dėl bet kokios priežasties.

Šis „yo-yo“ modelis laikui bėgant nėra paprastas žmogus, kuris būtų savaime saugus ar sveikas, tačiau Taubesas tvirtina, kad Atkinso planas yra abu. Jis tai daro išsiaiškindamas terminą „mityba“ – viena reikšmė (pvz., Atkinsas) yra kažkas, ką jūs darote kaip projektas tam tikrą laiką, o kita (pvz., Vegetarizmas) yra bendras, visą gyvenimą trunkantis požiūris į valgymą. „Didelis storas melas“ bando skaitytojams susidaryti įspūdį, kad jei Atkinso planas pavyks pirmąja prasme, jis taip pat turi būti antrasis.

Bet tai gana ilgas ruožas. Vos pažvelgus į poveikį per visą gyvenimą, iš pažiūros gerybinės problemos, tokios kaip sotieji riebalai ir cholesterolis, ima piktybiškiau augti. Ir nors jūsų šansai gauti mėsainį, apipintą E.coli, salmonelėmis, listerijomis ar pašėlusia karve, yra labai maži kiekvienai porcijai, tačiau jie stabiliai auga, kai gaminate „lašinių sūrio mėsainius“. Be to, tai, kad antibiotikai, augimo hormonai, dioksinas, gyvsidabris ir kiti teršalai neišvengiamai kaupiasi gyvūninės kilmės riebaluose, nerimauja, kai laikui bėgant vartojate šią medžiagą. Juolab, kad jis kaupiasi ir jūsų paties riebaluose, jo labai sunku atsikratyti ir yra vienaip ar kitaip pavojinga. Nenuostabu, kad yra įrodyta koreliacija tarp mažai angliavandenių turinčių gyvūninių produktų ir skrandžio ir žarnyno sistemos vėžio – tai dar vienas kintamasis, kurio Taubesas nemato reikalo atsižvelgti į savo lygtį, nurodant gyvūnų riebalų sveikatos profilį.

Jis taip pat nežiūri į griežtai ribojančių angliavandenių atvirkštinę pusę – tai reiškia, kad reikia apriboti daug maistinių ir antioksidantų turinčių augalinių maisto produktų, kurie, kaip įrodyta, apsaugo nuo vėžio, aukšto kraujospūdžio ir kitų negalavimų.

Bet jis žino, kad turi prisiimti vieną atsakomybę, nes dauguma žmonių apie tai jau girdėjo dėl baltymų perkrovos – ir tai yra ketozė. Parrotuodamas ilgametę Atkinso gynybą, Taubesas siūlo, kad galbūt „medicinos bendruomenė ir žiniasklaida painioja ketozę su ketoacidoze, ketozės variantu, kuris pasireiškia negydomiems diabetikams ir gali būti mirtinas“.

Tiesa, kad ketoacidozė yra labai rimta būklė, dėl kurios reikia skubios pagalbos. Tačiau tai, kad mes žinome, kad daugelis žmonių vykdė Atkinso planą be jokių skubių apsilankymų, rodo, kad Taubesas vėl švilpia Dixie: Ar mes tikrai tikime, kad visi medicinos specialistai, kurie nurodo daug baltymų turinčių dietų keliamą pavojų sveikatai, tiesiog Negaliu pasakyti skirtumo “tarp ilgalaikio inkstų / kepenų patempimo ir būklės, kuri iškart pavojinga gyvybei?

Suzanne Havala-Hobbs, registruota dietologė ir Šiaurės Karolinos universiteto visuomenės sveikatos mokyklos dėstytoja, pabrėžia, kad „ketozė kartais yra natūrali fiziologinė būsena, pavyzdžiui, per trumpalaikę svorio metimo dietą“. Tačiau ji pabrėžia: „tai tikrai nėra sveika, jei tai palaikoma neribotą laiką. Kitaip tariant, niekas neturėtų siekti, kad ketozės būsena būtų gyvenimo būdas “.

Tai, žinoma, nereiškia, kad Atkinso stiliaus dietos negali padaryti tiesioginės ir pavojingos žalos organizmui: Praėjusių metų spalio naujienos galėjo sukelti „mažai angliavandenių turinčių“ šalininkų pauzę, ypač netrukus po paties Atkinso pačių. širdies bėdos: paauglė mirė nuo širdies komplikacijų, jos gydytojų teigimu, tai buvo tiesiogiai susiję su neseniai baltymų turinčia mityba. Viena ligoninėje dirbusi moteris man pasakė, kad jų darbuotojai dešimtmečius perspėjo pacientus apie nestabilų elektrolitų pusiausvyrą, galinčią sukelti daug baltymų turinčias mitybas (ir tai, atrodo, sukėlė šio paauglio mirtį).
Tačiau atsitiktinė mirtis ar gelbėjimo operacija nustelbia pagrindinę Atkinso problemą: net jei porą savaičių ar mėnesių gerai tai darote, ar neturite jokių komplikacijų, tada kas? Daugeliui atrodo, kad atsakymas yra toks: palengvinkite dietos laikymąsi ir stebėkite, kaip svoris vėl auga. Bet jei to nepadarysite ir per daugelį metų toliau vartosite didžiulius įrodytų kancerogenų ir sočiųjų riebalų kiekius, greičiausiai sužinosite apie nieko nesveiko „kaupimąsi“.

Nė vienas iš jų nėra sveikatos receptas – dėl savo prigimties tai, kas turi veikti ilgą laiką – „trumpalaikė sveikata“ nėra tai, ko siektų racionalus žmogus. Pagrindinis Atkinso stiliaus dietų mechanizmas yra apgauti kūną įdėti papildomų pastangų siekiant sumažinti apetitą – kitaip tariant, žaisti žaidimus su medžiagų apykaita. Žaidimų pavertimas kasdieniu gyvenimo būdu yra abejotinas ir pavojingas – tai sužinojo ne vienas nelaimingas besilaikantis dietos.

Kaip Havala-Hobbsas daro išvadą, „turėtų būti savaime aišku, kad bet kuri veiksminga svorio metimo mityba gali būti palaikoma ilgą laiką. Atkinso mityba ir kitos jos rūšys negali būti nepakenktos sveikatai, todėl manau, kad jos yra mažai vertingos “.

Vance’as Lehmkuhlas yra Filadelfijos miesto laikraščio rašytojas ir politinis karikatūristas. Jo vegetariškų animacinių filmų rinkinys išleidžiamas kaip knyga „Sojos džiaugsmas“. Vance’as yra pristatomas kaip „Vegetarian Summerfest“ pranešėjas ir pramogautojas.