Ar Rutabagos lapai yra valgomi? Taip, Tiesą sakant!

Rūtos – tikras gamtos stebuklas. Senovinis kopūstų ir ropių mišinys, rūtos glumino ir džiugino kiekvieno skonio receptorius ilgiau, nei mes prisimename.

Yra priežastis, kodėl jie nėra dėmesio centre, pavyzdžiui, bulvės, brokoliai ar salotos. Neteisingai nupjaunant rūtos gali labai sutraukti. Bet kaip dėl jų žalumynų, ar kas nors kada nors to palietė?

Galų gale, jei šaknis yra valgoma, kodėl gi ne lapai? Taigi pažvelkime į rūtos lapus ir pažiūrėkime, ar jie tikrai valgomi, ar ne.

valgyti rūtos lapus

Turinys

Rodyti

Ar rūtos lapai yra valgomi?

Taip, rūtos lapai iš tiesų yra valgomi, kaip ir ropių lapai. Turėtumėte gauti jaunesnius lapus, nes vyresni yra šiek tiek kieti. Kad ir kur gautumėte storesnę dalį, pavyzdžiui, venas, įsitikinkite, kad ji bus ypač pluoštinė.

Kalbant apie tai, kur gauti rūtų lapų, galite juos rasti ant pačių rūtų lapų, jei esate ūkininko turguje. JEI esate toliau nuo to, pavyzdžiui, prekybos centre ar bendroje parduotuvėje, tada lapai jau nupjauti.

Priežastis – į dėžes supakuoti kuo daugiau rūtų. Ir kadangi dauguma žmonių negalvoja apie lapus, nėra jokios realios priežasties juos įtraukti gabenant.

Visgi, jei rasite ką tik išrautų ir nuvalytų rūtų, pabandykite.

Taip pat skaitykite: Geriausi Rutabagos pakaitalai

Koks rūtos lapų skonis?

Rutabagos lapai turi garstyčių, pipirų kvapą, šiek tiek kartaus poskonio. Jie neabejotinai primena savo kopūstų tėvą, nes poskonio gali būti per daug tiems, kurie nemėgsta brokolių, šparagų ar net žiedinių kopūstų. Mes net neužsimename apie Briuselio kopūstus.

Išvirti rūtos lapai tampa švelnesni, mažiau kartūs ir šiek tiek saldūs. Jie gali netikti visiems, bet sočiame troškinyje ar sriuboje jie puikiai tinka.

rūtos troškinys

Prie jų tekstūros reikia priprasti

Turime paminėti jų tekstūrą. Geriausia juos stambiai supjaustyti ir troškinti arba virti, kol suminkštės. Priešingu atveju jie tiesiog per kieti. Kitas dalykas yra jų pluoštinė tekstūra. Kai kuriems žmonėms jie tinka, kitiems ne. Pavyzdžiui, jei jums nepatinka pluoštiniai šparagai, jums nepatiks rūtos lapai.

Turėkite omenyje, kad stiebai yra per daug pluoštiniai, kad juos būtų galima tinkamai naudoti bet kam, todėl geriausia naudoti tik lapus.

Rutabagos lapus geriausia virti

Rūtos lapus galite apdoroti kaip kopūstų lapus. Marinuokite juos kažkokioje rūgštinėje, pavyzdžiui, su actu ar citrinos sultimis, tp suminkštinkite. Tokiu būdu, jei valgysite juos žalius, juos bus daug lengviau sukramtyti ir galėsite užmaskuoti bet kokį stiprų skonį, kurio nemėgstate.

Dauguma žmonių iš tikrųjų mėgsta juos virti, daugiausia dėl tekstūros, o vėliau ir dėl skonio.

Tai iš kopūstų šerdies, jei kada nors jų turėjote. Jie aštrūs, pipiriški, šiek tiek kartūs ir maloniai traškūs. Rutabagos lapai panašūs į žalius, tik juos šiek tiek sunku kramtyti.

Troškinti arba troškinti jie šiek tiek suminkštėja ir tampa daug lengviau valgomi. Rekomenduojame išbandyti juos neapdorotus, o po to termiškai apdorotus, kad pamatytumėte skirtumą patys.

Kaip ir špinatai, jie iškeps

Atminkite, kad visi žalumynai iškeps. Rutabagos lapai iškeps, kaip ir špinatų lapai. Tačiau jie nenešioja savo vandens ir jo neišleidžia, skirtingai nei špinatai ar grybai.

Tai reiškia, kad jei bandysite kepti žalumynus patys, turėsite įpilti porą šaukštų skysčio arba paprasto vandens, kad juos garintumėte.

Taip pat skaitykite: Ar bananų lapai yra valgomi?

Dauguma žmonių valgo tik šaknis

Netgi žmonės, auginantys rūtas namuose, dažniausiai valgo tik šaknis. Arba todėl, kad lapai nėra tokie puikūs, arba todėl, kad jie tiesiog nežino, kad gali.

Bet jūs visada galite juos sumaišyti į gražų troškinį kartu su jautiena, morkomis ir bulvėmis. Rutabagos šaknys išvirti netrunka tiek ilgai, o verdant jų kartumas dažniausiai išnyksta.

Jei per paskutines 5–10 minučių į verdantį puodą įdėsite keletą rūtos lapų, patiekalas įgaus malonią tekstūrą ir sėkmingai panaudosite visą rūtos lapą nuo šaknų iki lapų!