Ar grūdai yra daržovės? Tai tikrai priklauso nuo jūsų

Jei jums labai patinka diskutuoti apie apibrėžimus su draugais, šis straipsnis skirtas jums. Manome, kad tai vienas įdomiausių ir sunkiausiai atsakomų klausimų.

Ar grūdai yra daržovės? Jei taip, kodėl? Jei ne, kodėl gi ne? Yra pagrįstų taškų už ir prieš.

Šiandien mes sprendžiame šią sudėtingą klasifikaciją ir tikimės, kad galėsime į ją pateikti aiškų atsakymą. Juk mitybos požiūriu lėkštėje turi būti ir daržovių, ir grūdų. Bet jei jie yra vienodi, ar tai reiškia, kad turite juos padvigubinti? Pažiūrėkime.

grūdinės daržovės

Turinys

Rodyti

Ar grūdai yra daržovės?

Taip, botaniniu požiūriu grūdus galite priskirti prie daržovių. Taip yra todėl, kad grūdo struktūroje apyvaisis, kuriame yra valgomasis minkštimas, yra susiliejęs su išorine danga.

Sujungus tai su kulinariniu ir mitybos apibrėžimu daržovės, kurioje maistui naudojamos įvairios augalo dalys, dažniausiai pikantiškos, ir gaunama labai ištempta, bet pagrįsta klasifikacija.

Taigi ar tai reiškia, kad į tobulą lėkštę galite tiesiog prikrauti pusę kukurūzų ir turėsite ir grūdų, ir daržovių? Teoriškai taip. Tačiau praktiškai grūdai dažnai yra krakmolingi maisto produktai. Daržovėse yra labai mažai krakmolo, jose yra daugiau skaidulų ir mikroelementų nei grūduose. Taigi jums reikia abiejų.

Klausimas čia iš tikrųjų yra iš dviejų požiūrių. Botanikos požiūriu taip, grūdai ir daržovės yra vienodi. Kulinariniu ar mitybos požiūriu jie labai, labai skirtingi.

Taigi ką tai reiškia? Tai priklauso nuo jūsų, ar norite vadovautis botaniniu ar kulinariniu grūdų apibrėžimu. Mes eisime su botaniniais, kur jie taip pat yra daržovės.

Dabar pakalbėkime apie grūdus ir daržoves atskirai, kad suprastume jų apibrėžimus ir skirtumus.

Taip pat skaitykite: Ar kaljarai yra šakninė daržovė?

Kas yra grūdas?

Grūdai yra žolių rūšių sėklos. Tai reiškia, kad kviečiai, ryžiai, grikiai, soros yra žolė arba iš žolės kilę augalai. Tai botanikos požiūriu, ir toje klasifikacijoje grūdai dar vadinami kariopsais.

Jei ieškotume kariopsio apibrėžimo, tai paprastas, sausas vaisius, kuriame „mėsinga“ dalis susiliejusi su plonu išoriniu kailiu. Tai nėra storas sluoksnis, jis labai plonas, bet vis tiek yra.

Taigi ką tai reiškia? Grūdai iš esmės yra vaisių rūšis, bent jau botanikos požiūriu. Labai paprastas vaisius, kurio valgomasis minkštimas labai skiriasi nuo obuolio ar apelsino.

Kulinariniai ir maistiniai grūdai

Šiuo požiūriu grūdai tikrai yra krakmolingi. Nesvarbu, ar tai būtų kviečiai, soros, quinoa (svarbu), grikiai, kukurūzai ar ryžiai, jis turėtų būti labai sotus.

Grūduose esantis krakmolas organizme virsta gliukoze, kai mes ją virškiname. Ta gliukozė naudojama kaip energija (kalorijos) arba naudojama riebalų ląstelėms plėsti, jei neketiname jų iš karto panaudoti.

Štai kodėl mes linkę priaugti daugiau svorio valgydami krakmolingą maistą, o ne nekrakmolingą maistą. Bet krakmolo išpjauti negalime, jo reikia saikingai.

Iš visų ten esančių maisto produktų krakmolingais laikomi tik grūdai, o daržovės – ne.

Taip pat skaitykite: Ar morka yra vaisius ar daržovė?

Kas yra daržovė?

Daržovė neturi aiškaus botaninio apibrėžimo. Jis dažnai laikomas valgomąja augalo dalimi, bet ne dalimi, kurioje yra sėklų (su keliomis išimtimis). Taigi paprikoje tai yra minkštimas ir išorinė odelė, bet ne sėklos.

daržovės

Tačiau pomidoras valgomas sveikas, sėklos ir viskas, kaip ir cukinijos, morkos ir bulvės, nepaisant to, kad juose yra sėklų.

Problema ta, kad daržovės neturi botaninio apibrėžimo, todėl jos apima daugybę faktinių maisto produktų. Sausų grūdų viduje esantis minkštimas, kad ir koks mažas jis būtų, techniškai yra daržovė.

Botaniškai tai taip pat yra vaisius. Kodėl? Kadangi vaisius yra vienos ar kelių kiaušidės matomoji struktūra. Tai daug vaisių ir daržovių, įskaitant kiekvieną branduolį ar kukurūzą planetoje.

Trumpai tariant, daržovės yra labiau kulinarinis ir mitybos terminas. Daržovės beveik visada naudojamos pikantiškiems patiekalams ir yra laikomos pagrindiniu maistu, o ne vaisiais.

Kulinarinės ir maistinės daržovės

Prisimeni, kaip anksčiau kalbėjome apie krakmolą ir grūdus? Na, daržovės turi daug mažiau krakmolo nei grūdai ir suteikia kitokią mitybą nei grūdai.

Daržovėse dažnai gausu skaidulų ir mikroelementų, tokių kaip mineralai ir vitaminai. Tos pačios maistinės medžiagos dažnai randamos grūdų išorėje, ant lukštų, kurios dažnai pašalinamos, pavyzdžiui, iš kviečių ar ryžių.

Ar kviečiai, ryžiai ir kukurūzai yra daržovės?

Botanikos požiūriu taip, tai yra daržovės. Jų mėsa yra susiliejusi su išorine oda (egzokarpu) ir yra labai plona, ​​tačiau ji yra ir yra valgoma. Žvelgiant į šviežius, žalius kukurūzus, tai ypač aišku.

kvietiniai ryžių kukurūzai

Visa tai priklauso nuo jūsų, ar norite į tai atsižvelgti. Mitybos požiūriu turėsite juos atskirti. Jei gydytojas paprašys jūsų valgyti daugiau daržovių, jis nebus labai patenkintas, kai pranešite suvalgęs dvigubą kiekį grūdų.

Trumpai tariant, geriausia laikyti abu atskirus, net jei jie iš esmės yra vienodi. Tiksliau sakant, daržovės yra toks platus, kad apima viską nuo sėklų iki šaknų iki žalumynų iki grūdų. Net ankštinės daržovės laikomos daržovių pogrupiu!