Ar turėtumėte nulupti grybus? Ir kiti grybų DUK

Grybai gali būti šiek tiek klaidinantys, jei niekada anksčiau su jais nesusidūrėte. Jos nepanašios į kitas daržoves ir puikiai pakeičia mėsą. Jie taip pat gamina savaip, specifiniu būdu. Visi matėme, kaip puodas, pilnas susmulkintų grybų, susitraukia prieš mūsų akis, kai jie verda.

Taigi, mes kalbame apie tai, kaip elgtis su grybais apskritai, pradedant nuo to, ar reikia nulupti grybus, ar ne. Ar gerai valgyti odą? Ar reikia plauti grybus? Pašalinti stiebus? Žiaunos? Kodėl jie tamsesni? Padėkite kas nors!

Apie tai ir kalbėsime šiame įraše, nes grybai tikrai naudingi ir skanūs. Jei tinkamai gaminsite ir pagardinsite, jie tiks prie beveik bet ko. Taigi pradėkime nuo grybų virimo pagrindų.

grybų žievelės

Turinys

Rodyti

Ar reikia nulupti grybus?

Ne, grybų nereikia lupti kaip kitų daržovių. Grybai auginami labai švarioje, sterilioje aplinkoje, specialiame drėgname purve. Tas nešvarumas lengvai nuplaunamas nuo grybų po tekančiu vandeniu. Grybų lupimas tiesiog atima daug laiko ir patiekalas nepagerės.

Vietoj to atskirkite stiebus nuo viršūnių, paleiskite juos po šaltu arba drungnu vandeniu, tada nupjaukite tik patį stiebų apačią (šaknis).

Ar galima valgyti grybų odą?

Taip, grybų odą puikiai tinka valgyti, net šydą tinka valgyti. Skirtingai nuo kitų daržovių, grybai yra valgomi iki galo. Nėra apsauginės, kietos išorinės odelės, taip pat nėra vidurinės dalies, kurioje būtų paslėptos sėklos.

Taigi nesijaudinkite, jei jūsų grybai vis dar turi odelę, jie yra visiškai geri! Jie netgi suteikia gražų kontrastą, jei gausite tuos gražius kreminius arba rudus grybus.

Taip pat skaitykite: Grybų pakaitalai

grybų oda

Ar galima valgyti žalius grybus?

Galite valgyti žalius grybus, bet nedideliais kiekiais ir tik tuo atveju, jei esate tikri, kad jie kilę iš saugaus šaltinio. Pievagrybius ir portobello grybus saugu valgyti žalius, tačiau gali nepatikti jų tekstūra (labai kempinė).

Įdomus faktas: Portobello ir pievagrybiai (sagos) yra tas pats grybas, Portobello yra pavadinimas, kurį jie gauna, kai subręsta ir jų viršūnėlės atsiskiria nuo stiebų.

Ar reikia plauti grybus?

Taip, prieš kepdami grybus visada nuplaukite. Ypač jei planuojate juos naudoti neapdorotus. Plaudami grybus pastebėsite, kad nulips kai kurie nešvarumai. Jei matote užsispyrusį nešvarumą, patrinkite jį nykščiu, kol jis išnyks. Jei ne, galite jį tiesiog nupjauti.

Plaudami grybus, ypač austrių grybus, atminkite, kad jie sugeria dalį to vandens. Grybai dievina drėgmę, todėl taip gerai auga po audros, o ypač ankstyvą rudenį.

Taigi nuplauti grybai kepdami išskirs daugiau vandens, tik turėkite tai omenyje. Galite virti arba naudoti kaip sultinio ar virimo skysčio dalį.

Ar reikia pašalinti grybų stiebus?

Galite palikti grybų stiebus, ypač jei jie yra maži grybai. Austrių grybų atveju klasterio (stiebo) apačia bus kietesnė. Taigi norite jį nupjauti ir smulkiai supjaustyti, kad įsitikintumėte, jog jis suminkštėja ir iškeps iki galo.

Didelių portobellų atveju galite pašalinti stiebus, kad būtų lengviau valyti ir pjauti. Vis tiek galite naudoti stiebus, bet kai jie tokie dideli, jie tampa šiek tiek purūs ir tuščiaviduriai viduje. Tačiau viršūnes tinka naudoti, nesijaudinkite.

Ar turėtumėte pašalinti grybų žiaunas?

Tai priklauso nuo jūsų, ar norite pašalinti grybų žiaunas. Juose yra grybų sporų (žmonėms nekenksmingų) ir jos gali suskaidyti grybams kepant. Tai ne bėda, nes jie neturi įtakos patiekalo skoniui, nesvarbu, ar paliekate, ar ne.

Žiaunos yra vieta, kur grybas laiko savo „sėklas“. Jei bandote juos nuimti, jie lengvai nulips nuo dangtelių, tačiau tai yra varginanti ir beprasmiška pastanga, nebent tikrai nekenčiate jų išvaizdos.

Taip pat skaitykite: Kodėl česnakas yra lipnus?

Kodėl mano grybai yra tamsesnės spalvos?

Grybai tamsesnės spalvos iškepa dėl dviejų priežasčių: jų audiniai suyra ir atrodo „šlapi“, o jų žiaunos išskiria sporas, kurios ištirpdo ir nuspalvina virimo vandenį.

Matote, grybų žiaunos paprastai yra tamsesnės spalvos nei kitų grybų. Juose yra mažyčių sporelių, kurios yra naujų grybų (pvz., sėklų) pagrindas, o verdant grybus karštis ištirpdo sporas į virimo skystį.

virti grybus

Tas skystis viską nudažys ir nuspalvins tamsesne spalva. Štai kodėl grybai – viskas turi tamsesnį atspalvį, kartais tamsiai rudą, kartais šiek tiek pilką.

Trumpai tariant, tamsiame vandenyje nėra nieko blogo, paprasčiausiai verda grybai. Jei norite to išvengti, yra du gėrimai.

Pirma, prieš kepdami grybus galite pašalinti žiaunas ir įsitikinkite, kad nieko nelieka. Kruopščiai juos nuplaukite. Vanduo dar šiek tiek patamsės, bet niekur ne taip stipriai kaip anksčiau.

Antra, galite naudoti konservuotus, iš anksto virtus grybus. Jie jau buvo išvirti ir išskalauti, todėl nepaliks papildomos spalvos jūsų patiekalui. Jų pranašumas yra tas, kad juos puikiai tinka naudoti salotose arba pridėti prie patiekalo, kuris beveik baigtas gaminti.

Grybai yra grybai ir skiriasi nuo augalų

Grybai veikia labai skirtingai nei kitos daržovės, nes jie iš tikrųjų nėra augalas. Grybai yra grybai, tai reiškia, kad jie plinta sporomis, o ne sėklomis. Jie nesukuria šaknų sistemos, o auga į vieną masę.

Jūs tikrai atrodote grybai, kurie susiliejo. Na, tai ne todėl, kad toje pačioje ankštyje buvo dvi sėklos, o todėl, kad jei bus leidžiama užaugti pakankamai dideli, grybai galiausiai susilies.

Ar kada nors pastebėjote baltą pūkelį, kuris auga ant kai kurių grybų prekybos centre? Tos sporos, kurios pradėjo pasiekti kitus pakuotėje esančius grybus. Panašiai keletas grybų, kurie užauga pakankamai dideli, kad galėtų liesti kepurėlę, galiausiai susilies, o pūkas veiks kaip jungiamasis audinys.

Trumpai tariant, jei niekada anksčiau negaminate su grybais (arba retai), verta prisiminti šiame įraše pateiktą informaciją. Grybai labai skiriasi nuo augalų, taip, ir tai daro juos dar įdomesnius. Jie puikiai tinka kiekvienam patiekalui, kurį galite įmesti, ir daugeliu atvejų puikiai pakeičia mėsą.

Pavyzdžiui, mūsų geriausi visų laikų makaronai buvo kiaulienos ir parmezano makaronai. Tai buvo dangiška, o švieži grybai tikrai turi skirtumą.