Ar turėtumėte laistyti veją?

Kad jūsų veja atrodytų kuo geriau, galite padaryti daugybę įvairių dalykų: nuo piktžolių ir pašarų apdorojimo, reguliaraus šienavimo ir net pokalbių su žole, kurie padės jai augti. Ne, iš tikrųjų kalbėjimas padeda augalams augti.

Tačiau pagrindinis vejos ar bet kurio kito augalo ingredientas yra vanduo, be jo augalai neišgyvens, ir net labai atsparūs mažos žolės stiebeliai gali žūti, jei per ilgai negausite geriamojo vandens.

Bet ką daryti, jei daug lijo arba jei laukiama lietaus? Ar galite perlaistyti žolę ir kaip geriausia tai padaryti?

Ar reikia laistyti veją?


Atsakymas paprastas – ne, nereikia! Mums pasisekė, kad gyvename gana drėgnoje šalyje, atrodo, beveik nebūna dienos, kad nebūtų bent vieno ar dviejų lietų. Tai reiškia, kad paprastai jūsų veja visą reikalingą drėgmę gali gauti natūraliai iš dirvožemio.

Puiku! Tačiau ką daryti, kai prasideda sausringas laikotarpis?

Žolės šaknys paprastai užima tik viršutinius du ar tris centimetrus dirvožemio. Jei temperatūra aukšta ir viršutinis dirvožemio sluoksnis išdžiūsta, augalas gali negauti pakankamai vandens.

Žolės yra neįtikėtinai ištvermingi augalai, todėl, kai išdžiūsta, jos gali pereiti į žiemos miego režimą. Augalas užmiega, o lapai paruduoja ir atrodo, kad nyksta. Tačiau kai vėl ima lyti, žolė vėl stebuklingai atgyja, išleidžia naujus ūglius ir labai greitai atgauna buvusią šlovę.

Dar geriau. Man nereikia laistyti vejos!

Ne, vis tiek gali tekti laistyti veją. Jei sausra tęsiasi ilgai, kai kurios žolės gali visam laikui išnykti. Tai reiškia, kad drėgmei grįžus reikės sėti.

Be to, kai žolė yra ruda, daug atsparesnės rūšys, pavyzdžiui, piktžolės, gali įsitvirtinti ir įsitvirtinti kadaise buvusioje vejoje be piktžolių. Dar blogiau – dėl senų rudų žolės lapų vejoje susidaro daugiau velėnos, o tai savo ruožtu gali paskatinti samanų atsiradimą. Gali paaiškėti, kad dabar jūsų puiki veja yra piktžolėta ir samanota.

Kaip dažnai turėčiau laistyti veją?

Veją reikia gerai palaistyti kartą per savaitę. Jei kas vakarą veją laistysite vos kelias minutes, tai gali turėti žalingą poveikį. Nedidelė vandens dozė neįsiskverbs į dirvą ir liks keliuose viršutiniuose dirvos milimetruose. Šaknys nesileis žemyn ieškoti vandens, todėl žolė taps silpna ir negiliai įsišaknijusi. Tokia silpna žolė bus jautresnė piktžolėms ir nusidėvėjimui.

Todėl kartą per savaitę gerai pamirkykite dirvą ir paskatinkite šaknis leistis žemyn ieškoti drėgmės. Gilesnės šaknys reiškia tvirtesnį ir sveikesnį augalą.

Kiek vandens reikia gerai pamirkyti?
Bendra taisyklė yra tokia, kad vejai optimaliai augti kartą per savaitę reikia maždaug vieno colio vandens. Paprastas būdas – po laistytuvu pastatyti tuščią tuno skardinę ( arba bet kokį indą su tiesiais šonais). Kai jis prisipildys iki colio gylio, išjunkite purkštuvą. To užteks kitai savaitei.

Kada geriausia laistyti sodą?


Ankstyvas rytas yra vienas geriausių laikų laistyti veją. Tuomet ji yra vėsiausia ir mažiau drėgmės bus prarasta dėl garavimo. Taip pat tinka ir ankstyva popietė, tačiau nepulkite laistyti per vėlai vakare. Jei vanduo ant žolės paliekamas tamsoje ir drėgmėje, tai puiki terpė grybeliams, pavyzdžiui, raudonajam siūleliui, formuotis. Labai greitai jūsų veja gali pasidengti negražiomis rudomis žymėmis, kurios atrodys taip pat blogai, kaip ir sausa veja. Jei laistote vakare, skirkite pakankamai laiko žolei išdžiūti iki sutemų.