belgiški vafliai

 

Sudedamosios dalys

 • ▢2 ¼ puodelio universalių miltų
 • ▢1 valgomasis šaukštas kepimo miltelių
 • ▢3 šaukštai cukraus
 • ▢½ šaukštelio druskos
 • ▢1 šaukštelis cinamono
 • ▢2 dideli atskirti kiaušiniai
 • ▢½ puodelio augalinio aliejaus
 • ▢2 puodeliai pieno
 • ▢1 šaukštelis vanilės ekstrakto

Instrukcijos

 1. Įkaitinkite vaflinę, apipurkškite ją nelipniais kepimo purškikliais ir atidėkite į šalį.
 2. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, cukrų, druską ir cinamoną.
 3. Vidutiniame dubenyje plakite kiaušinių baltymus rankiniu maišytuvu, kol susidarys standžios viršūnės. Atidėkite į šalį.
 4. Atskirame vidutiniame dubenyje sumaišykite kiaušinių trynius, augalinį aliejų, pieną ir vanilės ekstraktą.
 5. Kiaušinių trynių mišinį supilkite į sausus ingredientus ir gerai išmaišykite.
 6. Sudėkite kiaušinių baltymus.
 7. Supilkite tešlą ant įkaitusios vaflinės ir kepkite pagal gamintojo nurodymus**.
 8. Iš karto patiekite su sviestu, sirupu, cukraus pudra ar kitais mėgstamais priedais.

Pastabos

**Atkreipkite dėmesį, kad turiu „Oster” prekės ženklo belgišką vaflinę.  Mano vaflinėje vienai vaflei reikia maždaug ¾ puodelio tešlos.

 

Šis naminių belgiškų vaflių receptas yra paprastas ir suteikia skanių, autentiškų belgiškų vaflių!  Šie vafliai yra puikiai traškūs ir auksiniai iš išorės, o viduje – lengvi ir purūs!

 

belgiški vafliai

VAFLIAI:

Vafliai yra klasikinis pusryčių ir vėlyvųjų pusryčių patiekalas, kuris tapo toks populiarus dėl savo nuostabios traškios auksinės išorės su giliomis kišenėmis sirupui ir sviestui laikyti! Mano šeima šiuos vaflius valgydavo kiekvieną savaitgalį, o aš kartais keliuosi anksti darbo dienos rytą, nes labai jų noriu! Visi žino ir mėgsta gauti vaflių savo mėgstamiausiuose pusryčių restoranuose, o namuose juos tikrai taip pat lengva pasigaminti!  Norite daugiau vaflių visą laiką, kaip mes?  Išbandykite šiuos mėlynių vaflius, jie tokie paprasti!!

 

Belgiški vafliai:

Belgiški vafliai yra panašūs į klasikinius vaflius, tik jų kišenės gilesnės, nes jie gaminami belgiškų vaflių keptuvėje.  Be to, belgiški vafliai yra labai lengvi ir erdvūs.  Tradiciškai taip yra dėl to, kad jie gaminami su mielėmis.  Šiandien jie paprastai gaminami naudojant kepimo miltelius, kaip nurodyta mano recepte.  Kad vafliai išliktų lengvi, kiaušinių baltymus plakame atskirai nuo trynių, o pabaigoje juos įmaišome į tešlą.

 

Dėl didelio tekstūros skirtumo šių vaflių gamybai negalima naudoti blynų tešlos!

 

Toliau pateiktame paveikslėlyje matote, kaip paprasta pasigaminti belgiškų vaflių tešlą.  Pirmiausia suplakite sausus ingredientus.

kaip pasigaminti belgiškus vaflius

Tada atskirsite kiaušinių baltymus nuo trynių (pavyzdys pateiktas vaizdo įraše tiesiai virš mūsų recepto kortelės).  Sumaišykite visus drėgnus ingredientus, išskyrus kiaušinių baltymus, ir tada juos sumaišykite su sausais ingredientais.

 

Kiaušinių baltymus plakite dubenyje, kol susidarys standžios viršūnės.  Tada mentele įmaišykite baltymus į tešlą.  Nieko tokio, jei tešla bus šiek tiek puri, nepersistenkite maišydami.

 

Belgiškų vaflių tešla

Ką patiekti su belgiškais vafliais:

Mėgstame belgiškus vaflius patiekti su cukraus pudra, sirupu, pjaustytais vaisiais ir kartais su plakta grietinėle!  Šie vafliai vieni yra sotūs pusryčiai, bet jie taip pat puikiai tinka su pikantiškais garnyrais, pavyzdžiui, kiaušiniene, pusryčių dešra ar mėgstama šonine!

 

kaip pasigaminti belgiškus vaflius

Kaip pašildyti belgiškus vaflius:

Jei norite išsaugoti dalį šių vaflių vėliau, rekomenduoju juos laikyti šaldytuve tik porą dienų.  Priešingu atveju galite juos užšaldyti šaldymo maišeliuose kelioms savaitėms.

 

Kad vafliai išliktų traškūs, norėsite juos pašildyti orkaitėje, o ne mikrobangų krosnelėje!  Rekomenduoju juos dėti tiesiai ant 250 laipsnių temperatūros orkaitės lentynos maždaug dešimčiai minučių.