Ar sušiai gali būti vegetariški? Taip, štai ko ieškoti

Jei esate vegetaras, bet norėtumėte paragauti sušių, tikriausiai nežinote, ar tai atitiktų jūsų maisto pasirinkimą. Nors suši iš pradžių buvo žuvies patiekalas, toks nelieka.

Yra tiek daug sušių pasirinkimų, todėl galite tiesiog rasti ką nors sau. Kai kurie iš jų yra visiškai veganai, ir mes taip pat paliesime juos.

vegetariški suši

Turinys

Rodyti

Ar sušiai gali būti vegetariški?

Taip, sušiai gali būti vegetariški, jei jie gaminami be mėsos ar mėsos produktų. Nepaisant to, kad suši buvo pradėtas gaminti kaip ryžių patiekalas iš žuvies, jis turi daug pakartojimų ir nemažai jų yra vegetariški, netgi veganiški.

Jei domitės žuvimi sušyje, ji nėra laikoma šalia ryžių, todėl nėra kryžminio užteršimo.

Ar žuvis priskiriama mėsai?

Mūsų asmenine nuomone, taip, žuvis priskiriama mėsai. Jis gaunamas iš gyvūno, kuris turėjo būti paskerstas ir naudojamas maistui.

Yra įvairių vegetariškų mokyklų, kai kurios nevalgo mėsos, išskyrus žuvį. Arba kiti, kurie nevalgo jokios mėsos ir nevalgo kiaušinių, bet valgo pieno produktus ir medų.

Taip pat skaitykite: Agurkų pakaitalas sušiui

Be to, visada galite paprašyti, kad jūsų sušiuose nebūtų žuvies ar mėsos, ir paprašyti kitokio užpilo. Tiesą sakant, pirmiausia pakalbėkime apie veganiškus ir vegetariškus sušių tipus. Yra keletas tradicinių, o kai kurie yra naujesni, vis dėlto verta žinoti, kurie jie yra.

Veganiški ir vegetariški suši tipai

Tai nėra baigtinis visų veganiškų ir vegetariškų sušių sąrašas, tačiau meniu rasite kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius veganiškus ir vegetariškus sušius.

Inarizushi

Inarizushi gaminamas iš tofu odos, įdarytas suši ryžiais. Jis suspaudžiamas uždarytas, o tada kepamas.

Kapa maki

Tai klasikiniai agurkų suktinukai, tik su ryžiais ir agurkais. Jie vadinami kappa pagal senovės japonų vandens impregnavimą, kuris buvo žalias ir mėgo agurkus ir kabėjo prie upių. Taip pat galite rasti avokadų suktinukų pagal tą patį variantą ir idėją.

Visi daržovių maki suktinukai

Tiesą sakant, visi daržovių suktinukai (arba maki) yra vegetariški arba veganai. Taigi, be agurkų arba avokadų suktinukų, galite rasti daikon maki, marinuotų agurkų maki, paprikų maki, rukolos ir morkų maki, raudonųjų ridikėlių maki ir pan.

Kai kurie iš jų gali naudoti kreminį sūrį arba majonezą kaip tam tikrą rišiklį tarp visų daržovių. Paprastai tai bus uramaki (vyniotiniai iš vidaus).

daržovių suši suktinukai

Naujosios Meksikos ritinys

Vienas aiškus iš anksto nustatyto veganiško ritinio pavyzdys yra Naujoji Meksika. Jis pavadintas Naujosios Meksikos žaliųjų pipirų (aštrūs) vardu, jame taip pat yra teriyaki padažo ir ryžių. Kartais pipirai yra kepti tempura, tokiu atveju jis nebėra veganiškas, bet yra vegetariškas. Galite paklausti padavėjo, ar jų naudojama tempura tešla yra veganiška, tai tikrai įmanoma.

Taip pat kai kuriose vietose gali būti siūlomi veganiški arba vegetariški suktinukai.

Daržovėmis pagardintas nigiris

Nigiri yra ovalo formos sušis, ant kurio yra plonas sluoksnis kito ingrediento, pavyzdžiui, lašišos ar tuno. Taip pat galite rasti daržovių nigiri, pavyzdžiui, agurkų ar avokadų arba daikon nigiri, ar net šitake grybų nigiri. Galima naudoti baklažanus (keptus ant grotelių), taip pat plonas morkų juosteles.

Taip pat galite rasti nigiri su tofu, jei ieškote daugiau baltymų. Dažniausiai nigiri su daržovėmis turi ploną nori juostelę, kad ingredientas būtų pritvirtintas prie ryžių. Tai nėra signalas, kad patiekalas yra veganiškas, todėl nesitikėkite, kad jis visada bus šalia.

Tamagoyaki nigiri

Tamagoyaki yra tiesiog japoniškas omletas, tačiau jis yra šiek tiek kitoks, nei mes paprastai galvojame. Tai tas thiiiiin, kvadratinis omletas, kuris dažnai vyniojamas į keptuvės šoną, kaip burrito. Jis gali turėti arba neturėti kai kurių užpildų. Pats omletas neaiškiai saldus.

Taip pat skaitykite: Kodėl suši ryžiai yra lipnūs?

Kai kuriuose restoranuose galite pasirinkti priedus

Priklausomai nuo to, kur valgote, restoranas gali leisti jums patiems pasirinkti sušių įdarus ir priedus. Tai reiškia, kad jie bus pagaminti jūsų konkrečiam užsakymui, ir paprastai jūs galite pasirinkti bet kokį įdarą bet kokio tipo sušiams, kuriuos mėgstate.

Galite gauti visiškai vegetariškų sušių, o kai kuriais atvejais netgi galite pakeisti nori plonais agurko ar salotų griežinėliais. Štai trumpas dažniausiai pasitaikančių vegetariškų ir veganiškų sušių įdarų ar priedų aprašymas.

  • daržovės, tokios kaip agurkas, avokadas, edamamas, morkos, daikono ridikėliai, raudonieji ridikai, lotoso šaknys, bambuko ūgliai, marinuoti agurkai
  • lapiniai žalumynai, tokie kaip rukola, salotos, plonos agurkų juostelės, japoniškas shiso,
  • baltymų, tokių kaip grybas, tofu, tofu oda, grietinėlės sūris, plonas omletas

Galite maišyti ir derinti bet kurį iš jų pagal savo skonį ir gausite tik tinkamus skonius. Ir kas žino, galbūt kitas restoranas gali pateikti jums platesnį daržovių ir baltymų sąrašą, kurį galite pridėti prie sušių – tai tik dažniausiai pasitaikantys.

Trumpai tariant, taip, sušiai gali būti vegetariški, nesijaudinkite. Jei atidžiai pažvelgsite į kai kurių iš anksto pagamintų sušių ingredientus, jie netgi veganiški. Ir visada galite paklausti padavėjo, ar jis gali pagaminti ką nors, kas nebūtinai yra jūros dumblių salotos.