Ar šoninėje yra cukraus? Tai priklauso nuo to, ką perkate

Šoninė yra nepaprastai skani, todėl receptas gali būti geresnis dėl trūkstamo ingrediento. Arba tai gali būti kažkas tokio paprasto kaip pusryčiai. O traškus jis ypač skanus! Tačiau galbūt pastebėjote įdomų maisto produktą, atsidūrusį jūsų mėgstamos šoninės ingredientų sąraše: cukrų.

Ar šoninėje yra cukraus? Jei taip, kodėl mitybos informacijos lentelėje nurodyta 0 gramų cukraus? O kokių dar yra bekono alternatyvų, jei kada nors buvote linkę išbandyti ką nors kito? Pažiūrėkime.

šoninės cukraus

Turinys

Rodyti

Ar šoninėje yra cukraus?

Kai kurios įmonės gamindamos šoninę į sūrymo skystį deda cukraus, kai kurios – ne. FDA nereikalauja, kad bekono recepte būtų cukraus. Kai dedama cukraus, jis yra labai mažas, pakankamai mažas, kad bendras cukraus kiekis vienoje porcijoje būtų mažesnis nei 0,5 g. Štai kodėl bekonų gamintojai gali teisėtai teigti, kad jų produkto maistingumo etiketėje nėra cukraus, o cukrų pateikia sudedamųjų dalių sąraše.

Tai tikrai priklauso nuo įmonės, nes nėra dviejų įmonių, kurių gamybos procesas būtų toks pat. Tai reiškia, kad kai kurie gali pridėti daugiau cukraus, o kiti gali nedėti cukraus. Galų gale, žiūrėdami į cukraus kiekį, turėsite žiūrėti į ingredientų sąrašą, o ne į maistinių medžiagų lentelę.

Kai kuriuose lašinių receptuose dedama klevo, medaus ar cukraus

Yra daug įvairių rūšių lašinių, kai kurie sūdyti, kiti nevytinti, kiti saldinti, kiti ne. Pasaldintiesiems dažnai naudojamas cukrus, klevų sirupas ar medus.

klevų sirupo medus

Taip pat skaitykite: Kodėl kiauliena tokia pigi?

Arba pagal kai kuriuos receptus, kaip virti šoninę namuose, į šoninę reikia dėti saldiklio, kad padidėtų skonis. Tokiais atvejais taip, šoninėje tikrai yra tam tikros rūšies cukraus, tikrai daugiau, nei įsivaizduotumėte mėsos gabale.

Saldus ir pikantiškas dažniausiai maišomas Amerikoje

Visa to priežastis yra ta, kad bent jau Amerikoje saldus ir pikantiškas derinys yra kažkas, ką mėgsta daugelis žmonių. Kitose šalyse tai nėra taip įprasta, bet kadangi Amerika turi daug gyventojų ir didelę įtaką, jų skoniai dažnai perimami ir kitose šalyse.

Pavyzdžiui, Europoje saldinti šoninė nėra įprasta, tačiau kai kuriose specializuotose parduotuvėse jų galima rasti ir yra žmonių, kurie ją nuolat perka. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad bekonas yra labai svarbus amerikietiškas maistas.

Šoninės alternatyvos be cukraus

Gerai, o ką daryti, jei mėgstate šoninę, bet nenorite joje nė uncijos cukraus? Ką tu gali padaryti ? Na, yra keletas variantų, ir jie tikrai nėra tokie blogi. Šoninės pakaitaluose mes ieškome riebalų marmuro arba juostelių, mėsos juostelių ir dūminio skonio. Virimo metu galima reguliuoti druską, o, jei reikia, virimo metu galima pridėti skystų dūmų.

Paprastas kiaulienos pilvas

Pirmas pasirinkimas yra tiesiog nusipirkti tikrą, nesūdytą šoninę: paprastą kiaulienos papilvę. Tai yra mėsos gabalas, iš kurio gaminama dauguma šoninės, ir tai reiškia, kad jūs gaunate nevytintą, nesūdytą, nerūkytą ir tikrai ne saldintą mėsos gabalą.

Čia turite dvi parinktis. Arba išgydote namuose ir gaminate savo šoninę, arba tiesiog gaminate su tinkamais prieskoniais ir kvapiosiomis medžiagomis.

Jei norite patys pasigaminti šoninės, internete rasite daugybę receptų, kuriuose nurodoma, kiek laiko reikia brandinti šoninę ir kaip ją išgydyti. Jei norite jį supjaustyti plonomis juostelėmis ir apkepti keptuvėje, galite padaryti ir tai. Jo skonis nebus toks pat kaip tikros vytintos šoninės, bet tikrai 0 cukraus (nebent pridėsite šiek tiek).

Kad gaminant prieskonius ir kvapiąsias medžiagas išgautumėte bekoną primenantį skonį, jums reikia šių produktų:

  • dūminis skonis – rūkyta paprika, skystas dūmas arba miltelių pavidalo dūmų kvapioji medžiaga
  • druskos šiai šoninei būdingai sūriai natai
  • truputis česnako, ar jis būtų šviežias, ar sumaltas į miltelius (nepersistenkite)

Ir tai beveik viskas. Riebalų ir mėsos yra, tereikia derinti su prieskoniais.

Pancetta

Pancetta yra itališkas kiaulienos papilvė, vytintas druska. Pasirodo, skonis panašus į šoninę. Tiesą sakant, daugumos šiame sąraše esančių mėsos rūšių skonis yra panašus į šoninę, nes ji yra sūdyta (išskyrus aukščiau esantį paprastą kiaulienos papilvę).

pancetta

Pancetta nesunkiai rasite Italijos parduotuvėse ar net didžiuosiuose prekybos centruose. Jį galite atpažinti pagal susuktą kiaulienos pilvą, o išorinėje ritinio dalyje yra žievė.

Prosciutto

Prosciutto yra mažiau riebus nei pancetta, jis paimamas iš kiaulės kojos. Galite gauti prosciutto crudo arba cotto. Vienas iš jų pradedamas žalias ir vytinamas druska bei brandinamas, o kitas iš pradžių verdamas, o paskui vytinamas. Abiem puikiai sekasi atskirai.

Prosciutto, ypač prosciutto crudo, pjaustomas labai labai plonai. Kepti neturite galimybės, todėl geriausia apvynioti mėsą, daržovę arba tiesiog supjaustyti nedidelėmis juostelėmis ir įmaišyti į maistą.

Coppa

Coppa, capicolo, capocollo. Galų gale tai tas pats itališkas delikatesas, pagamintas iš kiaulės sprando, šiek tiek link pečių. Paprastai jis nerūkomas, bet vytinamas ir sausai brandinamas.

Kaip ir prosciutto, jis yra labai plonai supjaustytas ir turi didelius riebalų sluoksnius, jungiančius raumenis / mėsines dalis. Jis blogai kepa, nes tiesiog išdžius. Nebent to ieškote, pirmyn.

Jautienos šoninė

Kitas variantas – paragauti jautienos šoninės. Šis yra šiek tiek kitoks, nes riebalai mėsoje yra marmuriniai, o ne akivaizdūs riebalų dėmės, kaip ir kitoje mėsoje. Jautienos šoninė imama iš karvės pilvo ir apatinio šonkaulio. Galų gale, tai ne kiauliena, todėl ji yra liesesnė. Tai reiškia, kad kepimas turi būti ant silpnos ugnies, kad ištirptų riebalai. Priešingu atveju viskas tiesiog sudegs.

Taip pat skaitykite: Ar lašišos ikrai?

Rūkytos lašišos juostelės

Mes žinome, kad lašiša nėra šoninė. Tačiau rūkytos lašišos juostelės vis tiek suteikia malonų dūminį, mėsingą skonį, kuris iš tikrųjų gali būti geras pokytis nuo įprasto šoninės skonio. Šių skonis bus žuvingas, taip, be to, jie yra labai minkšti ir lankstūs, todėl būkite kantrūs bandydami juos ištraukti iš pakuotės.

Nekepkite rūkytos lašišos! Jis jau išgydytas ir jo nereikia virti. Jis tik suirtų, jei įdėsite jį į karštą keptuvę.

Trumpai tariant, bekonui yra daugybė alternatyvų, nesvarbu, ar tai būtų pusryčiai, ar kaip kažkas gudraus, kurį galite pridėti prie salotų. Šoninėje paprastai nėra cukraus, o kai yra, jo nėra tiek daug.

Visada peržiūrėkite ingredientų sąrašą, nekreipkite dėmesio į kalorijų kiekį vienoje porcijoje. Tie dalykai dažnai aiškiai rodomi ant pakuotės, kad būtų galima suklaidinti, kad tose šoninės juostelėse tikrai nėra angliavandenių. Kol nepažiūrėsi į sudedamąsias dalis.