Ar saugu valgyti viduje juodus bananus? Faktai apie rudas dėmes

Bananai yra vienas populiariausių vaisių visame pasaulyje. Saldus, išskirtinis skonis, derinamas su sočiu, turtingu maistinių medžiagų kiekiu, yra puikus pasirinkimas sveikiems pusryčiams, pietums ar užkandžiams dienos metu.

Tačiau ar kada nors leidote savo ryškiai geltonam bananui tapti juodu ir minkštu? Ar kada susimąstėte, ar jį galima valgyti pasiekus šį sunokimo etapą? Na, jei taip, galbūt norėsite skaityti toliau.

bananas juodas viduje

Turinys

Rodyti

Ar saugu valgyti bananus, kurių vidus yra juodas?

Geriausia prieš valgant patikrinti, kodėl bananas yra juodas. Jei juodoji dalis yra tik mėlynė, tada taip, tai visiškai saugu valgyti. Jei viduryje yra daug juodos spalvos, o likęs bananas yra tinkamas, išmeskite jį.

Tai yra Nirgispora, bananų liga, kuri, kaip dokumentai neįrodyta, kenkia žmonėms, bet mes nerizikuotume.

Dabar tai atrodo kaip sveikas protas, bet su bananais nustebsite! Tas auksines, pusmėnulio formos uogas – taip, bananai iš tikrųjų yra uogos – šokiruojančiai lengva sumušti. Tiesiog paspauskite pirštą ant tvirtos išorinės dangos ir netrukus ant abiejų odos pamatysite rudą dėmę ir vaisius viduje.

Patikrinkite, ar bananas nesupuvęs

Tikrai supuvęs tikrai jį užuos. Viduje esantis minkštas vaisius, taip pat storas jų sluoksnis, pradės fermentuotis laikui bėgant, šiluma ir savo etileno dujomis. Etilenas yra augalų hormonas, suteikiantis bananams savitą kvapą. Tai taip pat padeda jiems prinokti kitus vaisius, kai jie dedami arti jų.

supuvęs bananas

Todėl dėl šios etileno rūgimo jūsų kažkada buvęs ryškiai geltonas bananas greitai subrandina, vėliau pernoksta ir galiausiai vaisius apims puvinys ir pelėsis. Kai tai atsitiks, jūsų bananas įgaus būdingą supuvusio, pelėsio kvapą, kuris prasiskverbs į senojo banano aplinką.

Supuvę bananai taip pat ims jaustis minkšti ir klampūs po dabar riebia juoda žievele, beveik kaip labai mažas, labai dvokiantis hamakas, jei tai būtų tikras dalykas.

Taigi, turėdami omenyje šį vaizdą, įsitikinkite, kad supjaustėte bananus, kurie atitinka aukščiau pateiktą aprašymą. Jei to nepadarysite, kadaise buvę gražūs, kvapnūs vaisiai pritrauks vaisines muses, o suvalgyti sugadins jūsų kūną.

Taip pat skaitykite: Kodėl bananai šaldytuve paruduoja?

Jei bananai rudi, jiems viskas gerai

Dažnai rudi bananai painiojami su supuvusiais. Daugelį žmonių išgąsdina vos kelios rudos dėmės ant bananų. Ir ši baimė yra ne tik dėl bananų; tūkstančiai svarų maisto kasmet iššvaistomi vien dėl to, kad paprastam vartotojui jie neatrodo pakankamai „tobuli“.

Tačiau dabar žinote, kad ruduojančių bananų nereikia išmesti. Jokių maisto atliekų ten!

Net jei jūsų banano žievelė yra labiau juoda nei ruda, tiesiog nulupkite ją ir įsitikinkite, kad vaisius vis dar yra šviesiai geltonos spalvos. Jei viduje yra rudų dėmių, tai taip pat gerai. Tiesiog išpjaukite visas gilias juodas dėmes, ypač aplink sėklas, kur pirmiausia susidarys puvinys.

Tiesą sakant, kai bananai pradeda ruduoti, jie tampa dar aromatingesni ir maistingesni. Kai bananas tampa nuo žalio iki geltono iki šiek tiek rudo, jo antioksidantų kiekis iš tikrųjų didėja!

Maža to, bananai yra tiek saldesni ir skanesni, kiek ruduoja! Taip yra dėl to, kad juose esantis krakmolas pats suyra į paprastesnę formą – cukrų!

Rudųjų bananų tekstūra taip pat daug švelnesnė nei neprinokusių ar grynai geltonų. Dėl to valgyti daug maloniau, ypač jei tik pradedate atpratinti savo kūdikį prie tikro maisto.

Kaip laikyti bananus

Taigi, dabar, kai žinote, kokie skanūs gali būti apskrudę bananai, jums gali kilti klausimas, kaip tiksliai galite juos tokius išlaikyti. Juk vos per kelias valandas jie gali pernokti ir sugesti.

Taigi, mes sudarėme keletą būdų, kaip galite išsaugoti nuostabų saldų bananų skonį pasibaigus jo galiojimo laikui.

Užšaldykite juos

Jei norite išlaikyti savo rudųjų bananų kokybę, užšaldyti prinokusius yra greitas ir paprastas būdas. Iš tikrųjų nepaliestus bananus galite užšaldyti iki šešių mėnesių. Tai tikrai suteiks jums pakankamai laiko nuspręsti, ką su jais daryti.

Yra daug būdų, kaip užšaldyti bananus, kiekvienas priklauso nuo šaldiklio vietos ir norimos paskirties. Bananai gali būti užšaldyti sveiki, supjaustyti griežinėliais arba sutrinti. Tačiau laikantis dviejų nykščio taisyklių, pirmiausia turėtumėte juos nulupti ir įsitikinti, kad jie jau paruduoja.

šaldytas bananas

Jei užšaldysite bananus jiems neprinokę, jie tiesiog praleis rudą nokinimo fazę, o po atšildymo taps juodi ir supuvę.

Pasigaminkite bananų ledus

Jei netoleruojate laktozės arba tiesiog norite išbandyti naują, unikalų saldų skanėstą su rudu bananu, klausykite.

Kai jūsų bananai paruduos, norėsite juos pjaustyti. Tada įmeskite juos į šaldiklį kelioms valandoms, nakčiai ar net kelioms dienoms. Tada įmeskite šaldytus gabalėlius į maišytuvą, įmaišykite šiek tiek nesaldintos kakavos miltelių ir sutrinkite iki vientisos ir kreminės masės!

Greitai turėsite skanius šokoladinius bananinius ledus be pieno ir nepridėto cukraus. Tai galite padaryti su mažiau prinokusiais bananais, ir galutinė tekstūra bus tankesnė.

Apkepkite bananus

Jei pastebėjote, kad ant jūsų bananų pradeda formuotis rudi taškeliai ir norite greitai juos panaudoti, jūsų sprendimas gali būti kepimas. Kepti bananai šaldytuve gali išsilaikyti iki trijų dienų, todėl nesijaudinkite, jei negalite užbaigti šio saldaus skanėsto vienu prisėdimu.

Norėdami kepti bananus, pirmiausia turite įsitikinti, kad jie yra gana prinokę; tai reiškia, kad jų žievelės turi būti daugiausia rudos arba visiškai rudos (bet ne juodos!).

Kai jie pasiekia tokį sunokimo lygį, tiesiog nulupkite, supjaustykite ir sumeskite į keptuvę, išteptą trupučiu sviesto! Įpilkite cukraus, cinamono arba medaus ir troškinkite iki gražiai auksinės spalvos ir blizgios. Jie puikiai dera su vaniliniais ledais ant šono.

Iškepkite bananus

Yu galite naudoti bananus duonai, pyragui ar bandelei! Jei pirmiau minėti gaminimo būdai jūsų nežavi arba tiesiog esate nusiteikę gražiai, šiltai bananų duonai, jūsų paruduoti bananai taip pat puikiai tiks.

Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasirinkti receptą ir sunaudoti tuos itin prinokusius bananus, kol jie pradės gesti. Iš minkštų, rudų bananų iš tikrųjų bus saldžiausi ir skaniausi kepiniai, palyginti su žaliais ar geltonais bananais.

Tiesiog atkreipkite dėmesį į recepte pateiktą cukraus pasiūlymą. Tikėtina, kad jei jūsų bananai yra taip prinokę, kaip turėtų būti, jums nereikės dėti tiek daug cukraus į mišinį.

Taip pat galite iškepti subrandintus bananus ir paversti juos dehidratuotais, traškiais ir saldžiais traškučiais. Tam tiesiog nulupkite, supjaustykite ir pašaukite į orkaitę, kol apskrus!

Taip pat skaitykite: Ar laukiniai bananai yra valgomi?

Kaip padaryti bananus rudus

Jei visos šios kalbos apie skanius rudus bananus džiugino burną, galbūt taip pat galvojate, kaip greitai prinokti žaliuosius bananus. Dažnai bananai, kuriuos galite nusipirkti bakalėjos parduotuvėje, yra neprinokę, todėl gali atrodyti baugu laukti kelias dienas, kol jie patys paruduoja.

Tačiau jei norite, kad jie greitai paruduotų, tiesiog įdėkite neprinokusius bananus į rudą popierinį maišelį, sandariai uždarykite ir palaukite arba 12 valandų, arba visas 24 valandas, priklausomai nuo jūsų pageidavimų. Prisimenate etileno dujas, apie kurias kalbėjome anksčiau? Būtent tai persmelks maišelį, todėl jūsų bananai greitai taps saldūs ir rudi.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad dauguma viduje juodų bananų yra saugūs valgyti, ypač jei jie yra rudi, o ne visiškai juodi. Ar jums patinka valgyti bananus, kurių viduje yra rudos dėmės, priklauso nuo jūsų. Pažįstu žmonių, kurie jiems labiau patinka, ir jie yra čia, kad papasakotų istoriją, todėl tai gana saugu.

Tikiuosi, kad šis straipsnis padėjo jums sužinoti, ką daryti, kai viduje matote juodus arba rudus bananus.