Ar pyrago plutelė turi kiaušinių? Viskas priklauso nuo tavęs

Jei pyragą gaminate namuose, kartais galbūt norėsite pasigaminti tešlą patys. Bet jei visada pirkdavote jį jau paruoštą, dabar įdomu, kas dedasi į tą tešlą?

Svarbiausia, ar pyrago plutoje yra kiaušinių? Arba sviesto? Jei taip, ar galite juos įtraukti į veganiškus patiekalus? Na, čia yra puikių naujienų visiems, ir mes paaiškinsime, iš ko gaminama pyrago pluta.

pyrago tešlos kiaušiniai

Turinys

Rodyti

Ar pyrago plutoje yra kiaušinių?

Tradiciškai ne, pyrago plutoje nėra kiaušinių. Jis gaminamas tik iš miltų, vandens, žiupsnelio druskos, cukraus ir tam tikros rūšies riebalų. Riebalai dažniausiai yra sviestas, tačiau juos galima lengvai pakeisti margarinu, sutirštėjimu ar kažkuo panašiu, kuris sustingsta kambario temperatūroje.

Yra pyrago plutos su kiaušiniais, bet pyragas stovės pats be kiaušinių. Tai labiau skonio pirmenybė, tada taip pat galima atsižvelgti į alergijas ir gyvenimo būdą.

Taigi, jei norite pagaminti pyragą be kiaušinių, tikrai galite. Iš tikrųjų taip gaminama dauguma pyragų tešlų! Bet jei norite įdėti kiaušinį, štai kaip tai pakeis dalykus.

Itališka ir prancūziška pyrago plutelė turi kiaušinį, be vandens

Jei kalbame apie amerikietiškus pyragus, juose nėra kiaušinių, tačiau itališkose ir prancūziškose pyragų plutelėse paprastai yra kiaušinių, pradedant tik vienu kiaušiniu, įmuštu gerai, arba tik kiaušiniais ir be vandens.

Tai tikrai priklauso nuo individualaus recepto, kurio laikotės. Apskritai pyrago plutelė su kiaušiniu visada yra švelnesnė ir turi sudėtingesnį skonį.

Taip pat skaitykite: Sluoksniuota tešla VS pyrago pluta

Ką kiaušinis veikia pyrago plutoje?

Kai nuspręsite į pyrago plutą įmušti kiaušinį, tešla daug geriau sulips. Tai taip pat prideda papildomos drėgmės, o tai reiškia, kad glitimas nesudarys tokios stiprios jungties, o tešla bus minkštesnė.

kiaušiniai pyrago plutoje

Tai taip pat yra pyragų tešlos, kurią galima iškočioti ir dėti ant pyrago formos, paslaptis. Kiaušinis pyrago tešlai suteikia elastingumo, ko kitu atveju negalėtumėte gauti.

Pyrago tešla be kiaušinių tampa trupanti, o kai kuriems pyragams tai yra būtent tai, ko jūs ieškote. Į sunkesnius pyragus, pavyzdžiui, moliūgų pyragą, galite įmušti kiaušinį, kad visa tešla liktų kartu.

Ar galima pyrago plutoje pakeisti kiaušinį?

Taip, pyrago plutoje galite naudoti ką nors kita, jei norite daugiau tvirtumo, bet nenorite kiaušinio. Visa kiaušinio esmė yra pridėti drėgmės, išlaikyti ir šiek tiek riebalų (iš trynio).

Papildomus riebalus galima sumažinti padidinant margarino kiekį arba sutrumpinant turinį. Kalbant apie kiaušinio baltymą, galite naudoti įprastus kiaušinio baltymo pakaitalus, pavyzdžiui, sumaltas linų sėklas su trupučiu vandens.

Arba galite išbandyti „aquafaba“ – vandenį, likusį iš konservuotų garbanzo pupelių. Atsargiai įpilkite, nes daugiausia vandens, todėl galite gauti per minkštą tešlą. Jei tai padarysite, geriausia vandenį pakeisti aquafaba ir pažiūrėti, ar tai pasiteisins.

Svarbi pastaba apie kiaušinius pyrago plutoje – jie neleidžia glitimui susidaryti per daug jungčių. Mes nežinome, kaip falkso sėklos ar akvafaba tam trukdytų.

Taip pat skaitykite: Kodėl obuolių pyragas yra amerikietiškas?

Ar parduotuvėje perkamas pyragas yra veganiškas?

Tai tikrai priklauso nuo prekės ženklo, kurį perkate. Nėra saugu manyti, kad visi prekių ženklai naudoja veganams tinkamus ingredientus, nes ne visi prekių ženklai yra vienodi.

Pažiūrėkite į ingredientus. Jei jie sako tik: vanduo, miltai, cukrus, druska, margarinas arba sutrumpinimas, tada viskas gerai. Jei esate veganas arba netoleruojate laktozės, atminkite, kad laktozės taip pat galima rasti miltelių pavidalu, o kai kurie prekių ženklai gali ją naudoti savo gaminiuose.

Taip pat būtinai patikrinkite, ar nėra pieno miltelių, jogurto miltelių, taukų ar kitų sudedamųjų dalių, kuriose aiškiai nenurodyta jo kilmė (anima arba augalas).

Jei įdomu, kokie prekių ženklai siūlo veganiškus paruoštus pyragus, ieškokite Sara Lee, Whole Foods, Claim Jumper ir Raised Gluten Free. Šiuos galite rasti daugumoje parduotuvių šaldytų maisto produktų skyriuje.

Ir štai apie kiaušinius pyrago plutoje. Pridėkite arba nepridėkite, pyragas vis tiek išliks ir išlaikys formą. Tikimės, kad šis įrašas buvo naudingas, o jei ieškote veganiškų variantų, jų yra daug.