Ar kivis yra citrusinis vaisius? Ne, ir štai kodėl

Ar kada nors valgėte geriausią kivią savo gyvenime, ir susimąstėte, ar tai iš tikrųjų nėra užmaskuotas citrusinis vaisius? Suteikia aštrų ir saldų skonį, tai gali būti labai pagrįstas klausimas.

Citrusiniai vaisiai juk rūgštoki, kartais tiesiog aitrūs, o nemaža jų porcija gali būti saldi. Taigi ar kiviai gali būti citrusiniai vaisiai?

Pasirodo, citrusiniuose vaisiuose ir kiviuose yra daugiau nei tik aitrumas ir vitaminas C. Pažiūrėkime.

kivi citrusiniai vaisiai

Turinys

Rodyti

Ar kivis yra citrusinis vaisius?

Kiwi nėra citrusinis vaisius. Jame nėra tiek daug rūgšties ir jis yra iš kitos genties nei citrusiniai vaisiai. Citrusiniai vaisiai kilę iš Rutaceae šeima, konkrečiai Citrusiniai gentis.

Kiviai iš tikrųjų auginami ant sumedėjusių vynmedžių Actinidiaceae šeimoje, ypač Aktinidijos gentis.

Nors citrusiniai vaisiai gali turėti rūgštų skonį ir daug vitamino C, tai nėra citrusiniai vaisiai. Jo sultys gali būti naudojamos mėsai minkštinti, panašiai kaip vynas ar actas.

Kiviuose yra daugiau vitamino C nei bet kuriuose citrusiniuose vaisiuose

Nepaisant to, kad kiviai nėra citrusiniai vaisiai, juose yra labai daug vitamino C. Tiesą sakant, didesnis nei bet kuris kitas citrusinis vaisius! Pažiūrėk:

 • 100 gr kivi – 92,7 mg
 • 100 gr pomelo – 61 mg
 • 100 gr apelsinų – 53,2 mg
 • 100 g citrinos – 53 mg
 • 100 gr klementino – 48,8 mg
 • 100 gr greipfrutų – 31,2 mg
 • 100 gr laimo – 29,1 mg
 • 100 gr mandarino/mandarino – 26,7 mg

Kiviuose yra kažkas, kas daro jį ne tik skanu, bet ir prisotintu vitamino C. Pažiūrėkite, tai dvigubai ar trigubai daugiau nei citrusiniuose vaisiuose!

Taip pat skaitykite: Kodėl kiviai brangūs?

Tiesą sakant, daugelis kitų vaisių yra pilni vitamino C

Yra ir kitų vaisių, kuriuos galite pridėti prie gražių vaisių salotų, kad padidintumėte vitamino C suvartojimą, jei to norite. Štai keli įdomūs pavyzdžiai:

 • 100 gr ananasų – 47,8 mg
 • 100 gr braškių – 58,8 mg
 • 100 gr aviečių – 26,2 mg
 • 100 gr mango – 36,4 mg
 • 100 gr papajos – 60,9 mg
 • 100 gr persimonų – 66 mg

Taigi, ar yra citrusinių vaisių sąmokslas? Ką tik sužinojome, kad daugybė kitų vaisių yra tiek pat turtingi vitamino C, kiek citrusiniai vaisiai, o ne daugiau. Na, XX amžiaus pradžioje buvo kažkas. Matote, ten buvo daug apelsinų sodų ir nieko bendro su jais.

Negana to, GI labai reikėjo sveiko maisto, kurį galėtų pasiimti su savimi bet kur. Vitaminas C buvo svarbus dalykas, kuris padėjo apsaugoti karius nuo įvairių ligų, kilusių dėl netinkamos mitybos, higienos stokos (sunku fronte), ir streso.

Taip gimė apelsinų sultys. Na, tai jau buvo dalykas, bet tapo beprotiškai populiarus. Buvo pradėta didelė kampanija apelsinų pramonei remti, kad daugiau karių galėtų gauti savo apelsinų sulčių miltelius fronto linijose.

Jis taip pat išpopuliarėjo namuose. Visa tai paskatino kelis dešimtmečius žmonių tvirtai tikėti, kad apelsinai yra aukščiausias vitamino C šaltinis. Kaip matote, jie turi daug vitamino C. Tik ne daugiausia, palyginti su kitais vaisiais.

Kokie vaisiai yra citrusiniai vaisiai?

Citrusiniai vaisiai yra kilę iš 3 senovinių vaisių, kurie visi priklauso Rutaceae šeima, ir Citrusiniai gentis. Dauguma šiandien žinomų citrusinių vaisių yra dirbtiniai arba natūralūs hibridai.

3 senoviniai citrusiniai vaisiai tebėra išlikę ir šiandien, ir tai yra pomelas, tikrasis mandarinas, citrinos. Iš įvairių hibridų per tūkstantmečius pasiekėme šiandien žinomus citrusinius vaisius. Kai kurie iš labiausiai paplitusių ir gerai žinomų yra citrina, citrina, laimas, saldus apelsinas, kumquat, pomelo, klementinas, greipfrutas, kraujo apelsinas ir daugelis kitų.

Citrusiniai vaisiai

Visi šie vaisiai yra citrusiniai, be to, kad jie yra gauti iš senovės citrusinių vaisių, yra jų rūgšties kiekis ir struktūra. Visuose citrusiniuose vaisiuose yra bent tam tikro laipsnio sulčių pūslelių, tų mažyčių sulčių pripildytų skyrių. Viršutiniai plaukeliai viduryje yra tai, kas suteikia vaisių maisto jiems augant.

Taip pat yra išorinis vaisiaus aspektas. Visų citrusinių vaisių išorinė odelė yra įdubusi, daugiau ar mažiau stora, priklausomai nuo rūšies ar veislės. Visuose juose yra natūralaus citrinų aliejaus, o nulupus jie tampa labai kvapnūs.

Kokie vaisiai yra kiviai?

Kiviai yra uogos. Tikra uoga, iš tikrųjų todėl, kad:

 • tai mėsingas vaisius
 • jame nėra akmenų, tik daug mažyčių sėklelių
 • kilę iš vienos kiaušidės

uogos

Taigi kiekviena gėlė užaugina po vieną kivi, o sėklos yra uogos vidinėje pusėje. Nors tai nėra tai, ką paprastai priskiriate uogoms, botaniniu požiūriu jos yra uogos. Kaip ir arbūzai, bananai, moliūgai, pomidorai ir avokadai.

Taip pat skaitykite: Kodėl kiviai yra neryškūs?

Ar kivis rūgštus?

Kivių pH yra nuo 3,1 iki 3,96, priklausomai nuo sunokimo, todėl vaisius yra rūgštus. Tačiau kiviai organizme yra šarminiai vaisiai. Vaisiaus pH nenulems jo poveikio organizmui.

Tai reiškia, kad jei naudojate kivių sultis mėsai minkštinti, tai yra tvirta idėja. Kaip ir vynas ir actas, žalios kivių sultys ardo ląstelių sieneles, todėl mėsą lengviau virti ir gauti minkštą kepsnį ar kepsnį.

Taigi trumpai tariant, kivi nėra citrusinis vaisius. Jis aitrus, dažnai patenka į rūgščią teritoriją ir turi daug vitamino C. Nepaisant to, jis priklauso visai kitai botaninei šeimai ir genčiai nei citrusiniai vaisiai. Jo poveikis organizmui taip pat šiek tiek skiriasi.

Kiviai puikiai dera su beveik visais kitais vaisiais, bet ypač švelniais, tokiais kaip kriaušės, bananai ir geltoni obuoliai.