Ar galite valgyti persimonų žievelę? Štai ką mes žinome

Jei persimonai dar nepažįstami, yra didelė tikimybė, kad žiūrėsite į jį ir nežinosite, kaip jį suvalgyti, kai pirmą kartą laikysite jį rankoje. Ar įkandate tiesiai į jį kaip į obuolį? O gal reikėtų nulupti kaip citriną? Jei įkandote kaip obuolį, ar tikrai gerai valgyti odelę kartu su likusia jos dalimi?

valgyti persimonų žievelę

Turinys

Rodyti

Ar galima valgyti persimonų žievelę?

Taip, galite valgyti persimonų žievelę. Jei norite, galite tiesiog įkąsti prinokusio, sultingo persimono. Tai ne tik saugu, bet ir gana lengva, nes oda nėra tokia kieta.

Tačiau kai kurie žmonės nusprendžia persimonus nulupti. Tai gali būti asmeninis pasirinkimas arba todėl, kad didžioji dalis tanino rūgšties yra žievelėje. Nulupę persimonus vienu prisėdimu be problemų suvalgo daugiau.

Kas yra persimonas?

Persimonai yra uogų rūšis, nors jos yra didesnės nei dauguma uogų, prie kurių tikriausiai esate įpratę. Kai kurių skersmuo yra maždaug colio, o kiti užauga iki trijų colių. Jie taip pat būna įvairių dydžių; kai kurie atrodo labiau širdies formos, o kiti yra apvalesni ar net moliūgo formos.

kas yra persimonas

Sunokę persimonai būna nuo šviesiai geltonos iki tamsesnės raudonos arba oranžinės spalvos (kai kurie žmonės tamsesnius lygina su pomidorais).

Kalbant apie konkrečias rūšis, yra du pagrindiniai tipai: Fuyu persimonai ir Hachiya persimonai. Pastarieji yra blyškesni persimonai ir dažniausiai būna širdelių arba gilių formos. Turite palaukti, kol Hachiya visiškai subrends ir suminkštės, beveik iki pernokimo. Priešingu atveju jie jaučiasi tarsi įkandę į vatos gumulėlį.

Kita vertus, Fuyu persimonai yra tokie, kurie atrodo kaip pomidorai. Jie pakankamai sunoksta, kad galėtų valgyti daug greičiau nei Hachiya, todėl galite valgyti, kol jie dar kieti.

Taip pat skaitykite: Koks persimonų skonis?

Koks persimonų skonis?

Kai yra neprinokę, persimonų skonis yra nepaprastai kartaus. Net jei mėgstate kartaus skonio vaisius, jų įkandimas vis tiek nebus malonus potyris. Tai tarsi vaisius išsiurbia visą drėgmę tiesiai iš jūsų burnos.

Tačiau prinokusių persimonų skonis nepanašus į beveik visus kitus vaisius. Tai stiprus, saldus ir skanus skonis, kurį kai kurie žmonės palygino su mangų, skrudintų saldžiųjų pipirų ir trupučio cinamono deriniu.

Persimono kąsnelis yra saldaus ir aštraus mišinio mišinys, turintis šilkinę tekstūrą. Beveik visi mėgsta persimonus. Kai kuriems žmonėms nepatinka odelė, bet tai labiau tekstūros, o ne skonio problema, nes žievelė kietesnė nei kitų vaisių, įkandamų, pavyzdžiui, obuolių.

Kokios persimono dalys nevalgomos?

Jei galite valgyti žievelę ir vaisius, ar yra dalis, kuri nėra valgoma? Taip, jūs nenorite valgyti paprastų sėklų, nes jos yra gana kietos ir gali pažeisti dantis. Tačiau jei juos paskrudinsite arba sumalsite (kai naudojamas kaip kavos ilgintuvas), jie vis tiek bus geri.

Kai kurie žmonės įspėja nevalgyti lapų. Tikrai nėra jokios priežasties kąsti tiesiai į persimonų lapus, tačiau dažnai žmonės juos naudos arbatai. Tai visiškai saugu, nors ir šiek tiek kartaus.

Taip pat skaitykite: Ar laukiniai bananai yra valgomi?

Ar galite valgyti per daug persimonų?

Taip, persimonų galite valgyti per daug. Persimonai turi daug tanino rūgšties, kuri gali sutrikdyti skrandį arba sukelti akmenų susidarymą, jei vienu metu suvalgote per daug. Patariama juos valgyti po valgio ir niekada nevalgyti daugiau nei trijų vienu metu.

per daug persimonų

Jei valgote kelis persimonus, gali būti naudinga pašalinti žievelę. Didžiausia tanino rūgšties koncentracija yra žievelėse, o ne vaisiuose. Nors jis tikrai nėra toksiškas, jis gali būti per daug kartaus.

Išvada

Persimonai yra gero skonio vaisiai, be to, jį lengva valgyti, nes nereikia jo nulupti, odelė yra visiškai valgoma, todėl yra patogiau nei daugelio vaisių. Tikiuosi, kad gavote atsakymą iš šio straipsnio ir taip pat išbandysite šį puikų, egzotišką vaisių, jei dar to nepadarėte.