Ar Prosciutto yra žalias? Sužinokite, ar saugu valgyti žalią

Jei kada nors valgėte sūrio ir mėsos lentą, tuomet tikrai turėjote prosciutto. Daugumai žmonių tai patinka, tačiau kai kurie klausia, ar saugu valgyti žalią prosciutto?

Bet ar prosciutto iš tikrųjų yra žalia mėsa?

Šiame straipsnyje bus atsakyta į jūsų klausimą ir, tikiuosi, į visus kitus įdomybes, susijusias su prosciutto.

Prosciutto žalias

Turinys

Rodyti

Ar prosciutto žalias?

Ne, prosciutto nėra žalias ta prasme, kurią paprastai turime omenyje kalbėdami apie mėsą. Tai nėra drėgna, šviežia, žalia mėsa.

Tai delikatesas, sūdyta mėsa, kuri iš tikrųjų prasideda žalia. Dėl kietėjimo proceso ir per maistą plintančios ligos neigiamos.

Sūdyta mėsa (bet kokios rūšies) yra senovinis mėsos konservavimo būdas, kai dar nebuvo šaldiklio. Tai, kartu su mėsos kepimu ir laikymu stiklainiuose, apsuptuose taukų, yra vienas iš būdų, kaip mūsų protėviai laikė mėsą.

Ar galima valgyti žalią prosciutto?

Prosciutto galite valgyti žalią (tokią, kokia yra), tačiau nesupainiokite prosciutto kojos su nevirta kiaulienos užpakaline koja! Prosciutto koja yra išgydyta, todėl tikrai nėra žalia, todėl ją saugu valgyti nevirinant. Jei norite būti saugūs, ieškokite prosciutto cotto, kuris yra jau išvirtas ir taip pat išgydytas.

Parduodamos ir žalios (nevytintos) kiaulienos kojos, nesupainiokite jų su prosciutto kojomis. Jų negalima valgyti žalių, juos reikia virti.

Prosciutto iš tikrųjų yra džiovintas sausai

Prosciutto yra itališka sausai vytinta mėsa. Jis pradedamas šviežias ir žalias, tačiau džiovinimo ir kietėjimo procese pašalinami du svarbūs elementai: drėgmė ir trichinelės.

Drėgmė padeda bakterijoms vystytis mėsos paviršiuje (o vėliau ir viduje). Nėra drėgmės, vadinasi, nėra bakterijų arba bent jau nėra tinkamo būdo bakterijoms pakankamai greitai vystytis.

Trichinelės yra parazitas, randamas daugelyje mėsėdžių ar visaėdžių žinduolių. Tai apima kiaules, ir čia atsiranda sūdančios druskos ir prieskoniai.

Be skonio, šios druskos ir prieskoniai pašalina trichinelių grėsmę.

Viso vytinimo proceso metu prosciutto yra saugi mėsa, paruošta valgyti tiesiai iš pakuotės.

Informacija pateikta USFDA (svetainės) sutikimu.

Visa tai pasakius, jei vis dar jaučiatės nesmagiai valgydami termiškai neapdorotą prosciutto, visada galite jį šiek tiek pakepinti keptuvėje, kaip tai darytumėte su šonine. Tiesiog žinokite, kad tai džiovinta mėsa, supjaustyta labai plonais griežinėliais.

Tai reiškia, kad jūsų kepti griežinėliai bus traškūs ir gali labai lengvai sudegti, nes visiškai nėra drėgmės, tik šiek tiek riebalų.

Prosciutto cotto VS crudo

Iš tikrųjų rinkoje yra dvi prosciutto versijos.

Prosciutto crudo yra labiausiai paplitusi versija, kurią iki šiol aptarėme šiame straipsnyje. Žodis „crudo“ italų kalboje reiškia „neapdorotas“ ir gali būti brandinamas iki 1 metų

Kitas prosciutto gaminamas naudojant virtą mėsą. Pavadinimas yra prosciutto cotto, o „cotto“ reiškia „virti“. Jis gaminamas kontroliuojamoje aplinkoje, lėtai ir apgalvotai.

Yra prieskonių ir žolelių ir jis niekada nėra brandinamas kaip prosciutto crudo.

Sužinosite, kad tai prosciutto cotto, jei jis yra rausvos spalvos, o ne sodriai raudonos, o riebalai paprastai bus apdegę išoriniame sluoksnyje. Riebalų marmuras bus mažiau matomas, čia nebus tiek daug kontrasto.

Jis taip pat drėgnas ir šiek tiek didesnis nei „Crudo“ versija. Taip yra todėl, kad crudo yra dehidratuota mėsa, panašiai kaip jautienos džemperis.

Taip pat skaitykite: „Capicola VS Prosciutto“.

Prosciutto reikia laikyti šaldytuve

Nesvarbu, kokį prosciutto gausite, visada turėtumėte jį laikyti šaldytuve, jei neketinate suvalgyti viso vienu prisėdimu. Čia daugiausia kalbu apie supjaustytą, fasuotą prosciutto.

Laikykite jį suvyniotą į plastikinę plėvelę, o gal ir sandariame inde, taip pat jis gali labai stipriai kvepėti ir užterš kitus šaldytuve esančius maisto produktus.

Jei ketinate pirkti visą koją – prosciutto crudo dažnai būna visos kiaulienos kojelės pavidalu – galite laikyti ją vėsiame sandėliuke, lengvai įvyniotą į mėsinį popierių.

Prosciutto raw (3)

Koja yra gana didelė ir ji maitins jus savaites ar mėnesius, priklausomai nuo to, kiek iš jos išdrožsite kasdien. Turėkite omenyje, kad ši mėsa yra labai stipraus skonio, ir jei persistengsite, lengvai pavargsite.

Pirkite visą koją tik tada, jei žinote, kad vyksta tikrai didelis renginys, kuriame galėsite aptarnauti didžiąją dalį.

Taip pat skaitykite: 3 skirtumai tarp Prosciutto, Pancetta ir Bacon

Paskutinės mintys

Prosciutto yra vienas iš tų nuostabių skanėstų, kuris tinka beveik prie visko – saldaus, aštraus, sūrio, savaime!

Asmeniškai mums patinka su pora rožių vynuogių ir paprastu sūriu, kaip labiau užkandis tarp valgymų. Kita idėja būtų apvynioti šparagų ietis su prosciutto (geriausia būtų cotto, nes jis turi daugiau drėgmės) ir kelias minutes pakepinti ant grotelių.

Tikimės, kad gavote atsakymus, kurių ieškojote, ir valgote šį nuostabų itališką vytintą kumpį, nesvarbu, ar gausite „neapdorotą“ sausai brandintą ir sūdytą kumpį, ar virtą.