Ar migdolai ir persikai yra susiję? Štai kokiai šeimai jie priklauso

Jei kada nors pjaustėte persiką, pastebėjote jo kauliuką. Jis atrodo susiraukšlėjęs, su keliomis mažytėmis skylutėmis ir panašus į peraugusį migdolą. Na, ar tai migdolas? O gal persikai ir migdolai yra tik giminingi?

Tarp migdolų ir persikų yra bendras elementas, ir mes ketiname jį ištirti šiandien. Mes pateiksime jums keletą idėjų, kaip kartu naudoti migdolus ir persikus, nesvarbu, ar tai saldus, ar pikantiškas patiekalas.

migdolinis persikas

Turinys

Rodyti

Ar migdolai ir persikai yra susiję?

Taip, migdolai ir persikai yra labai glaudžiai susiję. Abu yra dalis Rosaceae šeima, Prunus gentis ir Prunus Amygdalus porūšis. Persikai yra tada Prunus persica rūšių, o migdolų yra Prunus dulcis rūšių.

Tai reiškia, kad jie yra beveik tas pats medis, bet duoda skirtingus vaisius. Persikų minkštimas aplink kauliuką išauga saldus, vaisiškas, o migdolų minkštimas aplink kauliuką – plonesnis, ir jis nėra saldus. Jie taip pat atrodo labai įvairiai – persikai auga oranžinės spalvos su rausvu atspalviu, o migdolai – žaliai.

Abu užaugina ploną, trumpą pūkelių sluoksnį visoje odoje, kad apsaugotų nuo vabzdžių.

Skonyje yra panašumų

Galbūt to nepastebėsite iš karto, bet jei skirsite laiko tikrai paragauti šių dviejų, pastebėsite, kad migdolų ir persikų skonis yra šiek tiek panašus. Tiesa, persikai turi išskirtinį saldumą, kurio neturi migdolai. Tačiau jų bendras aromatas yra panašus ir geriausiai apibūdinamas kaip gėlių arba rožinis.

Taip pat skaitykite: Cobbler VS Pie

Migdolai yra gilesnio, šiek tiek kartaus skonio, atsirandančio dėl viso migdolų eterinio aliejaus, esančio sėklose. Persikų minkštimas turi labai praskiestą, panašią natą, po visu saldumu.

Nevalgykite persikų kauliukų!

Jei atidarytumėte persiko kauliuką, pastebėtumėte, kad vidus atrodo labai panašus į migdolą. Jo skonis taip pat labai panašus, tačiau jo vartoti nerekomenduojama.

Persikų kauliukuose yra cianogeninių glikozidų, o nurijus jie skyla į vandenilio cianido dujas. Viena persiko kauliukas nėra mirtina, tačiau dideli kiekiai, pavyzdžiui, sauja, gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Geriausia jų vengti.

persikų kauliukas

Kiti Prunus genties atstovai

Taigi persikai ir migdolai yra giminingi. Kas dar yra šios mažos šeimos dalis? Na abrikosai labai arti, kaip ir nektarinai. Tiesą sakant, nektarinai yra tik persikų rūšis, kurios oda yra be plaukų, ir tai beveik tas pats vaisius.

Slyvos ir slyvos taip pat priklauso Prunus genčiai, kaip ir vyšnios. Tai reiškia, kad daugeliu atvejų galite lengvai pakeisti visų šių vaisių minkštimą ir vis tiek gauti panašų daiktą.

Kaip kartu naudoti migdolus ir persikus

Ką daryti, jei persikus ir migdolus norite naudoti kartu? Kažkas suburti visą šeimą, jei norite. Yra keletas variantų, ir galbūt jus įkvėps galvoti apie tai, ko čia neparašėme. Taigi pažvelkime į pasiūlymus.

Migdolų miltus įmaišykite į persikų pyrago tešlą

Galbūt paprasčiausias būdas persikus ir migdolus sujungti – naudoti juos pyrage. Į pyrago tešlą galite įdėti šiek tiek migdolų miltų. tai apsunkins pyragą, bet taip pat suteiks jam gražios tekstūros. Tuo tarpu galite pasigaminti persikų uogienės įdarą, persikų sviestinį kremą arba tiesiog naudoti persikus kaip užpilą kartu su plakta grietinėle.

Tai būtų labai paprastas vasariškas pyragas ir esame įsitikinę, kad daugeliui žmonių jis tikrai patiktų.

Migdolų drožlės ant persikų pyrago

Jei norite ką nors paprastesnio, galite pasigaminti persikų pyragą (arba tinka abiem) ir, kaip įprasta, įdarykite pyragą supjaustytais persikais. Ir tada ant viršaus galite pabarstyti smulkiai pjaustytų migdolų, o gal galite naudoti susmulkintus migdolus. Skonis nebus stulbinantis, bet jis bus.

Avižinių dribsnių dubenyje sumaišykite migdolus ir persikus

Rytinė avižinė košė visada skamba skaniai, o pridėjus persikų ir migdolų, garantuotai bus malonus skonis. Tai gali būti persikų uogienė arba švieži persikai, o tai gali būti skrudinti migdolai, migdolų miltai, pjaustyti migdolai, ką tik turite. Čia puikiai tiks net migdolų ekstraktas.

Iškeiskite abrikosus į persikų uogienes vaisių pyrage

Galite pagaminti vaisinį pyragą senoviniu būdu su marcipanu ir abrikosų uogiene. Išskyrus atvejus, kai abrikosų uogienę pakeičiate persikų uogiene ir gaunate tą patį rezultatą.

Arba galite pasigaminti kažką panašaus į vaisių pyragą su persikų griežinėliais ir migdolų milteliais pyrago tešloje. Kažkas panašaus į persikų pyragą (ne pyragą, tai skiriasi).

Marcipanų aptepimas ir persikų sviestinis kremas

Jei gaminate pyragą, vietoj fondanto galite naudoti marcipaną, o persikų sviestinį kremą, kad derintumėte abu skonius. Tai būtų labai romantiškas, boho pyragas. Įdėkite šiek tiek persikų cukraus pastos žiedų ir gerbkite originalias spalvas (grietinėlė iš marcipano, šviesiai oranžinė iš persikų sviesto ir rožinė iš gėlių) ir gausite tikrai gražią spalvų schemą.

Skrudinti migdolai ir persikų padažas mėsai kepti

Pikantiškam patiekalui kaip papildomą įdarą galite naudoti skrudintus migdolus, o prie pagrindinio gaminio galite pasigaminti persikų padažą. Jei tai keptas patiekalas, jis puikiai tiks su saldžiomis ir aitromis persikų natomis. Jei tai kepta šakninė daržovė, visi žinome, kad jos visada gražiai dera su saldžiu padažu.

Ir tai beveik viskas. Tai, kad migdolai ir persikai yra giminingi, tikrai gali padėti sugalvoti puikių receptų ir derinių. Ir jei kada nors abejojate, atminkite, kad persikus galite bet kurią dieną iškeisti į nektarinus ir abrikosus.