Homogenizuotas VS nenugriebtas pienas: ar jie vienodi?

Stovite pieninėje ir negalite apsispręsti tarp nenugriebto ir homogenizuoto pieno? O gal jūsų receptas reikalauja nenugriebto pieno, o jūs turite tik homogenizuotą pieną.

Nesijaudink. Esame pasirengę padėti jums iššifruoti maisto ir gaminimo ingredientų paslaptis, todėl šiandien nagrinėjame nenugriebtą pieną ir homogenizuotą pieną. Koks skirtumas ir kaip tai paveikia jūsų naudojimo būdą. Dabar pažvelkime į juos.

homogenizuotas nenugriebtas pienas

Turinys

Rodyti

Homogenizuotas VS nenugriebtas pienas

Homogenizuotas pienas buvo pertrintas per labai tankų sietelį, kad riebalų rutuliukai būtų mažesni ir laikui bėgant grietinėlė neatsiskirtų nuo išrūgų. Nugriebtas pienas gali būti homogenizuotas, nes tai tik reiškia, kad jo sudėtyje yra ne mažiau kaip 3,25 % riebalų.

Nenugriebtas pienas gali būti homogenizuotas arba ne, ir kalbama tik apie riebumą. Homogenizuotas pienas gali būti 0,5 riebumo, 1,5, 2,0 riebumo, 3,2 arba bet koks kitas procentas. Visa tai reiškia, kad pienas laikui bėgant neišsiskirs į grietinėlę ir kai.

Paprasčiausias būdas suprasti skirtumą tarp homogenizuoto pieno ir nenugriebto pieno yra tai, kad nėra skirtumo.

Kas yra nehomogenizuotas pienas?

Šio tipo pieno galima rasti, bet jis rečiau. Homogenizuotas pienas išsiskirs į pieną ir riebią grietinėlę, kai netrukdomas sėdėsite maždaug 24 valandas.

Laikui bėgant šis kremas taps tirštesnis ir netgi gali susidaryti tam tikro tipo kamštis. Iš tikrųjų tai yra riebios grietinėlės pradžia. Kai suplaksite pieną, jis tolygiai išsiskirs į pieną.

Taip pat skiriasi pieno skonis. Visas kremas suteikia pienui šilkinę tekstūrą, kuri paprastai prarandama, kai riebalų rutuliukai suskaidomi homogenizacijos procese.

Jis taip pat turi sodresnį skonį, nes riebumas paprastai yra didesnis nei homogenizuotame piene. Kai kurie virėjai mieliau renkasi nehomogenizuotą pieną dėl savo pieno produktų skonio skirtumo.

Priežastis, dėl kurios dauguma pieno produktų yra homogenizuojami, yra ta, kad jie daug ilgiau laikosi lentynose ir duoda vienodus rezultatus iš vienos partijos į kitą. Gamybos požiūriu tai geriau nei pienas, kuris per savaitę išsiskirs į grietinėlę.

Taip pat skaitykite: Kodėl pienas yra saldus? Tikroji priežastis gali jus nustebinti!

Homogenizavimas VS pasterizavimas

Tai dar vienas klausimas, kuris dažnai kyla kalbant apie pieno gamybą. Nors lengva supainioti šias dvi sąvokas, homogenizavimas yra mechaninis procesas, kurio efektyvumas nepriklauso nuo jokio kito proceso.

Pasterizavimas yra atskiras procesas, atliekamas su pienu, siekiant pašalinti potencialiai kenksmingas bakterijas. Pienas paprastai pasterizuojamas prieš homogenizaciją, nors šie du procesai vienas nuo kito nepriklauso.

pasterizavimas

Pasterizavimas apima pieno pašildymą ir greitą aušinimą, kad būtų pašalintos tam tikros bakterijos. Dauguma pieno gamintojų pieną šildo iki 161,6 laipsnių F 15 sekundžių ir greitai atvėsina. Šis metodas naikina daugybę bakterijų, todėl pieną galima gerti iki 2–3 savaičių po pasterizavimo.

Taip pat galite matyti pasterizuotą pieną, pažymėtą kaip UHT (apdorotas itin aukšta temperatūra).

Kam homogenizuoti pieną?

Kadangi riebalų palikimas piene nėra problema, kodėl tai buvo pradėta? Homogenizavimas buvo procesas, sukurtas XX a. 20-ajame dešimtmetyje ir nuo tada dėl didelės paklausos išaugo ir apima beveik visus pienus.

Galite pastebėti, kad ieškodami nehomogenizuoto pieno paprastai turite apsilankyti specializuotoje arba natūralaus maisto prekių parduotuvėje, kad jį rastumėte.

Kadangi šis procesas apima dar vieną žingsnį pieno gamintojams, tai jiems nėra pranašumas. Tačiau dėl vartotojų pageidavimų beveik visas pienas dabar homogenizuojamas.

Paprasčiau tariant, homogenizacija suteikia mažiau darbo klientams. Daugelis žmonių nenori suplakti pieno prieš gerdami, todėl homogenizacija sutaupo laiko ir pastangų.

Pieno gamintojai taip pat vertina šį procesą, nes tai padės pailginti pieno galiojimo laiką. Tai patraukliausia, kai bandoma patekti į lentynose pieną nepasibaigus jo galiojimo laikui. Gamintojai, kurie homogenizuoja, gali gabenti didesnius atstumus ir taip pat užmegzti verslą su daugiau mažmenininkų.

Galiausiai, šis procesas padeda pieninėms lengviau išfiltruoti riebalus ir gaminti mažesnio riebumo pieną. Su nehomogenizuotu pienu beveik neįmanoma pagaminti lieso pieno, nes piene liks šiek tiek riebalų. Tačiau homogenizuojant lengviau pasiekti 1%, 2% ir lieso pieno produktus.

Homogenizacijos mitai

Kai kurie žmonės tvirtai tiki, kad pieno homogenizavimas yra mažiau naudingas nei nehomogenizuotas variantas. Pasak kai kurių stipriausių priešininkų, homogenizuotas pienas prisideda prie širdies ligų, diabeto ir alergijų, nes padidina pieno fermento, žinomo kaip ksantino oksidazę, įsisavinimą.

Tai tik iš dalies tiesa. Šio fermento padidėjimas gali sukelti uždegimą, tačiau toks poveikis niekada nebuvo nustatytas, nes fermentą gamina organizmas, bet jis nepasisavinamas iš maisto šaltinių.

Tiesą sakant, iš tikrųjų yra priešingai. Tyrimai parodė, kad homogenizavimas iš tikrųjų padeda pagerinti pieno virškinamumą. Tai nesukelia padidėjusios pieno alergijos ar netoleravimo rizikos.

Kodėl nehomogenizuotas pienas brangesnis?

Šis klausimas dažniausiai kyla, kai žmonės nori sužinoti, kodėl jie moka daugiau už mažiau apdorotą produktą. Yra dvi pagrindinės priežastys, kodėl tai brangesnis produktas.

Nehomogenizuotas pienas yra mažiau apdorojamas, tačiau jis taip pat tampa specializuotu produktu. Kadangi tai mažiau pageidautina daugumai vartotojų, gaminant iš tikrųjų reikia daugiau darbo, o ne parduoti. Tai padidino išlaidas ir padarė jį labiau specializuotu produktu.

pieno kaina

Antroji priežastis yra ta, kad iš homogenizuoto pieno pašalinti riebalai paprastai naudojami sviestui arba sūriui gaminti. Nors nenugriebtame piene yra grąžinami visi pieno riebalai, nehomogenizuotas pienas pašalina mažiau riebalų iš mažesnio riebumo pieno.

Tai suteikia pieno gamintojui mažiau riebalų, kad galėtų gaminti kitus produktus, kurie atneštų pelną. Prie išaugusios jo kainos prisideda ir pajamų praradimas naudojant nehomogenizuotą pieną.

Taip pat skaitykite: Pieno virimo temperatūra

Kuris geriausias?

Dabar, kai žinote apie skirtingas pieno rūšis, nėra vieno teisingo pieno pasirinkimo. Tiek homogenizuotas, tiek nehomogenizuotas pienas yra saugus gerti.

Dauguma žmonių teikia pirmenybę pirkimo patogumui ir skoniui, tačiau sveikatos skirtumų beveik nėra. Jei vis dar nesate tikri, kuris iš jų jums labiau patinka, išbandykite abu ir pasirinkite savo mėgstamiausią.