Ar laukiniai bananai yra valgomi? Koks jų skonis?

Ar kada nors matėte laukinį bananą? Tai nieko panašaus į mūsų kasdienius prekybos centrų bananus. Jie būna įvairių formų, dydžių ir spalvų ir auga visur.

Labiausiai tikėtina, kad laukinius bananus rasite atogrąžų zonose, taigi, jei lankotės kur nors atogrąžų vietovėje, galite jų rasti.

Bet ar galite valgyti laukinius bananus? Ar jie tokie skirtingi, kad jų net negalima valgyti? Na, šiandien mes išsiaiškinsime būtent tai, todėl skaitykite toliau.

valgomi laukiniai bananai

Turinys

Rodyti

Ar laukiniai bananai yra valgomi?

Taip, kai kurie laukiniai bananai yra valgomi. Prinokęs laukinis bananas gali būti saldaus ir skanaus skonio. Jis taip pat gali turėti išskirtinį gaivų ir vaisinį skonį, kurio dažniausiai trūksta mūsų kasdieniams bananams.

Tačiau tai labai priklauso nuo to, kokį laukinį bananą rasite. Bananai, kuriuos šiandien žinome, yra dviejų laukinių bananų rūšių mišinys – Musa acuminata ir Musa balbisiana.

The balbisiana turi neįtikėtinai daug kietų, akmenuotų sėklų, kurios yra nevalgomos ir jas valgyti gali būti sunku.

The acuminata yra lengviau valdomas, bet tikrai sukels problemų dėl tekstūros.

Laukiniai bananai gali būti labai kieti (kaip gysločiai, bet daugiau) arba labai sėklingi, o tik minkštimas aplink sėklas yra valgomas.

Trumpai tariant, taip, laukiniai bananai yra valgomi, bet valgyti juos gali būti netinkama idėja, nebent tiksliai žinote, koks tai bananų augalas.

Tai šlykštus reikalas

Daugelis iš mūsų, kurie nėra įpratę valgyti žalio maisto iš džiunglių, todėl valgyti laukinius bananus gali būti šiek tiek sunku. Didžiausia problema, su kuria gali susidurti valgant laukinius bananus, yra didžiulis žirnio dydžio ir kauliuką primenančių kietų sėklų kiekis juose.

Laukiniai bananai gali būti skanūs, tačiau valgyti juos nėra taip paprasta, kaip įprastų bananų atveju. Sėklų yra tiek daug, jos kietos ir kramtomos.

Ir jūs negalite nuspręsti kramtyti juos kartu su bananais. Nors bananų minkštimas yra minkštas ir saldus, jų sėklos yra priešingos, kietos ir švelnios.

Taigi, ar laukiniai bananai iš tikrųjų yra valgomi? Atsakymas priklauso nuo jūsų individualaus suvokimo ir labai priklauso nuo to, kaip jūs suvokiate sėklų buvimą laukiniuose bananuose.

Jei sėklos jus visiškai atbaido, laukiniai bananai jums nevalgomi. Bet jei galite valdyti sėklas ir neprieštaraujate jų buvimui, laukiniai bananai yra valgomi kaip ir kiti vaisiai su sėklomis, pavyzdžiui, obuoliai, kriaušės ir pan.

Kaip rodo pavadinimas, tai laukiniai bananai, kurių niekas nesodino ir neprižiūrėjo. Jie patys užaugo dykumoje. Jei jie turi per daug sėklų, nieko dėl to kaltinti negalite.

Taip pat skaitykite: Tai tik: bananai yra uogos, bet braškės ne (čia kodėl)

Taigi, kaip galite valgyti laukinius bananus?

Laukinių bananų galima rasti vietiniuose turguose kalvotuose ir miškinguose regionuose visame pasaulyje. Šie bananai neatrodo kaip įprasti bananai. Atvirkščiai, jie gali būti keistų formų ir neturėti tokios nuostabios geltonos odos, kokią esame įpratę matyti ant bananų.

laukinių bananų turgus

Koks laukinių bananų skonis?

Kadangi jie yra visiškai iš gamtos, jie turi skirtingus skonius ir skonį. Daugelis žmonių sako, kad laukiniai bananai yra skanesni nei įprasti parduotuvės bananai. Tačiau yra ir žmonių, kurie sako, kad skonis nėra toks saldus ir geras kaip bananų, prie kurių esame įpratę. Spėčiau, kad taip yra todėl, kad daug sunkiau sužinoti, kada laukinis bananas yra visiškai prinokęs, ir ne visi. bus skanu.

Taip yra su kiekvienu vaisiu, kuris auginamas gamtoje, tarp jų bus didesni skirtumai, palyginti su tais, kurie auginami kontroliuojant, kad būtų parduoti rinkoje.

Jei galite rasti būdų, kaip pašalinti sėklas ir naudoti minkštimą kokteiliams ir kokteiliams.

Galbūt geriausia būtų paklausti vietinio, kaip valgyti vietinius laukinius bananus, nes jie tikrai turės geriausią įmanomą būdą.

Skirtinga išvaizda, forma

Be puikaus skonio, laukiniuose bananuose gali būti nedaug puikių savybių. Jie gali atrodyti nepanašūs į įprastą bananą, kurį matome kasdieniame gyvenime.

Priklausomai nuo klimato ir augimo sąlygų, jie gali turėti skirtingą formą ir struktūrą. Pavyzdžiui, jis gali atrodyti storas, smailus iš abiejų galų ir išsikišęs per vidurį.

Oda gali nenulupti taip švariai ir be pastangų. Atvirkščiai, odelė gali būti glaudžiai susijusi su vaisiais per susietus pluoštus. Nulupus laukinį bananą, didelė dalis vaisiaus gali eiti su pačia odele.

Taigi, laukinio banano valgymo patirtis gali visiškai skirtis nuo įprasto banano valgymo. Bet jūs galite valgyti laukinius bananus. Jie nėra nuodingi, taip pat ir jų sėklos.

Jie puikiai tinka valgyti, jei neprieštaraujate daugybei sėklų, su kuriomis greičiausiai susidursite valgydami laukinius bananus.

Šiuolaikinis bananas atsirado kaip bandymas gauti tobulą vaisių. Su minkštomis sėklomis (arba be sėklų), pakankamai minkštos, bet formos tekstūros ir puikaus skonio.

Laukiniai bananai yra įvairių rūšių ir jūs niekada nežinote, kokios rūšies gausite.

Taip pat yra laukinių bananų be sėklų

Tačiau laukiniai bananai gali būti ir visiškai be sėklų. Šių rūšių laukiniai bananai randami Kosta Rikos miškuose. Šie bananai yra labai maži ir ploni.

Jų medžiai panašesni į krūmus ir jų galima rasti visur. Jų vaisiai vadinami „kūdikių bananais“ ir yra saldūs bei skanūs. Galite supjaustyti ir parsinešti namo ranką su nokstančiais bananais. Leiskite jam sunokti nuo vabzdžių ir paukščių.

Miškas pilnas šių laukinių bananų, todėl turėsite iš ko rinktis. Viena ranka paprastai turi 60 geltonų pirštų, kurių kiekvienas yra 3–4 colių ilgio. Galite valgyti juos prinokusius. Juose nėra sėklų.

Tačiau jie yra labai minkšti ir labai greitai tampa minkšti.

Bananų prijaukinimas

Laukiniai bananai buvo prijaukinti, kad būtų galima reguliariai auginti iš dviejų geriausiai žinomų laukinių rūšių Musa balbisiana ir Musa acuminatavėliau buvo plačiau priimtas ūkininkų.

Prireikė daug laiko, kol pasirodė tobulas bananų derinys, tačiau buvo sukurtos kelios atšakos. Populiariausias desertinis bananas yra Cavendish tipo.

Cavendish bananas

Tai didžiausias, ilgiausias bananas rinkoje ir greičiausiai toks, kokį turite namuose.

Bananai yra prieinami ištisus metus, todėl jie visada yra švieži, nes jiems nėra konkretaus sezono. Jie skinami žali ir sunoksta transportavimo metu, todėl iš esmės yra tobuli vaisiai.

Taip pat skaitykite: Ar persimonų sėklos tikrai valgomos?

Paskutinės mintys

Ar laukiniai bananai yra valgomi? Taip, jie yra. Tiesą sakant, tai gana jaudinantis pasiūlymas. Kaip rodo įvairios ataskaitos, laukiniai bananai gali būti skanesni nei įprasti kasdieniai bananai.

Vienintelis erzina yra sėklos, kurias gali prireikti šiek tiek pastangų, kad jos būtų visiškai pašalintos iš laukinių bananų. Tačiau pastangos gali būti to vertos.