Ar lašiša turi kaulų? Ar galite valgyti lašišos kaulus?

Lašiša yra viena iš geriausių plačiajai visuomenei prieinamų žuvų rūšių ir atrodo, kad ji be kaulų. Bent jau tada, kai eini ir nusiperki lašišos filė, arba kai randi rūkytą lašišą.

Bet ar lašiša turi kaulus? Ar jie pašalinami prieš parduodant mėsą, ar tai viena iš tų vos be kaulų žuvų, kurias gaminti malonu? Pažiūrėkime.

lašišos kaulai

Turinys

Rodyti

Ar lašiša turi kaulus?

Taip, lašiša turi kaulų, tiek didesnių, tiek smeigtukų. Filė ir kepsniai supjaustomi ir paruošiami taip, kad juose paprastai nebūtų kaulų arba kad kaulai būtų dideli, lengvai matomi, todėl klientas juos pašalina.

Lašišoje esantys maži smeigtukai paprastai pašalinami gamybos linijoje, nes žuvis supjaustoma ir rūšiuojama į skirtingus gabalus. Smeigtukų kaulai yra labai ploni, lankstūs ir nėra prijungti prie stuburo.

Didesni, storesni kaulai, sujungti su stuburu, gali būti lašišos kepsnuose. Jie dideli, lengvai išvengiami, todėl užspringti tokiais kaulais yra labai maža rizika.

Lašišos filė dažniausiai būna be kaulų

Jei dažniausiai perkate lašišos filė, greičiausiai perkate žuvį be kaulų. Smeigtukai išimami iš žuvies, kol ji pjaustoma. Paprastai mėsoje galite pamatyti negilią tranšėją, kur prasidėtų smeigtukų kaulai. Jie pašalinami žnyplėmis, ir paprastai turėtumėte pastebėti savotišką negilų keterą, padarytą iš mažų skylių.

Taip pat skaitykite: Ar lašišos ikrai?

Tos skylės yra smeigtukų kaulų išėjimo taškai, nes jų išėmimas yra beveik tiesiog išplėšiamas iš minkštimo. Jei jūsų lašišos filė vis dar turi kaulų, paprastai tai pajusite tvirtai perbraukę pirštu per mėsą. Bet kokie kaulai išsikiš ir pradės pirštą.

Kaip pašalinti lašišos smeigtukų kaulus

Jei jūsų lašišoje yra kaulų ir jūs juos identifikavote, jums reikės žnyplių arba replių. Kažkas daug stipresnio už pincetą. Padėkite filė odele žemyn ir identifikuokite kiekvieną kaulą pirštu perbraukdami per mėsą, kol juos rasite.

Švelniai paspauskite mėsą prie pat kaulo, ji turėtų šiek tiek išsikišti. Replėmis arba žnyplėmis suimkite smeigtuko kaulo galą, o kita ranka laikykite mėsą plokščią. Stipriai traukite kaulo kryptimi. Iš pradžių jis sukels tam tikrą pasipriešinimą, bet su niekuo nesusijęs, todėl išeis.

Ten, kur pašalinote kaulą, bus nedidelis įdubimas. Tai neturi įtakos gaminimo laikui ar kokybei, tačiau gali šiek tiek paveikti pateikimą. Jei norite, lašišą galite pateikti ta puse žemyn.

lašišos smeigtukų kaulai

Ar galima valgyti lašišos kaulus?

Jei valgote lašišos kaulus ir to nepastebėjote, tikėtina, kad viskas bus gerai. Smeigtukų kaulai yra ploni, minkšti ir lankstūs, todėl galiausiai juos virškins skrandžio rūgštis. Jei nejaučiate, kad kažkas įstrigo gerklėje ar kažkur neskauda, ​​greičiausiai tai jau skrandyje ir virškinama.

Įstrigusį smeigtuko kaulą pakeliui galima padėti nedideliu duonos gabalėliu, nustumti jį į skrandį. Tačiau, jei jaučiate skausmą ar diskomfortą, kreipkitės į gydytoją ir jis padės pašalinti kaulą. Smeigtukų kaulai yra minkšti, todėl neturėtų kelti jokių problemų.

Kas yra balta medžiaga lašišoje?

Kai ruošiate lašišą, pastebėsite, kad balta medžiaga išsilieja ir koaguliuoja, dažnai link mėsos gabalo dugno. Tai baltymų forma, vadinama albuminu; labai panaši į kiaušinio baltymo struktūrą.

Jo yra visų rūšių mėsoje, bet labiausiai tai pastebima, kai mėsa kepama lėčiau ir yra daug drėgmės. Pavyzdžiui, jei gaminate uždengę dangtį arba verdate mėsą.

Verdant mėsą, ant viršaus atsiranda putų. Tai albuminas su trupučiu likusio kraujo, kuris virdamas tiesiog koaguliuoja. Jame nėra nieko blogo, galite palikti jį puode ar keptuvėje arba nugriebti. Kai kuriuos žmones tai atbaido, kai kuriems tai gerai.

Grįžtant prie lašišos, pastebėsite, kad jei leisite lašišai kepti pakankamai ilgai, albuminas galiausiai keps pakankamai ilgai, kad atsiskirtų nuo mėsos. Jis yra valgomas, jei nuspręsite jį turėti. Tai nereiškia, kad jūsų lašišoje neliks baltymų, pati mėsa vis tiek susideda iš baltymų ir skaidulų.

Taip pat skaitykite: Ar vėžiagyviai turi kaulų?

Ar lašišos oda yra valgoma?

Lašišos oda yra valgoma, jei tik pašalinate žvynus ir tinkamai iškepate. Tiesą sakant, šių žuvų oda yra tokia plona, ​​kad iškepta gali net labai traški, todėl kai kuriems žmonėms tai gali būti maloni staigmena.

Net jei nevalgote lašišos odos, galite ją palikti ir pabaigoje pašalinti. Tai daug lengvesnis būdas pašalinti odą, nei bandyti ją nupjauti peiliu. Daug mažiau atliekų ir gausite puikiai iškeptą lašišą!

Vėlgi, įsitikinkite, kad svarstyklės išjungtos. Galite juos pašalinti, perbraukdami peilį per svarstykles, prieš grūdus. Prieš atjungdami kriauklę įsitikinkite, kad ji užkimšta, ir nuimkite svarstykles! Niekas nenori užsikimšusios kriauklės.

Apskritai lašiša yra labai patogi žuvis, kurią lengva valgyti ir kurios skonis yra skanus. Tai nėra pernelyg žuvingas skonis, kurio dauguma žmonių vengtų. Ir dažniausiai būna pašalinus kaulus! Net jei lašiša yra viena iš brangiausių žuvų rinkoje, ji tikrai verta retkarčiais pasilepinti.

Išvada

Taigi, išsiaiškinome, kad lašiša tikrai turi kaulus ir jų valgyti nedera, tačiau yra tikimybė, kad netyčia prariję lašišos kaulus, viskas bus gerai. Jei valgydami nejaučiate skausmo ar diskomforto, jums turėtų būti viskas gerai.