Ar duonoje yra kiaušinių? Nėra tiesaus atsakymo

Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų kalbant apie duoną yra: ar joje yra kiaušinių? Taigi, jei jūsų kulinarijos smegenyse kilo šis klausimas, jūs tikrai nesate vieni!

Juk duoną galite gaminti įvairiais būdais. O duoną galite gaminti iš beveik bet kokios tešlos, vadinasi, joje gali būti kiaušinių arba ne.

duonos kiaušiniai

Turinys

Rodyti

Ar duonoje yra kiaušinių?

Tradiciškai ne, daugumoje duonos nėra kiaušinių, pieno ar kitų gyvūninės kilmės produktų. Tačiau ten yra tam tikra duona, kurioje yra kiaušinių, ir mes nekalbame apie tuos mylimus kiaušinių ir sūrio raguolius, kuriuos gaunate kampinėje kepyklėlėje!

Galite rasti duonos, kurioje nėra kiaušinių, o viršuje yra kiaušinių plovimas, kad suteiktų blizgančią auksinę spalvą.

Duona pakyla dėl mielių kiekio, o glitimas suteikia kramtomąją konsistenciją. Taigi, kodėl kai kurios duonos kiaušiniai turi, o kitos ne? Norėdami tai padaryti, turime pažvelgti į duonos istoriją, kad ją iš tikrųjų suprastume.

Duonos istorija

Dažniausiai duona gaminama ne iš kiaušinių. Duona buvo vienas iš pirmųjų maistingųjų medžiagų turtingų, sočių maisto produktų, kuriais galėjo mėgautis žmonės! Tai atsirado senovėje, pakilus į gretas Derlingojo pusmėnulio civilizacijoje, duonos kalambūras tarsi buvo skirtas ten!

Derlingasis pusmėnulis iš tikrųjų pavadintas dėl savo pusmėnulio formos! Jis tęsėsi nuo Šiaurės Afrikos nuo Nilo upės ir per Eufrato ir Tigro upes pasiekė Arabijos pusiasalį.

Tačiau, nepaisant duonos sąsajos su derlingojo pusmėnulio civilizacija, archeologai visame pasaulyje rado duonos ir duonos gaminimo įrankių likučių, įskaitant ryžių duoną, aptiktą kai kuriose Azijos dalyse!

Taip pat skaitykite: „Brownie Mix“ be kiaušinių

Kodėl duona tradiciškai nėra gaminama su kiaušiniais

Na, o senovėje žmonėms reikėjo maisto, kuris numalšintų alkį, kartu naudojant minimalius išteklius. Taigi atsirado nerauginta (arba nekylanti) duona! Šie žmonės neturėjo jokios priežasties į duoną dėti kiaušinių; tai būtų tiesiog išteklių švaistymas, o kiaušiniai nebuvo įprastas dalykas.

Jei svarstote, ar tai reiškia, kad ankstyvosiose civilizacijose net nenaudojo mielių, nebestebėkite! Jie nesinaudojo bet koks kylantis agentas! Jų duona buvo labai skirtinga. Tai buvo papločiai, panašesni į šiuolaikines pitas ir tortilijų įvyniojimus.

duonos gaminimas

Taip, kiaušiniai šiandien naudojami kepiniuose, kad padėtų kilti tešlai ir tešlai. Tačiau šiais laikais duonoje esame linkę naudoti mieles, nes jos daug geriau duonai suteikia gražią purią, lengvą kaip oras kyla.

Kokiose duonos rūšyse nėra kiaušinių?

Daugumoje duonos, kurią rasite vietinėje bakalėjos parduotuvėje, kiaušinių nebus. Taip yra todėl, kad dėl kiaušinių duonos tešla tampa sunkesnė, sodresnė ir tankesnė. Taigi, kodėl kepėjai turėtų naudoti kiaušinius, kai galėtų naudoti tiesiog mieles? Komercine prasme to tikrai nereikia.

Dažniausiai duona gaminama tik iš miltų, vandens, druskos ir mielių. Kai jūsų įprastose mielėse esančios bakterijos pradeda aktyvuotis, jos taip išpučia tešlą, kad iš pakilusios tešlos galima pagaminti daugiau nei vieną kepalą. Mielės leidžia maksimaliai išnaudoti ingredientus ir pakelti duoną nepakenkiant piniginei.

Taigi, kokiose duonos rūšyse nėra kiaušinių? Beveik visi jūsų mėgstamiausi! Štai tik keletas iš jų, žinome, kad mylite taip pat, kaip ir mes!

balta duona

Balta duona yra saldi, guodžianti ir lengvai pagaminama duona, kurią visi žinome ir mėgstame! Nepaisant to, kad balta duona stovi ant kiekvienos duonos lentynos kiekvienoje maisto prekių parduotuvėje visame pasaulyje, ji atsirado ne gamykloje.

Tiesą sakant, baltą duoną galima atsekti iki senovės Egipto! Dėl to, kaip ji pagaminta, balta duona pasižymi gryna, traškia balta spalva. Norėdami gauti tokią spalvą, turite pašalinti iš kviečių aliejaus turinčius gemalus ir sėlenas.

Senovės Egipte tai buvo labai sunkus procesas rankomis, todėl balta duona buvo gaminama tik ypatingomis progomis, kurias surengdavo aukštesnioji klasė ir karališkieji asmenys.

Įdomu tai, kad baltoje duonoje trūksta šių aliejų ir kiaušinių, todėl lentynoje ir namuose ji gali išsilaikyti daug ilgiau. Tai tik viena iš daugelio priežasčių, kodėl mes, kaip visuomenė, mėgstame baltą duoną taip pat, kaip ir mes!

Itališka duona

Panašiai kaip balta duona ir prancūziškas batonas, itališkoje duonoje nėra kiaušinių! Tačiau, jei kada nors perpjovėte šios gražios, kvapnios duonos kepalą per pusę ar skaniai kąsnavote, tikrai pastebėsite, kaip ji skiriasi!

Itališka duona

Be miltų, vandens, druskos ir mielių, itališkoje duonoje kartais yra pieno, alyvuogių aliejaus ir net cukraus! Taigi tai kodėl jis turi tokį unikalų, neprilygstamą (haha, kiaušinių kalambūras!) skonį!

Kokiose duonos rūšyse yra kiaušinių?

Kaip dabar žinome, kiaušiniai padeda duonai suteikti sodrią, purią tekstūrą ir padeda jiems pakilti vietoj mielių arba be jų. Tačiau jums gali būti įdomu žinoti, kad kiaušiniai taip pat naudojami duonoje, kad suteiktų jiems gražią šiltą, auksinę spalvą.

Štai kodėl toliau pateikta duona, kurioje yra kiaušinių, tikrai yra geltonesnė nei jūsų tradicinė duona, kurioje yra tik mielių!

Chala (arba kiaušinių duona)

Challah duona yra tradicinė žydų duona. Paprastai jis valgomas tik švenčių proga ir ypatingomis progomis, todėl yra gražus, pintas dizainas.

Nors ne visa chala gaminama iš kiaušinių, dauguma jų yra dėl hebrajų tradicijos. Be to, pridėjus kiaušinį ši duona tampa puresnė, nuoširdesnė ir auksinė! Tiesą sakant, dėl savo kiaušinių kiekio chalos duona beveik primena švelniai saldų pyragą!

Brioche

Panašus į chala, brioche yra prancūziškas kiaušinių duonos posūkis. Tiesą sakant, dėl kiaušinių kiekio brioche panašesnis į pyragą nei į duoną!

Lengvą, purią, dekadentišką tekstūrą tik sustiprina visas į jį patenkantis sviestas. Todėl brioche dažnai naudojamas ne tik kiaušiniui ir šoninei laikyti, bet ir prancūziškiems skrebučiams gaminti, už kuriuos reikia mirti!

Be to, brioche mėgo daugelis didžiausių Prancūzijos istorinių asmenybių, įskaitant karalių Liudviką XIV ir apšvietimo mąstytoją Jeaną Jacquesą Rousseau!

Naan

Nepaisant to, ar naan duonoje naudojami kiaušiniai, ar ne, mes nusprendėme jį įdėti po duona, kurioje yra kiaušinių. Kodėl? Kadangi kiaušinių naudojimas naanuose pastaruoju metu tampa vis populiaresnis!

naan

Kiaušiniai padeda naanui suteikti sodresnę, minkštesnę tekstūrą, kaip ir jogurtas, kuris kartais taip pat naudojamas naanui gaminti. Štai kodėl naan gali būti derinamas su pikantiškais ir saldžiais patiekalais!

Taip pat skaitykite: Ar meduoliai turėtų būti minkšti ar kieti?

Velykų duona

Gerai, tai buvo labiau pramoga! Velykų duona yra ta saldi, sodri duona, patiekiama Velykų metu. Jis tradiciškai valgomas Italijoje, tačiau pastaruoju metu jo populiarumas išaugo ir daugeliui patinka!

Velykų duona nėra techniškai reikia kad tešloje būtų kiaušinių, nors tikrai galėtų. Kartais Velykinė duona yra tiesiog chala arba brioche, bet tai gali būti ir mielinė duona.

Tačiau Velykų duona privalo turi būti sveiki kiaušiniai (lukštai ir visi)! Kaip tai įmanoma? Jūs tiesiog dažote kietai virtus kiaušinius mėgstamais maistiniais dažais, įspaudžiate juos į duonos tešlą ir kepate! Iš krosnies išeis gražus spalvingos duonos žiedas, panašus į paukščio lizdą!

Išvada

Jei norite valgyti duoną, kurioje nėra kiaušinių, geriau būtų paklausti žmogaus, iš kurio perkate, ar jis turi, arba jei esate prekybos centre, galite tiesiog patikrinti etiketę.

Tikiuosi, kad šis straipsnis padėjo jums žinoti, ką daryti perkant ar gaminant duoną, jei nenorite valgyti kiaušinių.