Ar kriaušes reikia šaldyti? Štai kaip juos laikyti

Taigi ką tik parsivežėte nuostabiausiai atrodančias kriaušes ir galvojate, kaip jas tinkamai laikyti. Galite pasiekti šaldytuvą, o tada sustoti ir prisiminti, ar kada nors matėte kriaušę šaldytuve. Taigi, žinoma, jūs ieškote „ar kriaušes reikia šaldyti“, ir štai jūs!

Greitai padėsime tinkamai laikyti kriaušes, o tada padėsime atsakyti į susijusius klausimus, pvz., kiek laiko jos galioja ir kaip sunykti, kai blogėja. Taigi pažiūrėkime.

kriaušių šaldytuvas

Turinys

Rodyti

Ar kriaušes reikia šaldyti?

Neprinokusių, šviežių kriaušių negalima laikyti šaldytuve. Kaip ir avokadai, kriaušės turi sunokti ant prekystalio, kad būtų minkštesnės tekstūros ir geresnio skonio. O kai jie sunoks, galite laikyti šaldytuve iki savaitės, kol jie pradės gesti.

Jei į šaldytuvą įdėsite neprinokusias, kietas kriaušes, jos nesubręs ir išliks kietos, beskonės ir be jokio tikro saldumo.

Kaip sunokinti kriaušes namuose

Taigi, kaip nokinti kriaušes namuose? Kai būsite turguje, greičiausiai rasite tankių, kietų kriaušių, kurias dar reikia nokinti. Tai gerai, parnešk juos namo. O namuose palikite juos vaisių dubenėlyje arba tiesiog ant prekystalio, vienus. Po 2–5 dienų jie turėtų pradėti minkštėti, o kai kurios veislės netgi gali pakeisti spalvą į šiltesnį auksinį ar raudoną atspalvį.

Taip pat skaitykite: Ar pomidorus reikia šaldyti?

Sužinosite, kad kriaušė sunoksta, jei viršutinė dalis, kur yra stiebas, taps minkšta. Kai kriaušės išorė pradeda minkštėti, kriaušė yra 100% prinokusi ir tinkama valgyti. Tačiau, kaip ir bananai ir avokadai, kriaušės turi tik trumpą 1–2 dienų laikotarpį, per kurį jos puikiai tinka, kol pradeda gesti.

Jei norite paspartinti nokimą, kriaušes laikykite su kitais vaisiais, kurie gamina daug etileno, pavyzdžiui, bananais, avokadais ir obuoliais.

Kaip pasakyti, kad kriaušės sugedo

Sužinosite, kad jūsų kriaušės blogėja, jei jos jau per minkštos, o švelniai suspaudus jų odelė gali nulūžti. Viršutinė stiebo dalis gali pradėti atrodyti šlapi ir atsirasti pelėsio. Pusė, ant kurios sėdi kriaušės, dėl svorio taip pat šiek tiek suplokštės ir susidarys šlapia vieta.

Kaip iš rinkos išsirinkti gerą kriaušę

Puikias prinokusias kriaušes dažniausiai gauname namuose, bet pirmiausia turite jas išsirinkti iš prekystalio ar vaisių krepšelio. Bet kaip gauti geriausias kriaušes? Na, jūs turite nepamiršti, kad ne visos kriaušių veislės yra vienodos, kai kurios būna labai saldžios, o kai kurios dažniausiai kvapnios.

kriaušių turgus

Tačiau visi jie laikui bėgant suminkštėja ir galite pasinaudoti šiais patarimais:

  • nepirkite kriaušių su įbrėžimais ir mėlynėmis
  • nepirkite kriaušių jau minkštų, nes greičiausiai jos per minkštos ir jau gendančios
  • gerai, jei kriaušė labai kieta, namuose ji sunoks ir suminkštės

Kai kurios kriaušių rūšys sunokdamos pasikeis iš blyškiai šviesiai žalios į švelniai geltoną. Kai kurie gali įgauti vos blankiausią geltoną atspalvį, bet atrodo beveik kaip tą dieną, kai juos nuspalvinote. Kriaušėms spalva nėra geras rodiklis, kaip ir obuoliams.

Ar galite užšaldyti šviežias kriaušes?

Taip, šviežias kriaušes galite užšaldyti, jei tolygiai supjaustysite jas ir pašalinsite šerdį. Tai darydami tolygiai atitirpsite ir galėsite juos virti tiesiai iš šaldiklio.

Kriaušes nulupti prieš užšaldant (arba verdant) nebūtina, bet jei norite, galite. Kol šerdis pašalinta, viskas gerai. Pjaustydami kriaušes įsitikinkite, kad visi gabalėliai yra vienodo dydžio, kitaip sušalsite netolygiai.

Būkite pasiruošę, kad atšildydami kriaušes gali šiek tiek paruduoti ar atsirasti mėlynių, nes kartais taip gali nutikti. Jei jums įdomu, kiek laiko šaldytos kriaušės laikosi šaldiklyje, jos tinka iki trijų mėnesių. Įsitikinkite, kad juos laikote sandariame inde arba hermetiškame, šaldiklyje saugiame maišelyje.

Kas tinka kriaušėms?

Kriaušės, ypač šviežios, puikiai dera su kai kuriais maisto produktais, tokiais kaip sūris, mėlynasis sūris, karamelė, cinamonas, graikiniai riešutai, skrudinti migdolai, vanilė ir net kažkas stipresnio, pavyzdžiui, laimo ar citrinos.

Svarbiausia kriaušių savybė yra jų saldumas, beveik aitrumas. Taigi visur, kur jums reikia pridėti vaisių skonio ir daug saldumo, neperverčiant patiekalo ar gėrimo rūgščiu, galite lengvai pridėti kriaušių. Kriaušės šerdis iš tikrųjų taip pat yra valgoma, išskyrus sėklas.

Ar kriaušes reikia nulupti prieš valgant?

Ne, kriaušes galima valgyti ir nenulupus. Išorinė kriaušės odelė yra plonesnė nei obuolio, ir ne dėl to kriaušė kietėja. Kriaušės kietos ir tankios dėl jų kauliukų ląstelių, kurios apsaugo vaisius nuo pažeidimų. Šios akmeninės ląstelės apsuptos minkštųjų audinių dėl didelio cukraus ir vandens kiekio, kriaušėms bręstant.

Taigi kriaušių lupti nereikia, bet jei norite, galite tai padaryti. Kai kurie žmonės negali pakęsti dėmėtos kriaušės odos, o jei taip yra, nulupkite ją.

Kriaušių odoje, kaip ir obuolių odoje, iš visų vaisių yra didžiausias maistinių skaidulų kiekis. Tai padeda virškinimui ir žarnyno judėjimui, ypač tiems, kurie kenčia nuo vidurių užkietėjimo. Tiesą sakant, kriaušėse taip pat yra sorbitolio – natūraliai susidarančio cukraus, kuris sutraukia drėgmę į žarnyną ir skatina tuštinimąsi. Tam gali nepakakti vienos kriaušės, bet 3–4 gali padėti.

Jei leisite kriaušėms sunokti prieš laikydami jas, visada galėsite valgyti su odele (jei jas nuskalavote).