Ar sūrio pyragas turi kiaušinių? Tai priklauso nuo to, ką darote

Įkandę į skanų sūrio pyrago gabalėlį dažnai susimąstome, kas daro jį tokį, na, skanų. Atsakymai visada yra kvapiosios medžiagos, tačiau yra šiek tiek daugiau.

Jums gali kilti klausimas, ar sūrio pyrage yra kiaušinių, nes jis toks kreminis ir gerai sustingęs. Na, jei esate alergiškas kiaušiniams, tikrai turite tai išsiaiškinti, ar ne?

Taigi apie tai šiandien ir kalbėsime, kad suprastume, iš ko gaminamas mūsų mėgstamiausias vaikystės desertas.

sūrio pyrago kiaušiniai

Turinys

Rodyti

Ar sūrio pyragas turi kiaušinių?

Taip, keptame sūrio pyrage yra kiaušinių. Jei pažvelgsite į tradicinius receptus, pamatysite, kad sūrio pyrage yra kiaušinių. Tačiau galite jį pakeisti ir jogurtu. Įprasti sūrio pyragai buvo gaminami iš rikotos ir grietinėlės sūrio.

Kai įmaišote kiaušinių, ypač trynį, kremas tampa aksominis. Tokiu būdu sūrio pyragas tiesiog tampa kreminis ir skanus.

Kai recepte nėra kiaušinio, vadinasi, jo kepti nereikia. Daugelyje sūrio pyragų receptų yra kiaušinių.

Galbūt žinote, kad sūrio pyragai be kiaušinių yra nekepami sūrio pyragaičiai, ir jie yra labai skirtingi, bet vis tiek skanūs desertai.


keptas vs ne keptas sūrio pyragas

keptas ir nekeptas sūrio pyragas

Taip pat skaitykite: Kas yra „Funfetti“ pyragas?

Kodėl sūrio pyragui reikia kiaušinių?

Sūrio pyraguose kiaušinių yra dėl kai kurių svarbių priežasčių, iš kurių svarbiausia yra kremo struktūra ir viskas kartu.

Pagrindiniame recepte yra miltų, cukraus, vanilės, citrinos žievelės ir grietinėlės sūrio. Kai į mišinį įmušate kiaušinį, mišinys tampa lygus ir purus. Sūrio pyragas priklauso nuo kiaušinių, nes jie turi tirštinimo galią ir visą sūrio mišinį išlaikys vienoje vietoje.

Kai kiaušinių baltymai žalioje formoje atsipalaiduoja ir susijungia, jie sutirštėja. Visas procesas vyksta kiaušiniams verdant. Kiaušinio trynyje esantys emulsikliai, lipoproteinai ir lecitinas padeda sūrio pyragui suteikti sodrią, lygią tekstūrą.

Beveik kiekviename sūrio pyrago recepte galite naudoti želatiną arba plaktus kiaušinius, skirtus stingti arba tirštinti. Jei mišinyje nėra kiaušinio, pyragas gražiai nenusės ir gausite tik kreminį sūrio pudingą.

Kad ir kaip puikiai skambėtų kreminio sūrio pudingas, iš tikrųjų tai labiau sviestinio kremo pasiūlymas. Veikia tik labai gerai atšaldytas ir tampa gana kietas.

Trumpai tariant, norint pagaminti sūrio pyragą, reikia kiaušinių:

  • sustingti į gražų, vientisą daiktą
  • lygūs ir aksominiai dėl trynių
  • purūs ir kiek orūs dėl išplaktų kiaušinių baltymų

Kalbant apie nekepamus sūrio pyragus, naudojami aukščiau aptartas grietinėlės sūrio „pudingas“ ir kelioms valandoms leidžiama sustingti šaldytuve, ant sausainių pagrindo.

Kas atsitinka, kai į sūrio pyragą įdedate daug kiaušinių?

Atminkite, kad kiaušiniai gali suteikti glotnumo iki tam tikro taško. Pasiekę šį lygį, kiaušiniai veiks kaip džiovinimo priemonė. Kai jų naudosite per daug, rezultatas būtų suflė. Jei kepsite toliau, gausite kažką panašaus į saldžią duoną, o ne purų pyragą.

Kiaušiniai vienu metu veikia kaip raugas ir rišiklis. Be to, jie sunkiai iškeptų ir pagamintų traškią tekstūrą. Jei įdėsite papildomą kiaušinį, tai neturės jokios įtakos.

Bet jei pridėsite du ar daugiau, sūrio pyragas gali tapti tankus. Be to, jis kvepės „kiaušiniu“, paversdamas labiau omletu.

Ar veganai gali valgyti sūrio pyragą?

Paprastas atsakymas į šį klausimą yra ne. Sūrio pyragas turi kiaušinių ir pieno produktų, todėl jis laikomas patiekalu, kurio nevalgo veganai.

Tačiau yra daug veganiškų variantų. Veganai gali valgyti sūrio pyragą, pagamintą be kiaušinių ir pieno produktų. Jų skonis nebus panašus į įprastą sūrio pyragą, tačiau yra daug kvapiųjų medžiagų.

veganiškas sūrio pyragas

Be to, internete galite rasti daugybę receptų, kuriuose parodyta, kaip gaminti veganišką sūrio pyragą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai vadovautis instrukcijomis ir savo receptą gausite greitai.

Keletas įprastų veganiško sūrio pyrago ingredientų yra kokosų pienas, žemės riešutų sviestas ar bet koks kitas riešutų sviestas, kokoso drožlės ir datulės.

Kas yra geriausias kiaušinių pakaitalas sūrio pyraguose?

Vanduo, esantis ant konservuotų avinžirnių, yra geriausias būdas pakeisti kiaušinių baltymus.

Jei sūrio pyragą reikia laikyti kartu, bet nenorite naudoti kiaušinio baltymo, naudokite vandenį iš avinžirnių. Jis viską suriš, bet turėsite didesnį drėgmės kiekį, todėl prieš pildami į sūrio pyragą, galbūt norėsite šiek tiek paplakti vandenį.

Jei ieškote trynio pakaitalo, išbandykite kondensuotą pieną. Sutirštintas pienas ne tik suteikia daug skonio, jis yra sodrus ir kreminis bei puikiai imituoja kiaušinio trynį.

Taip pat skaitykite: Kodėl cukrus yra šlapias ingredientas, o druska – sausas?

Dėl ko sutrūkinėja sūrio pyragas?

Dabar tai tikriausiai vienas iš svarbiausių klausimų, susijusių su sūrio pyrago gaminimu. Kepant tešloje esantis oras priverčia sūrio pyragą pakilti. Taip yra dėl to, kad kiaušinio baltymas plečiasi ir viskas tampa puri.

Tačiau, pyragui atvėrus, išleidžiamas oras ir taip susidaro įtrūkimai.

Tačiau sumažinus į pyragą įpilamo oro kiekį ir sulėtinus aušinimo procesą, gali sumažėti įtrūkimų. Yra daug būdų tai padaryti. Tai užtikrina, kad sūrio pyragas išliks lygus ir purus.

Kepimo metu galite naudoti vandens vonelę, nes ji suteiks drėgmės, todėl sūrio pyragas neskils. Taip pat atminkite, kad pyrago neperkepkite, kitaip jis vis tiek išsausės.

Skilusių sūrio pyragų galite išvengti nenaudodami labai aukštos temperatūros. Dėl aukštos temperatūros sūrio pyragas per greitai pakils ir susidarys oro kišenės, kurios ilgainiui įtrūks.

Naudokite žemesnį nustatymą ir palikite orkaitės dureles uždarytas bent 15 minučių po to, kai sūrio pyragas baigs kepti.

Lėtas aušinimas užtikrins, kad neatsiras tiek daug įtrūkimų. Vis dėlto atminkite, kad susmulkintas sūrio pyragas vis tiek yra geras sūrio pyragas. Jei nerimaujate dėl pateikimo, visada galite ant viršaus uždėti plaktos grietinėlės, kad užmaskuotų įtrūkimus. Įdėkite porą braškių ir bus gražu.