Ar jums reikia aliejaus šoninei virti? Ne, ir štai kodėl

Norite tos gražios, šnypščiančios šoninės su kiaušiniais ryte? Tada jums gali kilti klausimas, ar nereikėtų naudoti aliejaus su šonine ir kiaušiniais.

Nesijaudinkite, šiandien mes kalbėsime apie tai, ar yra prasmės naudoti aliejų su šonine ir kaip pasiekti geriausių rezultatų.

aliejaus šoninė

Turinys

Rodyti

Ar šoninei kepti reikia aliejaus?

Šoninė labai gerai iškepa savo riebaluose, todėl įpylus daugiau aliejaus, nepadės. Nepilkite aliejaus kepdami šoninę. Kadangi šoninėje yra savų riebalų (baltų dryžių), jie išsilydys karštoje keptuvėje ir apkeps šoninę.

Tada galite naudoti ištirpintus riebalus kiaušiniams kepti ir, jei norite, išgauti puikų šoninės skonį.

Daugelis žmonių mėgsta valgyti keptą šoninę. Net ir kepimui nereikėtų naudoti jokio papildomo aliejaus. Tačiau tiek kepant, tiek kepant puodą reikėtų rinktis atsargiai, nes iki kepimo pabaigos puode tikimasi daug skystų riebalų.

Jei paėmėte negilią keptuvę ar puodą, aliejus gali išsilieti, jei naudojate daug šoninės ir iš jo susidaro daug riebalų.

Taip pat skaitykite: Ar galite pašildyti šoninę?

Liesos šoninės atvejis

Tačiau kai kurios lašinių rūšys gali būti identifikuojamos kaip liesos šoninės, kurių mėsoje, atrodo, yra mažiau riebalų. Tačiau kitose bekonų rūšyse, pavyzdžiui, britiškoje šoninėje ar amerikietiškoje šoninėje (Streaky bacon), riebalų yra daug, daugiau nei reikia mėsai kepti, ir joms kepti nereikia dėti papildomo aliejaus.

liesos šoninės

Bet mes neįsivaizduojame bekono gabalėlio be riebalų. Kad ir kiek mažai jų būtų, riebalų vis tiek pakaktų šoninei iškepti, nereikalaujant aliejaus iš jūsų virtuvės.

Vis dėlto nesijaudink. Jei manote, kad jūsų šoninei reikia šiek tiek papildomo aliejaus, įlašinkite kelis lašus. Esmė ta, kad šoninė neturėtų prilipti, todėl stenkitės nenaudoti per daug.

Šoninė su mažiau riebalų, šoninė su pašalintais riebalais, gabalai iš arčiau kaulo ir viduryje supjaustyti yra tikri dalykai. Galite arba nerasite pakankamai riebalų, kad galėtumėte juos virti be papildomo aliejaus.

Tokiais atvejais aliejaus naudojimas nėra nuodėmė. Tačiau vietoj alyvuogių aliejaus naudokite neutralaus skonio aliejų, kad gautumėte unikalų šoninės riebalų skonį.

Kaip virti šoninę be aliejaus

Turėtumėte nepamiršti, kad gaminimo pradžioje atlikite keletą žingsnių, kad įsitikintumėte, jog viskas vyks sklandžiai. Pirmiausia turėtumėte naudoti šaltą keptuvę. Taip pat tinka ir neprideganti keptuvė.

Dabar paimkite šoninės gabalėlį ir švelniai įtrinkite jį į keptuvės arba keptuvės vidų, nesvarbu, kurią naudojate. Taip ant keptuvės paviršiaus liks nedidelis riebalų sluoksnis, o kai pradėsite virti šoninę, šis riebalų sluoksnis išsilydys ir suteiks pradinio riebalų, kad mėsa nepriliptų prie keptuvės paviršiaus.

Dabar, prieš dėdami keptuvę ant ugnies, įdėkite į ją šoninę. Dabar padėkite keptuvę ant ugnies. Kaitinama keptuvėje, įkaista ir šoninė. Po kelių minučių lašiniuose esantys riebalai pradeda tirpti ir suteikia kepimui reikalingų riebalų.

Geriausia šoninę virti ant vidutinės, kad išsiskirtų riebalai, o tada virti ant mažesnės ugnies, kad įsitikintumėte, jog ji labai gerai iškeps.

Priklausomai nuo šoninės storio, jo kepimas gali užtrukti nuo 2 minučių iki 10. Tai taip pat priklauso nuo to, kaip iškepsite. Jei jums patinka ypač traškūs ir storai supjaustyti, tai užtruks visas 10 minučių.

Jei jums patinka minkštesnė šoninė ir tik šiek tiek traškūs kraštai, tai galite gauti per 2 minutes su plona juostele.

Būkite atsargūs kepdami šoninę

Tiesiog būkite šiek tiek atidūs. Šoninę kepti neužtrunka ilgai, o tai paprastai yra nepatogus procesas. Kodėl? Kadangi kepimo metu mėsa išskiria daug aliejaus, kartais jūsų keptuvėje yra daugiau aliejaus, nei gali saugiai suvaldyti.

perkeptos šoninės

Situacija tampa dar sudėtingesnė, nes riebalai išsiskirs iš keptuvės per visą viryklę. Tai reiškia papildomus valymo darbus, tačiau tai taip pat yra gaisro pavojus.

Jei šalia yra atvira liepsna, kurioje kepate šoninę, galite užsidegti siaubinga riebalų ugnimi. Jei taip yra, nedelsdami išjunkite dujas ir NEGALIMA ANT JO NEMESTI VANDENS!

Užmetus vandenį ant riebalų ugnies, ji tik purslės ir pasklis. Geriausia uždengti dangtį arba kaip nors uždusinti. Tokiais atvejais geriausia turėti tikrą gesintuvą.

Taip pat skaitykite: Ar galite užšaldyti paelją?

Ką daryti su lydytu aliejumi?

Šoninė netrunka virti. Tai užtrunka apie 10 minučių ir per tą laiką šoninėje gali susidaryti pakankamai riebalų, kad baigus virti gali tekti ją išpilti iš keptuvės.

Įkaitinti riebalai iš jūsų šoninės bus skysti, tačiau atvėsę sustings ir taps taukais. Taigi, nemeskite lašinių riebalų į kriauklę, nes į kanalizaciją jie sukietės ir užblokuos praėjimą.

Riebalus supilkite į stiklainį, jei vėliau norėsite juos naudoti su kitais patiekalais. Jei norite išmesti, galite supilti į plastikinį maišelį, kai skysti riebalai atvės, bet dar nesustingę.

Ši išsami informacija apie tai, kaip panaudoti lydytų riebalų perteklių, buvo skirta tik tam, kad suprastumėte, kiek riebalų yra mėsoje. Tai daug ir jums visiškai nereikia dėti papildomų riebalų, kad iškeptumėte šoninę.