Ar gyslotis yra vaisius ar daržovė? Štai ką mes žinome

Dėl gysločių naudojimo būdo jums gali kilti klausimas, ar jie iš tikrųjų nėra paslėptos daržovės. Na, kaip paaiškėjo, mes turime jums istoriją.

Gysločiai yra panašūs į bananus, o kai kurie žmonės netgi mano, kad „gyslotis“ yra kitas bananų pavadinimas. Tiesą sakant, šios dvi yra skirtingos (bet susijusios) rūšys ir naudojamos labai skirtingai.

Gysločiai yra vienas įdomiausių maisto produktų. Nors jie labai panašūs į bananus, jie niekur neprilygsta pagal skonį, tekstūrą ir, žinoma, naudojimą.

Gysločio vaisiai arba daržovės

Turinys

Rodyti

Ar gyslotis yra vaisius ar daržovė?

Gyslotis iš esmės yra vaisius. Jis priklauso bananų šeimai, ypač Musa genčiai. Tačiau ji dažniausiai naudojama kaip daržovė dėl didesnio krakmolo ir mažo cukraus kiekio.

Geriausia tai, kad gysločiai gali būti naudojami visomis jų formomis. Jums nereikia laukti, kol jie subręs, kad galėtumėte juos valgyti. Paprastai jie būna žalios ir geltonos spalvos.

Iš jų žalios yra žalios ir dažniausiai naudojamos po virimo ir kepimo. Geltonieji yra prinokę vaisiai, naudojami traškučiams, bulvytėms ir įvairiems garnyrams gaminti.

Kai jie tampa beveik juodi, jie tampa minkšti ir saldūs. Šiame etape galite valgyti juos vienus.

Taip pat skaitykite: Ar galima užšaldyti gysločius?

Kodėl gysločiai naudojami kaip daržovės?

Nepaisant to, kad gysločiai nėra tikroji daržovė, jie naudojami kaip daržovė. Tam tikra prasme jos labai panašios į bulves. Virkite, sutrinkite, kepkite, gaminkite traškučius, ką tik mėgstate.

Pagrindinė priežastis yra didelis krakmolo kiekis kartu su labai mažu cukraus kiekiu. Vienintelis laikas, kai gysločiai būna saldūs, yra tada, kai jie yra juodi ir pradeda minkštėti.

Karibų jūros regione ir Centrinėje bei Pietų Amerikoje gysločiai yra pagrindinis pikantiškų patiekalų patiekalas. Jei kada nors lankėtės viename iš šių regionų, žinosite, kad jų virtuvė labai skiriasi nuo Vakarų ir Amerikos virtuvės.

Tai egzotiška ir pikantiška, o kai tik pasitaikys galimybė, tikrai verta paragauti. Nors jie turi daug savo daržovių, į savo patiekalus įdeda daug vaisių.

Iš kur kilę gysločiai?

Gysločiai kilę iš Pietryčių Azijos. Tai atogrąžų vaisiai, kurie populiariausi Filipinuose, Tailande ir kitose Pietryčių šalyse.

Pietryčių Azija

Tačiau puiki žinia ta, kad jų galima rasti visame pasaulyje ir ištisus metus. Tjie yra vienas iš būtiniausių maisto produktų Karibų jūros virtuvėse, taip pat žinomi pietinėse JAV valstijose.

Ant kiekvienos gysločio partijos yra atspausdinta eksportuojanti šalis. Pagrindinis eksportuotojas yra Ekvadoras, o didžiausias gamintojas – Kamerūnas.

Koks gysločio skonis?

Kaip jau minėjome, gysločių skonis visai nepanašus į bananus. Tiesą sakant, jie net nenulupami taip lengvai.

Jie yra krakmolingi ir švelniai saldūs, kaip ir saldžiosios bulvės, todėl žalios ir geltonos spalvos jų negalima valgyti. Tačiau kai jų oda tampa beveik juoda, galite mėgautis kaip skaniu, švelniu ir saldžiu desertu.

Žaliųjų ir geltonųjų gysločių skonis yra šiek tiek tvirtas ir švelnus, dažniausiai naudojamas traškučiams ir kepti griežinėliais.

Šie užkandžiai yra panašios tekstūros ir skonio kaip bulvių traškučiai ir bulvytės. Šie užkandžiai pagardinami įvairiais prieskoniais, pavyzdžiui, česnako milteliais, itališkomis žolelėmis, pipirais, druska, cinamonu ir kt.

Kaip sužinoti, ar gyslotis prinokęs

Yra dar vienas populiarus klaidingas supratimas, kad pajuodęs gyslotis sugedo ir jo negalima valgyti. Tačiau tiesa ta, kad tai iš tikrųjų prinokęs gyslotis, kurio skonis labai saldus ir skanus.

Nors net ir šiame etape nulupti nėra taip paprasta, tai yra palyginti lengviau nei geltoną ar žalią gyslotį. Taigi, jei jūsų gyslotis pajuodo, nemeskite jo į šiukšliadėžę. Mėgaukitės savimi.

Be to, tokių nerasite maisto prekių parduotuvėse. Gausite tik žalią, o kartais ir geltoną gyslotį. Bet geras dalykas yra tai, kad geltonus galite labai lengvai subrandinti namuose.

Viskas, ką jums reikia padaryti, tai sumesti juos į popierinį maišelį ir palikti kambario temperatūroje. Po poros savaičių jie taps minkšti ir paruošti valgyti. Taip pat galite pagreitinti nokimo procesą laikydami juos saulės šviesoje.

Kaip virti gysločius

Yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti su savo gysločiais. Juos galima kepti, virti, kepti ant grotelių ir skrudinti.

Galite juos supjaustyti ir pridėti tiesiai į savo karius ir troškinius. Tiesą sakant, virti ir sutrinti gysločiai gali būti naudojami kaip kūdikių maistas, taip pat gali būti duodami vyresnio amžiaus žmonėms.

Tačiau populiariausia ir mėgstama gysločių forma yra jų kepti traškučiai. Šie lūpas daužantys traškučiai yra populiarūs visame pasaulyje. Jie netgi skanesni už įprastinius bulvių traškučius.

Štai keletas puikių būdų virti visų rūšių gysločius.

1.Išvirkite žaliuosius gysločius

Norėdami išvirti žaliuosius gysločius, juos gražiai nuplaukite ir nulupkite. Nulupti juos yra šiek tiek sunku, nes jie yra neprinokę. Nupjaukite jų galus ir supjaustykite storais griežinėliais.

Dabar virkite juos šiek tiek pasūdytame vandenyje apie 30 minučių arba kol suminkštės. Baigę nuimkite juos nuo ugnies ir nulupkite. Tokiu būdu galite lengvai juos nulupti.

Virtą gyslotį galite naudoti salotoms, užkandžiams, kariams, sriuboms ir troškiniams. Tiesiog pridėkite keletą pagrindinių prieskonių ir apšlakstykite citrinos sultimis, kad pagamintumėte sveiką ir skanų užkandį. Jų taip pat galite valgyti pusryčiams kartu su omletu.

2. Apkepkite geltonuosius gysločius

Tai turbūt geriausias būdas valgyti gysločius. Norėdami tai padaryti, nuplaukite ir nulupkite juos aštriu peiliu.

Dabar juos plonai supjaustykite išilgai arba apvaliais diskeliais. Įkaitinkite šiek tiek augalinio aliejaus ir kepkite, kol jie taps traškūs ir auksiniai.

keptas gyslotis

Nusausinkite aliejaus perteklių ant virtuvinio rankšluosčio ir įberkite druskos, pipirų, česnako miltelių, o traškučiai yra paruošti valgyti.

Taip pat galite juos laikyti sandariuose induose iki 3-4 dienų.

3. Sudėkite pernokusius gysločius į kokteilių/blynų mišinį

Kai jūsų gysločiai pajuoduoja ir nenorite jų valgyti, įmeskite juos į savo kokteilius. Gausis tirštas, kreminis, saldus ir skanus kokteilis.

Taip pat galite gaminti skanius gysločių blynus. Prieš dėdami į blynų mišinį, tiesiog sutrinkite juos šakute.

Taip pat skaitykite: Kodėl gysločiai viduje pasidaro raudoni?

Kiti gysločių naudojimo patarimai

  • Gysločius galite laikyti kambario temperatūroje savaites. Jie sunoksta labai lėtai. Bet jei norite paspartinti nokimą, sudėkite juos į popierinį maišelį prie lango, į kurį patenka pakankamai saulės šviesos.
  • Gysločiai taip pat gali būti užšaldyti ir gali būti naudojami iki 12 mėnesių. Norėdami tai padaryti, nupjaukite jų galus, nulupkite, sudėkite į maišelius su užtrauktuku ir įmeskite į šaldiklį.
  • Gysločiai taip pat džiovinami ir perdirbami į smulkius miltelius, dažnai vadinamus bananų miltais. Tai miltai be glitimo, dažniausiai naudojami kūdikių maitinimui.

Štai jūs tai turite! Tikimės, kad gausite visus atsakymus.