Ar imbieras yra vaisius ar daržovė? + Keletas jo naudojimo būdų

Imbieras yra labai universalus ir naudojamas daugelyje receptų ir gėrimų, virtas arba žalias. Pudra taip pat populiari, bet ar imbieras yra vaisius ar daržovė? O gal tai prieskonis ar žolelė?

Dabar, kai rašau tai, suprantu, kad imbieras yra visur ir turi daug naudos.

Imbieras dažniausiai yra prekybos centrų daržovių koridoriuje, tačiau tai nebūtinai daro jį daržove, kalbant botanikos požiūriu. Pomidoras taip pat yra, ir pomidorai yra uogos.

Kartais vaisius ar daržoves labiau apibrėžiame pagal tai, kaip jį naudojame, o ne tai, kas iš tikrųjų yra botanine prasme, todėl pažiūrėkime, ar imbieras yra daržovė, ar vaisius.

imbiero

Turinys

Rodyti

Ar imbieras yra vaisius ar daržovė?

Imbieras yra daržovė, tiksliau sakant, šakninė daržovė. Jis turi citrusinį skonį, ir jums kiltų pagunda sakyti, kad tai vaisius, bet taip nėra. Vaisius turės sėklas ir išaugs iš gėlės, net jei sėklos yra valgomos ar ne.

Imbieras kaip skylė yra žydintis augalas (Zingiber officinale), bet šaknis yra dažniausiai naudojama jos dalis, kuri laikoma daržove.

Dėl savo skonio šviežią imbiero šaknį galima naudoti vaisių salotoms ar vaisių kokteiliui, nes jis puikiai dera su daugeliu vaisių.

Ar imbieras yra prieskonis ar žolė?

Receptuose imbiero miltelius dažnai matysite kaip prieskonį, o šaknį – kaip žolelę. Tai tik tam, kad žinotumėte, kur ir kada jį naudoti konkrečiame recepte.

Tas pats nutinka, kai pamatai cukrus kaip šlapias ingredientas. Jis labiau skirtas naudoti recepte, o ne botaniniame termine.

Žinoma, imbiero milteliai yra laikomi prieskoniais, bet tai nereiškia, kad imbiero šaknis yra prieskonis, tik džiovinti milteliai.

Imbiero kilmė

Imbieras priklauso Zingiberaceae šeimai, kuriai taip pat priklauso ir kitos daržovės, pavyzdžiui, kardamonas ir ciberžolė.

Yra žinoma, kad imbieras yra kilęs iš Pietryčių Azijos ir iš ten buvo gabenamas į Europą su prekyba prieskoniais ir buvo naudojamas romėnų bei graikų.

Imbieras ilgą laiką buvo naudojamas kaip prieskonis, maisto papildas ir medicinos tikslais, tačiau dabar, naudojant geresnes technologijas tiems dalykams išbandyti, neturime įrodymų, kad jis būtų naudingas žmonių sveikatai ar tam tikroms ligoms.

Kiti vaisiai, kurie, mūsų manymu, yra daržovės.

Yra daug daugiau botaniškai laikomų vaisių, kuriuos žinome kaip daržoves. Labiausiai paplitę yra pomidorai ir agurkai, kurie išauga iš gėlių ir turi sėklų, todėl botanikos požiūriu jie yra vaisiai, tačiau kulinariniu požiūriu tai yra daržovės.

Be to, vaisiai taip pat yra baklažanai, avokadas, saldžiosios paprikos ir moliūgai. Netgi saldieji kukurūzai laikomi vaisiais, šiuo atveju vaisiai yra smulkūs grūdeliai, o ne patys kukurūzai.

Daugelis daržovių iš tikrųjų yra vaisiai ir atvirkščiai, bet jūs negalite tikėtis, kad žmonės jas taip rūšiuos, nes praktiškiau jas vadinti pagal kulinarinę paskirtį, o ne pagal botaninę reikšmę.

Šią informaciją priskirčiau gerai žinoti kategorijai, bet ne tokia praktiška, jei norite ką nors pataisyti ir amžinai erzinti „ne, ne, pomidorai nėra daržovės, jie yra vaisiai“.

Koks imbiero skonis

Imbiero šaknis turi labai stiprų aštrų citrusinį skonį, todėl, kaip sakiau anksčiau, jis yra toks universalus ir puikiai tinka daugelyje receptų.

Taip pat galite valgyti žaliavinio imbiero šaknistačiau jis gali būti šiek tiek per didelis ir turėtų būti valgomas nedideliais kiekiais.

Imbiero milteliai yra panašaus skonio kaip imbiero šaknies, bet yra šiek tiek švelnesni ir ne tokie citrusiniai. Tai puikiai tinka, jei jums nepatinka didžiulis imbiero skonis, tačiau receptui vis tiek reikia šiek tiek imbiero skonio.

Kur galite naudoti imbierą?

Kaip minėjome anksčiau, imbieras yra universalus ir gali būti naudojamas daugelyje receptų, gėrimų ir vienas, nesvarbu, ar jis žalias, ar marinuotas.

Nekalbėsiu apie imbiero naudojimą medicinoje, nes anksčiau sakiau, kad jie neturi aiškių įrodymų, kad jie yra veiksmingi gydant ligas, todėl neturėtumėte jo išbandyti medicininiais tikslais. Žinoma, jame yra gerų maistinių medžiagų ir jis tinka sveikai mitybai, tačiau tai netampa vaistu.

Imbiero milteliai gali būti naudojami daugelyje receptų, kur paprastai reikia tikro imbiero, tačiau jums labiau patinka švelnesnio imbiero skonio patiekalas. Jis taip pat tinka arbatai ar kitiems gėrimams, tačiau geresnį skonį įgausite iš tikros šviežios imbiero šaknies arbatai.

Imbiero šaknies naudojimas:

Marinuotas imbieras. Tai daugiausia naudojama sušiams, bet ne tik. Tai padeda atnaujinti skonį burnoje, todėl tiks su stipraus skonio maistu.

marinuoto imbiero

– Limonadas ir kokteiliai. Imbieras puikiai tinka gėrimams, o jo citrusinis skonis bus puikus limonadas arba galite jį derinti su mėgstamais vaisiais ir daržovėmis, kad pagamintumėte sveiką kokteilį.

– Imbiero arbata. Galbūt dažniausiai naudojama šviežia imbiero šaknis. Tai labai paprastas procesas. Jūs turite nulupti šaknį, supjaustyti ją mažais gabalėliais ir užpilti karštu vandeniu.

– Virtas maistas. Imbieras puikiai tinka grietinėlės sriuboms, makaronams, kariams ir daugeliui kitų receptų. Indai puikiai naudoja imbierą savo tradiciniuose maisto produktuose.

Taip pat skaitykite: Ar galite pašildyti picos suktinukus?

Išvada

Peršasi išvada, kad imbiero šaknis yra daržovė, o ne vaisius ar žolė, o imbiero milteliai yra prieskonis.

Išsiaiškinome, kad jis gali pakeisti kai kuriuos vaisius salotose ir kituose receptuose, tačiau tai netampa vaisiumi.

Tikiuosi, kad šis straipsnis išsklaidė painiavą ir dabar jums nekyla jokių abejonių, ar imbieras yra vaisius, ar daržovė. Be to, tikiuosi, kad radote puikių būdų, kaip panaudoti imbierą savo receptuose ar gėrimuose.