Ar galite valgyti žalias petražoles? Ką apie stiebus? Sužinokite čia

Petražolės yra nuostabi žolė, skirta patiekalams papuošti ir suteikti papildomo skonio. Greičiausiai jį vartojote net nežinodami, nes jis yra tiek patiekaluose.

Kai kuriems žmonėms gali kilti klausimas, ar petražoles galima valgyti žalias, nes dažniausiai jas matote virtas.

Štai ką mes nusprendėme rasti šiandien, o dabar išsiaiškinkime.

žalios petražolės

Turinys

Rodyti

Ar petražoles galima valgyti žalias?

Taip, petražoles galima valgyti žalias. Jo lapai valgomi džiovinti arba švieži. Jis gali būti dedamas į bet kurį receptą, nesvarbu, ar tai karštas ar šaltas patiekalas.

Petražolių galima dėti į patiekalą, kad pagerėtų tekstūra, skonis ir spalva. Paprastai visas lapas supjaustomas mažais gabalėliais, kad būtų geresnė tekstūra ir skonis.

Šaknys plačiai naudojamos sriuboms gaminti. Džiovinti petražolių lapai dažnai naudojami kaip žolė. Petražolės yra geras vitaminų šaltinis, kuris puikiai tinka jūsų patiekalams.

Ar galima valgyti petražolių stiebus?

Petražolių stiebai yra valgomi, tačiau jie yra šiek tiek kartūs nei lapai, o tekstūra daugeliui žmonių gali būti nepatogi. Taigi, nors juos valgyti saugu, dauguma žmonių juos išmeta, nes nėra tokie patogūs ir skanūs.

Galite naudoti petražolių stiebus salotose, kad jų kartaus skonis pasimes dėl daugybės salotų skonių arba galite jas naudoti sriuboje, jei nenorite jų išmesti.

Kas yra petražolės?

Petražolės yra ryškiai žalias augalas, auginamas vidutinio klimato zonose, kuriose paprastai ištisus metus iškrenta nedidelis kritulių kiekis. Jis dažniausiai randamas atogrąžų zonose.

Jo pavadinimas buvo kilęs iš seno angliško žodžio „Petersilie“ ir seno prancūziško žodžio „Peresil“. Senovės romėnai ir graikai naudojo šią žolę savo maisto garnyrui ir skoniui.

Paprastai šias žoleles galite pamatyti vešliai žaliame kekelyje, o jų stiebeliai pakyla iki maždaug 1 metro. Petražolės dažnai neįvertinamos ir nepastebimos.

Ši žolelė ne tik puošia jūsų mėgstamus patiekalus restoranuose, bet ir gali atgaivinti kvapą kiekvieną kartą valgant jos lapus. Kai kuriais atžvilgiais jis primena mėtas ar šalavijas.

Be puikaus skonio, jis taip pat turi sveikų maistinių medžiagų. Dažniausiai naudojamos dviejų rūšių petražolės.

Yra itališkų plokščialapių petražolių ir garbanotų petražolių. Jei ieškote kvapnaus garnyro be kartaus skonio, itališka veislė kaip tik jums.

Kita petražolės rūšis auginama dėl savo šaknų. Tai ropės su šaknimis petražolės. Jis panašus į varnalėšą ir šalpusnį, kurie taip pat auginami dėl savo šaknų.

Petražolės yra žolė, naudojama vaistams gaminti. Paprastai petražolės yra žinomos kaip vidurių užkietėjimas, astma, aukštas kraujospūdis ir diabetas. Be to, jis naudojamas vaistinėse arbatose kaip diuretikai ir atsikosėjimą skatinantys vaistai. Petražolės skatina reguliarias kūno funkcijas, gerina virškinimą ir kraujotaką.

Taip pat skaitykite: Garbanotos VS plokščios petražolės

petražolių lapelis

Petražolių istorija ir kilmė

Petražolės yra kilusios iš Pietų Europos, daugiausia Viduržemio jūros regione. Jis buvo auginamas daugiau nei 2000 metų ir buvo naudojamas vaistams, prieš įtraukiant jį kaip į maisto produktus.

Senovės graikai savo laikais jį laikė šventu. Jis buvo naudojamas nugalėtojams ir lengvosios atletikos varžybų pergalėms. Senovėje petražolės taip pat buvo naudojamos kaip sarkofago dekoras. Petražolės kaip garnyras buvo datuojamos prieš daugelį metų su senovės romėnais.

Petražolės naudojamos kulinarijoje

Petražolės dažnai naudojamos kaip garnyras Viduržemio jūros, Amerikos ir Brazilijos virtuvėse. Garbanotų lapų petražolių tipas yra tas, kuris naudojamas garnyrui.

Žaliosios petražolės yra įprastas bulvių patiekalų garnyras, nesvarbu, ar jis gali būti trintas, ar virtas. Risoto, kepta vištiena, kepsniai, žąsų, daržovių ir mėsos troškiniai dažnai puošia žaliąsias petražoles.

Daugelis patiekalų Europoje ir Vakarų Azijoje patiekiami su petražolėmis. Paprastai jis purškiamas ant priemonių, bent jau pateikimo tikslais, jei ne skonio. Jis taip pat gali būti naudojamas sriubose ir padažuose.

Prancūzų virtuvėje galima rasti populiarų patiekalą „Persillade“, kuris yra kapotų petražolių ir česnako mišinys. Jei mėgstate salsą, ši žolė taip pat naudojama kaip vienas iš jos ingredientų.

Salsa Verde, įprasta itališka salsa, gaminama iš petražolių, sumaišytų su česnaku, svogūnu, ančiuviais, actu ir kaparėliais.

Petražolių šaknys naudojamos daugeliui troškinių, sriubų ir sultinių ingredientų. Artimųjų Rytų virtuvės patiekaluose taip pat yra petražolių. Jų libanietiškame patiekale „tabbouleh“ petražolės yra pagrindinis ingredientas.

Petražolių paruošimas virimui

Šviežios petražolės pirmiausia nuplaunamos, kad pašalintų teršalus. Kruopščiai nuplaukite, nes jis yra trapus, o jo lapai lengvai nulūžta.

Įdėkite šviežias petražoles į dubenį su vandeniu ir pasukite rankomis. Pašalinkite petražoles ir išmeskite vandenį kiekvieną kartą, kai nuo petražolių pasišalina nešvarumai.

Kartokite tai tol, kol ant petražolių neliks nešvarumų. Petražolės paprastai dedamos virimo pabaigoje, kad išlaikytų skonį, maistines medžiagas ir ryškią spalvą.

Kalbant apie tai, kaip naudoti petražoles, paprastai jos yra grubiai susmulkintos ir dedamos į maistą. Kai kurie žmonės prideda ir stiebus, ir lapus, kiti prideda tik lapus.

Stiebai yra storesni ir suteikia šiek tiek traškumo. Žinoma, žolelę galite smulkiai pjaustyti ir tada tekstūra nesikeis.

ruošiant petražoles

Kaip laikote ir išrenkate geriausias petražoles?

Reikėtų rinktis šviežias petražoles, o ne džiovintas. Šviežių petražolių skonis vis dar nepaliestas.

Ieškokite sodrios spalvos petražolių, kurių lapija paprastai būna visiškai tamsiai žalia. Jis turėtų atrodyti traškus, šviežias ir kvapnus.

Nesirinkite suvytusių arba keistos spalvos, nes jie gali būti pažeisti arba sutepti.

Kalbant apie džiovintas petražoles, rinkitės ekologiškas petražoles. Taip siekiama išvengti teršalų, tokių kaip pesticidai, ant jūsų petražolių.

Šviežios petražolės turi būti šaldytuvo viduje, uždarytos plastikiniame maišelyje. Jei pastebėsite, kad šviežios petražolės šiek tiek suvytusios, galite apšlakstyti vandeniu, kad jos neišdžiūtų. Prieš laikydami petražoles, visiškai nuplaukite, kad pašalintumėte teršalus.

Jei turite plokščialapių petražolių, galite pasigaminti džiovintų petražolių. Tiesiog padėkite jį ant lygaus paviršiaus ir, kai jis išdžius, laikykite sandariai uždarytame inde, kuris laikomas vėsioje ir sausoje vietoje.

Garbanotos petražolės išsaugomos šaldant. Tai padeda žolei išlaikyti savo skonį. Traškumą išlaiko ir šaldymas.

Taip pat skaitykite: Baltos dėmės ant petražolių

Išvada

Petražolės yra puiki žolė, kurią galima pridėti prie bet kokio valgio, ir taip, jas galima vartoti žalias. Pavyzdžiui, anksčiau paminėtose tabbouleh salotose yra žalių petražolių.

Petražoles galite naudoti beveik bet kur, ir tai yra gera kalendros ar salierų lapų alternatyva.