Ar alyvuoges reikia šaldyti? Štai kaip juos išlaikyti

Alyvuogės yra gražios, kvapnios smulkmenos ir tikrai gaila jas švaistyti. Galite juos gauti po svarą arba supakuotus į kubilus, vakuuminius maišelius arba stiklinius indelius. Ir jei galiausiai nesuvalgote jų visų vienu kartu – dauguma žmonių to nedaro – jums gali kilti klausimas, kaip šiuos daiktus laikyti.

Ar alyvuoges reikia šaldyti? Ne visada taip sakoma, ir jūs visada rasite juos padėtus ant lentynos. Taigi, kaip juos laikyti ir kiek laiko jie galioja? Pažiūrėkime.

alyvuogių šaldytuvas

Turinys

Rodyti

Ar alyvuoges reikia šaldyti?

Taip, kad alyvuogių galiojimo laikas būtų geriausias, visada turėtumėte atšaldyti savo alyvuoges, net jei etiketėje tai nėra aiškiai nurodyta. Priežastis, kodėl alyvuogės patenka į šaldytuvą, yra ta, kad jos sulėtina gedimo procesą, nes laikomos labai žemoje temperatūroje.

Alyvuogės paprastai laikomos ant prekystalio kambario temperatūroje prekybos centre, tačiau tai yra sandarūs stiklainiai. Atidarę stiklainius, negalėsite jų laikyti kambario temperatūroje. Ant sausos stiklainio dalies gali susidaryti pelėsis ir užteršti sūrymą.

Stiklainį ar kubilą su alyvuogėmis laikant šaldytuve užtikrinamas kelių savaičių skonis, kol jų skonis pradeda po truputį keistis. Bėgant laikui galite pastebėti, kad alyvuogės pradeda šiek tiek skonis, bet jų nepavadinsi pasibaigusiomis. Tiesa ta, kad alyvuogės gali trukti savaites, net mėnesius, kol nepadarys jokios žalos. Tačiau jie paprastai keičia savo skonį maždaug po 2 savaičių šaldytuve, jei nėra užpilti sūrymu.

Kiek laiko išsilaiko stiklainiuose išpilstytos alyvuogės?

Sūryme laikomos alyvuogės išpilstytos į stiklainius tinka keletą mėnesių, jei su jas tinkamai elgiamasi su švariais indais, kai jas ištraukiate iš stiklainio. Jei pašalinsite sūrymą, jie gali pradėti keisti savo skonį per 2 savaites, o po to jie gali būti ne tokie skanūs, kaip buvo iš pradžių.

Neatidarytas alyvuogių stiklainis paprastai turi „geriausio iki“ datą, kuria galite pasitikėti. Paprastai ši data yra maždaug 12 mėnesių nuo pagaminimo datos.

Sūrymas veikia kaip alyvuogių apsauga

Kai alyvuogės supilamos į sūrymą, tai daroma dėl kelių priežasčių. Pirma, jis neleidžia alyvuogėms oksiduotis, nes neleidžia joms liesti oro. Antra, jie laikomi daug druskos turinčiame tirpale, kuris apsaugo nuo pelėsių ir bakterijų. Be to, stiklainio šonuose, aplink dangtį, gali atsirasti pelėsis, jei jis nėra švarus.

alyvuogių sūrymas

Taip pat skaitykite: Pomidorų pakaitalai

Taigi, kai gausite indelį alyvuogių ir norėsite jų suvalgyti, kils pagunda nusausinti sūrymą. Jei tai padarysite, būtinai suvalgykite alyvuoges per 2 savaites, nes kitaip jos pasikeis savo skoniu ir gali net šiek tiek susiraukšlėti.

Kodėl alyvuogėse atsiranda baltų dėmių?

Yra keletas priežasčių, kodėl jūsų alyvuogėse atsiranda baltų dėmių, ir dažniausiai tai daro žalios. Viena iš priežasčių – susikaupę maži alyvuogių aliejaus lašeliai, tačiau tai reiškia, kad alyvuogės keletą dienų buvo laikomos labai, labai šaltoje temperatūroje. Tai nėra dažniausia priežastis, tačiau kai kuriais atvejais tai visiškai įmanoma.

Antroji priežastis, greičiausiai, yra draugiškų mielių, kurios pirmiausia prisidėjo prie alyvuogių fermentacijos, sankaupos. Matote, žaliosios alyvuogės dažniausiai apdorojamos Sevilijos arba Ispanijos metodu. Tai reiškia, kad alyvuoges reikia fermentuoti ir leisti vystytis mielių kultūrai, kad jos būtų visiškai fermentuotos.

Tada alyvuogės nuplaunamos ir dedamos į šviežią, naują sūrymą, kuriame nėra mielių kolonijos. Taip alyvuogės patenka į prekybos centrų lentynas. O išėmus sūrymą namuose ir palaikius kelias dienas, iš mielių likučių susidarys mažytės baltos dėmelės.

Ar jie kenksmingi? Ne tikrai ne. Šios mielės prisideda prie fermentacijos proceso, todėl jos vis tiek yra alyvuogių dalis. Ir jei tai alyvuogių aliejaus gabaliukai, tai taip pat nėra problema. Paprastai jie susidaro, kai sūrymas nebedengia alyvuogių, ir tai gali šiek tiek pakeisti skonį.

Baltas dėmes ant alyvuogių galite lengvai pašalinti nuplaunant šaltu, tekančiu vandeniu. Taip pat prarasite šiek tiek druskos ir alyvuogių skonio.

Kodėl alyvuogės yra įdarytos pimiento?

Pradinė žalių, sūrių ir rūgščių alyvuogių su raudonaisiais pipirais įdarymo idėja buvo subalansuoti skonius. Raudonosios paprikos yra saldžios, todėl gali padėti sušvelninti žaliąsias alyvuoges. Laikui bėgant įdaras labai išpopuliarėjo, o dabar tai pasta iš raudonųjų paprikų, todėl geriau tilps alyvuogių viduje.

Tai užleido vietą įvairių rūšių alyvuogių įdarui, pavyzdžiui, česnako gabalėliams, keptiems migdolams, fetos sūriui, pelėsiniam sūriui, ančiuviams, aitriosioms paprikoms ir pan.

Alyvuogių sūrymo naudojimo būdai

Bet kokios rūšies alyvuogės paprastai būna supakuotos į sūrymą. Kalamatai ir žaliosioms alyvuogėms tas gražiai sūrus-rūgštus sūrymas yra per geras, kad jį būtų galima tiesiog išmesti, todėl galite jį naudoti. Klausiate, ką su juo daryti? Na, jis sugeba pridėti daug umami prie to, ką gaminate (ar geriate). Tiesiog palaikykite druską ir paragaukite eidami. Pažiūrėk.

1. Naudokite jį troškinimui arba gumbo

Žaliųjų alyvuogių dėjimas į tirštą troškinį ar gumbo yra mūsų reikalas, ypač jei tai yra tamsi mėsa, pavyzdžiui, jautiena. Dėl alyvuogių sūrymo visas valgis šiek tiek lengviau virškinamas, o jo sodrumas yra labai naudingas. Kiek sunaudosite, priklauso nuo jūsų, tačiau rekomenduojame dėti po truputį ir leisti kelias minutes pravėsti ir tik tada ragauti.

Atminkite, kad sūrymas taip pat yra sūrus, todėl nedėkite jokios kitos druskos, kol neįsitikinsite, kad daugiau sūrymo nebepilsite.

2. Padarykite nešvarų Martini

Nešvarus Martini pasikliauja šiek tiek alyvuogių sūrymu, kad gėrimas būtų drumzlinas ir suteiktų malonų originalų posūkį. Tai tikrai ne visiems, nes skonis yra gana skirtingas. Sūrymo nereikia daug, užtenka šiek tiek, bet užtenka, kad bendras skonis pasikeistų.

3. Sudėkite į padažą ar salotų padažą

Iš alyvuogių sūrymo galite pasigaminti gražų salotų užpilą, į salotas nepridedant tikrųjų alyvuogių. Galite išbandyti vinigretą, kuriame vis dar naudojate alyvuogių aliejų ir actą, tačiau 2/3 acto pakeiskite alyvuogių sūrymu.

Arba galite sumaišyti šiek tiek medaus garstyčių su alyvuogių sūrymu, kad įgautumėte kitokį skonį, arba įmaišykite jas į rančo padažą. Tiesą sakant, galimybės yra neribotos, jei tik susitaikysi.

Trumpai tariant, alyvuogės ir jų sūrymas yra skanūs ir šaldytuve gali išsilaikyti keletą mėnesių, jei visada naudosite švarius indus, kad gautumėte alyvuoges. Net jei nenorite sūrymo laikyti stiklainyje, yra būdų, kaip jį panaudoti.