Ar gerai valgyti bulvių odą? Ką apie Russet Potatoes?

Ar turite puokštę nuostabių šviežių bulvių, kurias norite pasigaminti vakarienei? Jums gali kilti klausimas, ar tikrai reikia nulupti odeles. Ar saugu valgyti bulvių lupenas?

Na, kaip paaiškėja, daugelio vaisių ir daržovių odelės gali būti valgomos. Taigi pažiūrėkime, ar bulvės yra tame sąraše.

bulvių oda

Turinys

Rodyti

Ar gerai valgyti bulvių odelę?

Taip, jūs galite valgyti bulvių lukštus be problemų. Odeles reikia nušveisti ir kruopščiai nuvalyti nuo nešvarumų bei daigų, tačiau jų nereikia nulupti.

Teisybės dėlei bet kokios naujos arba jaunos bulvės bus labai nešvarios ir iškepusios. Juos reikia labai gerai nuplauti šepečiu ir šiltu tekančiu vandeniu.

Ant rūdžių bulvių galite manyti, kad jos nevalgomos dėl kartaus skonio. Paprastai jie yra labai nepageidaujami, jei nuspręsite juos valgyti žalius.

Tačiau jei nuspręsite valgyti tų bulvių lukštus, jos visiškai saugios. Jums nereikės jaudintis, kad nuo to susirgsite, tačiau rekomenduojame juos virti, kad jie būtų geresnio skonio.

Ar reikėtų valgyti bulvių lukštus?

Odų valgyti nebūtina, bet tai nepakenks sveikatai. Viskas, ką tai gali padaryti, tai pakeisti skonį ir į savo mitybą įtraukti daugiau skaidulų.

Tarkime, kad norite šiek tiek įvairesnių bulvių patiekalų, kuriuos valgote. Tokiu atveju turėtumėte visiškai apsvarstyti galimybę įtraukti odą į savo maistą. Pačios bulvės gali būti labai nuobodžios.

Tačiau kai esate kūrybiškesnis su skinais, jis gali pridėti visą gylio sluoksnį. Vienintelis dalykas, kuriuo reikia rūpintis, yra švara. Tai tinka bet kokiam maistui, kurį pasirinksite vartoti, tačiau tol, kol jis bus nuplautas, valgant nekils jokių sveikatos problemų.

Daugumai žmonių nerūpi gauti odelių pagal receptą ir tiesiog išmesti jas į šiukšliadėžę. Tačiau iš tikrųjų galite juos naudoti kaip užkandį, jei norite įdėti pastangų.

Taigi pažvelkime į kelis būdus, kaip galite naudoti bulvių lukštus arba bulves su lupenomis.

Taip pat skaitykite: Ar galima greitai paruošti bulvių košę be pieno?

Įdaryti bulvių lukštai

Kai kepate bulves, galite išskobti minkštimą ir pasilikti odeles vėlesniam laikui, kai norėsite gaminti įdarytas odeles. Bulvių kepimas leidžia išlaikyti odeles ir karamelizuoti bulvių minkštimą, ko kitu atveju neapsieitumėte.

Sudėjus visą bulvių minkštimą į dubenį, galima dėti kokių tik nori prieskonių. Paprastai dauguma žmonių mėgsta druskos ir pipirų. Nebijokite rinktis kažko, kas turi daugiau skonio, pavyzdžiui, česnako, kajeno ar paprikos.

įdaryta bulvė

Norėdami pagerinti tekstūrą ir skonį, norite pridėti šiek tiek sviesto ir nedidelį kiekį pieno.

Iki šiol bulvių odelės taps daug traškesnės, jei jas kepsite orkaitėje, dėdami į minkštimą prieskonių. Taip žinosite, kad jūsų oda laikysis, kai įdėsite minkštimą atgal.

Jei norite, kad odelės būtų traškios, būtinai patepkite jas pasirinktu sviestu ar aliejumi. Taip pat galite purkšti aliejų, jei nenorite aliejaus pertekliaus. Įsitikinkite, kad įdėjote jį į orkaitę, kad iškeptų 500 laipsnių pagal Farenheitą.

Turite tai žiūrėti, kad įsitikintumėte, jog jūsų oda nesudega. Kepant bet ką aukštai ant grotelių, jie greitai apskrus. Nenorite rizikuoti, kad visas jūsų sunkus darbas sudegs ir skoniai suges.

Kai bulvės pasieks norimą rudumo lygį, išimkite jas ir suberkite bulvių košę. Bet kokie papildomi priedai, kurių norėtumėte ant jo. Tai gali būti juodieji pipirai, šoninė, grietinė, žalieji svogūnai, sūris ar kas tik širdis geidžia.

Paprastai žmonės nemėgsta naudoti odos. Vis dėlto, įdėję papildomų pastangų ir šiek tiek likučių, turėsite aukščiausio lygio užkandį.

Bulvių odelės traškučiai

Iš rusvų odelių gaunami skanūs traškučiai, kai jais pakankamai rūpinatės. Pirma, jūs turite turėti pakankamai odos, kad būtumėte patenkinti. Iš bulvių minkštimo galite pasigaminti papildomų traškučių.

Svarbiausias žingsnis yra išplauti krakmolą, kurį norite naudoti bulvių lukštams gaminti. Jei norite, kad jie išvis būtų traškūs, tai yra privalomas žingsnis norint pasiekti traškų efektą.

Išplovę ir išdžiovinkite, pabarstykite šiek tiek kukurūzų krakmolo ir valgomosios druskos. Galite pasirinkti kokius tik norite prieskonių, tačiau dažniausiai naudojama druska.

Tada galite pasirinkti arba kepti traškučius aliejuje, arba kepti orkaitėje arba skrudintuve. Kepimas bus lengvesnis ir greitesnis būdas. Vis dėlto jis gali pasirodyti riebus ir bus pripildytas daugiau nereikalingų kalorijų.

Kepimas su broileriu bus nuoseklesnis. Odeles sudėkite į skardą, sutepkite šiek tiek aliejaus ir prieskonių, ir leiskite jas traškėti orkaitėje.

Baigę juos gaminti, turėsite galimybę valgyti juos kaip paprastus arba galite pereiti ir toliau. Tarkime, kad patiekiamiems bulvių lukštams norite daugiau restorano pojūtio. Galite pridėti žalių svogūnų, parmezano sūrio, šviežių žolelių česnako ar bet ko kito, ko norite.

Jis tikrai puikiai dera su padažais, tokiais kaip siracha, kečupas, kepsninė, aštrios medaus garstyčios ir daug daugiau. Įsigyti paruoštą padažą tikrai nesunku, tačiau pasigaminus jį patiems, šis užkandis bus aukštesnis už kitus.

Taip pat skaitykite: Ar galima pervirti bulves?

Keptos bulvės

Taikydami šį receptą išsaugosite daugelį pagrindinių elementų, pvz., minkštimą, bet jūs padarysite rusvą odą patrauklią. Įsitikinkite, kad labai gerai išvalėte odą. Negali būti dulkių ar dygimo. Priešingu atveju tai sugadins viso patiekalo skonį.

kepta bulvė

Jei norite, galite pasūdyti išorę, tai padidins skonį. To nepastebėsite, jei iš karto įdėsite į orkaitę, bet kadangi druska valandą laikosi odoje, skonis daug natūralesnis.

Įdėkite bulves į 400 F orkaitę valandai ir leiskite joms kepti, kol minkštimas bus labai minkštas. Tada leiskite sėdėti, kol lengvai susitvarkysite nesudegindami.

Bulves perpjaukite per vidurį ir įdėkite bet kokius norimus priedus. Galite rinktis grietinę, sūrį, šoninę, jalapenos, kukurūzus ir dar daugiau. Jei norite, kad odelė būtų traški, prieš dedant priedus galite ją apkepti.

Ant viršaus įpylus šiek tiek aliejaus, bulvės gražiai apskrus.

Išvada

Saugu valgyti bulvių odeles, įskaitant rusvas bulves. Keptos bulvės su odele yra puikus garnyras prie bet kokios rūšies mėsos, o svarbiausia yra tai, kad išvengsite erzinančios jų lupimo dalies.