Ar citrina yra vaisius ar daržovė? Štai ką mes sužinojome

Įdomu, ar citrinos yra vaisiai ar daržovės? Nesijaudink, tu ne vienas. Ne vienas žmogus sutrinka, kai viename prekybos centre pamato citrinas daržovių skyriuje, o paskui – vaisių skyriuje kitame prekybos centre.

Tada yra visas botaninis ir kulinarinis vaisių ir daržovių terminas, kuris sukėlė ne vieną karštą ginčą šeimose. Taigi pailsėkime ir pažiūrėkime, ar citrinos yra vaisiai ar daržovės.

citrinos vaisinės daržovės

Turinys

Rodyti

Ar citrina yra vaisius ar daržovė?

Citrina yra vaisių rūšis, tiksliau citrusinis vaisius. Jis priskiriamas vaisiams, nes jame vis dar yra sėklų, o naudojimo būdas labiau panašus į vaisius nei į daržoves.

Citrinas dažniau matote saldumynuose nei pikantiškuose patiekaluose. Nesvarbu, ar tai citrinos sultys, ar citrinos žievelė, jos skonis labai paplitęs saldumynuose.

Kodėl daržovių skyriuje yra citrinų?

Galbūt jus supainiojo, nes kartais produktų skyriuje, prie pat daržovių, randate citrinų. Taip yra ne visada, ir tai labiau susiję su prekybos centrų produkcijos išdėstymo būdu, o ne apie bet ką kitą.

Kituose prekybos centruose šalia laimų, apelsinų, kivių, bananų, obuolių ir bet kokių kitų įsivaizduojamų vaisių pamatysite citrinų.

Kadangi citrinos kartais gali būti naudojamos pikantiškiems patiekalams, jų galite rasti daržovių skyriuje, bet tai nieko nereiškia.

Kulinariniai VS botaniniai vaisiai

Labai svarbi mokslinė priežastis, dėl kurios citrinos priskiriamos vaisiams, yra ta, kad aš iš tikrųjų esu uogų rūšis! Taip, citrinos ir iš tikrųjų visi citrusiniai vaisiai yra uogų rūšis.

Kaip uogos, ji priskiriama prie vaisių, nes:

  • yra subrendusi gėlės kiaušidė
  • turi išorinę odelę, apsaugančią sėklas (net jei jos nevalgomos)
  • turi sėklas vidiniame sluoksnyje

Taigi citrinos yra botaniniai vaisiai, mes tai gavome. O kaip dėl kulinarinio panaudojimo? Tai, kaip dauguma žmonių jį naudoja ir kaip dauguma žmonių sužino, kurie maisto produktai yra vaisiai, kurie yra daržovės, kurie yra uogos, riešutai ir kt.

Citrinų naudojimo būdas taip pat priskiriamas vaisiams, nes jos naudojamos saldžiuose patiekaluose, dažniau nei pikantiškuose patiekaluose. Jie vertinami dėl skonio, kurį suteikia patiekalui, o ne dėl tekstūros ir maistinių medžiagų (pvz., bulvių, cukinijų ar svogūnų).

Taip pat skaitykite: Kas daro burokėlius raudonus?

Ar citrina yra natūralus vaisius?

Citrina yra hibridinis vaisius, žmogaus sukurtas vaisius, kuris iš tikrųjų yra karčiųjų apelsinų ir citrinų vaisių kryžius. Taip, mes tikrai nežinome apie citrusinių vaisių šeimą, todėl šiandien šiek tiek panagrinėsime dalykus.

Pirmiausia išsiaiškinkime dalykus su citrinomis. Citrinos yra kartaus apelsino ir citrinos hibridas. Tiems, kurie nežino, citrina yra citrusinis vaisius, vienas iš trijų pagrindinių, kurie buvo naudojami šiandien žinomiems citrusiniams vaisiams gaminti.

Citrinoje yra juokingai daug šerdies (baltos dalies po žieve), o minkštimas viduje vos pastebimas, o kartais jo visai trūksta. Išorinė oda yra labai kvapni ir labai skiriasi nuo lygios iki briaunuotos iki raukšlėtos.

Yra citrinos atmaina, vadinama Budos ranka, nes ji labai panaši į ranką su (per) daug pirštų ir yra labai kvapni.

Kartieji apelsinai yra pomelo (ne šiandien žinomo) ir mandarino kryžius. Kai kurie šiandien žinomi citrusiniai vaisiai yra žmogaus sukurti hibridai, o kai kurie – natūralūs hibridai. Karčiasis apelsinas yra natūralus hibridas.

Taigi kaip su saldžiaisiais apelsinais? Jei yra karčiųjų apelsinų, turi būti ir saldžiųjų. Na taip, yra ir jie, matyt, yra tas pats pomelo ir mandarinų hibridas, išskyrus tai, kad jie yra saldūs.

Taip pat skaitykite: Kodėl pipirmėtė siejama su Kalėdomis?

Ką galima padaryti su citrinomis?

Yra daug būdų, kaip naudoti citriną, ir jūs nuspręsite, kuris jūsų atveju būtų geriausias. Be klasikinio limonado, galite naudoti žievelę, kad išgautumėte ypatingą citrinos skonį be viso citrinų sulčių rūgštingumo. Iš tikrųjų taip gaminami citrininiai ledai.

citrininiai ledai

Jei pridėtumėte citrinos sulčių, leduose esantis pienas suskaidytų ir sutrauktų. Beje, taip gaminama dauguma šviežių sūrių, pavyzdžiui, paneer ar feta!

Kitas būdas panaudoti citrinas – virti citrinų džemą. Jums reikia išorinės odos, žievelės ir, jei norite, galite naudoti dalį minkštimo. Tokiai uogienei reikia daug citrinų, tačiau jos skonis yra vienas nuostabiausių. Visi citrinų eteriniai aliejai yra tame indelyje.

Lengvesnis būdas gauti panašų rezultatą – į stiklainį įtarkuoti šiek tiek citrinos žievelės (vėlgi daug citrinų) ir įberti tiek pat cukraus. Cukrus prilips prie citrinos žievelės ir citrinos aliejaus. Sumaišykite juos ir laikykite kambario temperatūroje. Tai truks ne metus, bet truks mažiausiai 3 mėnesius.

Tai puikus priedas prie pyragų, kremų ir visko, ką tik galite pagalvoti!