Ar galite valgyti žalius pomidorus? Ar žali pomidorai neprinokę?

Yra gana daug daržovių, kurias saugu valgyti neprinokusias, tačiau tai pasakytina ir apie žalius pomidorus. Ar žali pomidorai reiškia neprinokusius pomidorus? Šiame straipsnyje aptarsime, kaip galite valgyti žalius pomidorus ir ką su jais daryti, jei nenorite valgyti tokių, kokie yra.

To paties uždaviau sau, kai pirmą kartą apsilankiau pas senelius ir pamačiau, kad jie augina pomidorus. Pirmą kartą pamačiau žalius pomidorus, išskyrus marinuotus, kurie pas mus labai paplitę.

Tada buvau jaunas ir man nerūpėjo, ar saugu juos valgyti žalius, bet dabar nusprendžiau šiek tiek patyrinėti, kad tiksliai pasakyčiau, ar saugu valgyti neprinokusius.

žali pomidorai

Turinys

Rodyti

Ar galima valgyti žalius pomidorus?

Taip, galite valgyti neprinokusius žalius pomidorus, bet nedideliais kiekiais. Tačiau skonis bus rūgštus ir rūgštuso tekstūra bus per kieta ir sunkiai kramtoma.

Pomidorai priklauso Solanaceae šeimai, kurioje yra solanino, kuris yra toksinas, galintis pakenkti jūsų sveikatai, jei vartojamas dideliais kiekiais.

Jei esate jautrus šiam toksinui, geriau nevalgykite žalių pomidorų, ypač kol jie žali. Šios šeimos dalis yra baklažanai, bulvės, paprikos ir daugelis kitų daržovių.

Solanino yra didesnis kiekis, o pomidoras dar neprinokęs. Tai yra paties augalo gynybos sistema, kuri gali būti prasminga, jei apie tai galvojate. Augalas nori labiau apsisaugoti augdamas nei subręsdamas.

Taigi, nors žalius pomidorus valgyti nedideliais kiekiais gali būti saugu, rizikuoti neverta, be to, valgydami juos nepajusite malonių pojūčių.

Kadangi jie priklauso Solanaceae šeimai, kaip ir baklažanai, jie turi toksišką stiebą, kurį nesaugu valgyti, todėl kiekvieną kartą jį išmeskite.

Taip pat skaitykite: Ar galite valgyti žalius apelsinus?

Ar žali pomidorai neprinokę?

Ne visi žali pomidorai yra neprinokę, yra prinokusių žalių pomidorų, kurie yra visiškai prinokę, ypač paveldima veislė, tačiau prinokę žali pomidorai nėra tokie dažni.

Greičiausiai, kai matote žalius pomidorus, jie yra neprinokę. Visiškai prinokę ir dar žali pomidorai bus šviesesnės žalios spalvos su juostelėmis arba sumaišyti su kitomis spalvomis, o neprinokę pomidorai bus švariai tamsiai žalios spalvos. vaisių.

Taip pat galite patikrinti, ar vaisius prinokęs, paspaudę jį nykščiu. Paspaudus nykščiu jis turėtų jaustis minkštas ir šiek tiek duoti, o neprinokę bus per kieti prinokusiam pomidorui.

Pomidorai iš tikrųjų būna įvairių spalvų, ne tik raudonų ar žalių Peržiūrėkite mano straipsnį apie pomidorų spalvas čia.

žali pomidorai

Kaip subrandinti pomidorus?

Jei kažkaip jums liko žalių pomidorų, gera žinia ta, kad jie ir toliau sunoksta, kai buvo nuskinti iš vynmedžio.

Jie ir toliau sunoksta, nes gamina etileną, kuris yra dujos, padedančios vaisiams greičiau sunokti. Yra keli būdai pagreitinti procesą:

-Pomidorus sudėkite į popierinį maišelį ir palikite kambario temperatūroje, popierinis maišelis užtikrins, kad etileno dujos ilgiau išliks šalia pomidorų.

-Pomidorus dėkite arti kitų vaisių, kurie taip pat išskiria etileną; geriausi yra bananai, avokadai, kriaušės ir obuoliai.

Ką daryti su žaliais pomidorais?

Kalbant apie neprinokusius žalius pomidorus, o ne tuos, kurie žaliuoja visiškai subrendę, geriausia juos naudoti marinuotuose pomidoruose. Kadangi marinuotas pomidoras, jis neturėtų turėti saldaus, sodraus visiškai prinokusių pomidorų skonio, o jų tekstūra bus geresnė po marinavimo.

Nors visiškai prinokę žali pomidorai gali rasti savo vietą daugelyje receptų, kuriuos galite rasti paprasčiausiai paieškoję žalių pomidorų receptų, tačiau pateiksiu tik keletą idėjų:

– Kepti žali pomidorai. Žinau, kad pirmą kartą tai gali skambėti keistai, bet nors galite gaminti keptas cukinijas ir mėgautis nuostabiu skoniu, kepti žali pomidorai nesiskiria.

– Ant grotelių kepti žalieji pomidorai. Paprastai jie yra tvirtesnės tekstūros nei raudonieji, o tai gali būti privalumas kepant ant grotelių, nes jie netaps netvarka, o tai gali būti tikra prinokusių žalių pomidorų problema.

– Žalių pomidorų kečupas. Žinau, kad esame įpratę kečupas raudonas, bet gali būti ir žalias kečupas. Tu gali patikrinkite čia receptą už jį.

Kaip išsirinkti gerą pomidorą?

Kalbant apie neprinokusius žalius pomidorus, nėra daug dalykų, kuriuos galite patikrinti prieš valgydami, nes jie dar neprinokę, todėl neturite jokių realių rodiklių, kaip jie yra geri. Pageidautina nevalgyti jų, kai jie nėra visiškai subrendę.

Kalbant apie visiškai prinokusius žalius pomidorus, turite įsitikinti, kad pasirinkote geriausius iš rinkos, jei norite jais mėgautis.

Pateiksiu keletą dalykų, kuriuos galite patikrinti prieš pirkdami žalią pomidorą.

– Spalva. Visiškai prinokę žali pomidorai bus šviesiai žalios spalvos ir pagels. Patikrinkite, ar pomidore nėra rudų ar tamsesnių dėmių, o tai gali būti ženklas, kad pomidoras blogėja.

– Tekstūra. Visiškai prinokę žali pomidorai turėtų būti šiek tiek minkštesni nei neprinokę žali pomidorai, tačiau įsitikinkite, kad jie nėra per minkšti ir minkšti. Be to, įsitikinkite, kad viso pomidoro tekstūra yra vienoda, be minkštesnių dėmių, o tai gali reikšti, kad jie nebuvo tinkamai laikomi ar transportuojami.

– Kvapas. Prinokęs pomidoras turi turėti stipresnį kvapą nei neprinokęs.

Taip pat skaitykite: Kada prinoksta pasifloros vaisiai?

Išvada

Peršasi išvada, kad neprinokusius žalius pomidorus nesaugu valgyti dideliais kiekiais, o net ir mažais – neverta, nes iš jų neišgausite gero skonio ir tekstūros. Tai kam vargintis?

Kalbant apie žalius, visiškai prinokusius pomidorus, galima rasti daug naudingų jų panaudojimo būdų, tačiau jie nėra tokie įprasti kaip raudonieji pomidorai, kurie gali juos pakeisti beveik visuose receptuose.

Taigi įsitikinkite, kad jei norite išbandyti žalius pomidorus, pažymėkite, kad jie yra tikrai prinokę žali pomidorai, o ne raudoni pomidorai, kurie dar neprinokę.