Ar galite pašildyti padažą? Taip, ir štai kaip tai padaryti tinkamai

Gravy tikriausiai yra vienas geriausių Padėkos dienos likučių, ir mes jums pasakysime, kodėl. Puikiai tinka prie visko, dalį galite užšaldyti vėlesniam laikui ir iškepti nuostabioms bulvytėms, taip pat puikiai tiks kaip padažas ant sumuštinio ar mėsainio! Tai netgi gali būti tikrai skanaus troškinio pagrindas, tiesa?

Tačiau visa tai kelia klausimą: ar galite pašildyti padažą? Jei taip, ar tai turės įtakos tekstūrai? Ar yra kažkas ypatingo, ką reikia žinoti? Ir kodėl kitos dienos padažas yra toks neryškus? Pažiūrėkime.

padažo pašildymas

Turinys

Rodyti

Ar galite pašildyti padažą?

Taip, padažą galite nesunkiai pašildyti ir tekstūra bus tokia, kaip pirmą dieną. Nepamirškite pradėti nuo mažos ugnies ir nuolat maišyti, kitaip rizikuojate netolygiai įkaisti arba kai kuriose vietose padažas net sudeginti.

Priklausomai nuo padažo, jį gali būti lengva naudoti šaltą, pavyzdžiui, kaip šaltą padažą mėsainyje ar padaže arba net kaip salotų padažą, jei trokštate nuotykių. Bet jei norite jį pašildyti, yra du geri variantai. Jie yra čia.

1. Padažą pašildykite mikrobangų krosnelėje ant vidutinės ugnies

Paprasčiausias ir greičiausias pasirinkimas yra naudoti mikrobangų krosnelę padažui pašildyti. Būtinai naudokite vidutinę arba vidutinę-žemą ugnį ir retkarčiais nustokite maišyti. Tikėtina, kad mikrobangų krosnelė šildys netolygiai, todėl maišyti būtina.

Taip pat skaitykite: Ar galite pašildyti špinatus?

Kiek laiko pašildysite padažą, priklauso nuo jūsų, tačiau dauguma žmonių norėtų, kad jis būtų labai karštas. Maišymas taip pat yra puikus būdas iš naujo emulsuoti pradėjusį atsiskirti padažą. Blogiausiu atveju, jei jis per daug atskirtas, galite pabandyti jį gerai išplakti.

2. Padažą pakaitinkite ant viryklės ant nedidelės liepsnos

Kitas jūsų pasirinkimas yra padažą pašildyti ant viryklės, ant silpnos liepsnos, nuolat maišant. Jei palikote padažą keptuvėje, kurioje iš pradžių jį gaminote, tada viryklė yra geriausias pasirinkimas.

Būtinai naudokite nedidelę ugnį ir maišykite, kol užvirs. Jei jūsų keptuvės dugnas nėra storas, rizikuojate padažą sudeginti. Taigi toliau plakite, net jei jis yra ypač želė ir lengvai tirpsta. Perkiškite per jį peilį, kad supjaustytumėte, jei reikia.

Kiek kartų galite pašildyti padažą?

Rekomenduojame padažą pašildyti tik vieną kartą po virimo, nes nuolatinis vėsinimas, kaitinimas ir vėl vėsinimas suteikia galimybę plisti bakterijoms ir pelėsiams.

Jei padažą kaitinate antrą kartą, būtinai pavirinkite jį maždaug 3 minutes, kad sunaikintumėte bakterijas. Šiuo atveju būtinai nuolat maišykite!

Kodėl mano padažas džiūgauja?

Padažas gali sustingti, kai labai ilgai kepate mėsą kartu su kaulais ir ištraukėte daug želatinos. Kauluose, čiulpuose ir odoje yra daug kolageno, kuris virsta želatina, kai troškinama kelias valandas ir paliekama atvėsti. Gero kepsnio atveju būtent taip ir darote.

Geriausias būdas suskaidyti želatiną yra grąžinti ją į skystą būseną, o tai reiškia, kad ji veikiama žemai, bet nuolat kaitinant. TAIGI, kai pašildysite padažą, jis vėl turėtų tapti skystas.

Tikėtina, kad įdėjote šiek tiek krakmolo kukurūzų krakmolo arba miltų pavidalu, todėl jį suskaidyti yra šiek tiek sunkiau nei įprastą želatiną. Vis dėlto tai turėtų būti įmanoma. Nepamirškite naudoti šluotelės, kad iš naujo emulsuotumėte padažą, arba panardinamą trintuvą, jei tikrai reikia pagalbos.

padažo padažas

Ar galite pasilikti padažo likučius?

Taip, padažo likučius galite pasilikti ir panaudoti vėliau. Geriausias būdas laikyti padažo likučius yra šaldytuve, žemoje temperatūroje. Nepalikite jo per naktį, nes bakterijos ir pelėsiai turi didesnę galimybę vystytis aukštesnėje nei 40 F/5 C temperatūroje.

Galite pastebėti, kad padažo likučiai, kai atvės, susiformuoja tam tikra oda. Norėdami to išvengti, galite naudoti plastikinę plėvelę, kad ji liestų padažo paviršių. Tokiu būdu jam vėsstant neliks oro sąlyčio, todėl nesusidarys oda. Net jei jis susiformuoja, nėra nieko blogo, jis yra tik šiek tiek tirštesnis už likusį padažą.

Kiek laiko padažas išsilaiko šaldytuve?

Padažas šaldytuve gali būti laikomas iki 3 dienų, tačiau po antros dienos jis pradės skirtis. Taigi, kai kaitinate, gali tekti gerai išplakti arba išmaišyti. Būtinai naudokite sandarų indą, kad įsitikintumėte, jog nėra kryžminio užteršimo ir nepalieka kvapo visame šaldytuve.

Taip pat skaitykite: Ar galite pašildyti lazaniją?

Ar galite užšaldyti padažą?

Padažą taip pat galite užšaldyti, tokiu atveju rekomenduojame jį padalinti į mažesnes porcijas. Naudokite nedidelius šaldiklyje saugius maišelius arba netgi galite naudoti maišelius su ledo kubeliais. Tokiu būdu galite naudoti nedidelius kiekius, jei tai viskas, ko jums reikia, bet kada.

Šaldytas padažas greičiausiai suskils, kai atitirps, todėl kaitindami būtinai gerai išplakite. Tačiau nelaikykite šaldytuve ilgiau nei 3 mėnesius. Po kurio laiko jis pradeda įgauti tą šaldiklio skonį, ir tai niekada nėra geras dalykas.

Taigi, trumpai tariant, galite lengvai pašildyti savo darbo vaisius. Ypač jei pagaminote didelę padažo partiją ir turite šiek tiek likučių, padažo laikymas ir pašildymas yra labai paprastas dalykas. Didžiausias žingsnis yra padažo gaminimas.