Ar galite valgyti „Rutabaga Raw“? Kokios dalys yra valgomos?

Yra daugybė daržovių, apie kurias sklando keisti mitai, ir sunku pasakyti, iš kur dauguma jų atsirado. Nors kartais šie mitai yra teisingi, dažniausiai ne. Vienas iš keistų mitų, susijusių su rūta, yra tai, kad žalią rūtą valgyti pavojinga arba bent jau negera. Taigi ar yra tame tiesos?

valgykite rūtą žalią

Turinys

Rodyti

Ar galite valgyti rūtą žalią?

Taip, rūtas galite valgyti žalias. Didžiąją laiko dalį, kai kas nors valgo rūtas, ruošiasi ją virti. Daugelis žmonių tiki, kad išvirus jo tekstūra ir skonis pagerėja.

Vis dėlto, kiti žmonės jį tikrai mėgsta tiesiog neapdorotą, ir nėra jokių sveikatos priežasčių, kodėl neturėtumėte juo mėgautis. Jei rūtos pirkote parduotuvėje, neįkąskite jos kaip obuolio, nes turite ją nulupti.

Kas yra rūtos?

Taigi išsiaiškinkime, kas yra rutabaga. Rūtos yra šakninės daržovės, susijusios su ropėmis ir kopūstais. Vis dėlto tai tikrai turi daugiau bendro su ankstesniuoju. Rūtos išorė dažniausiai būna violetinės spalvos, o vidus – daugiau baltos arba geltonos spalvos. Nors rūtos yra mažiau paplitusios nei kai kurios kitos daržovės, pavyzdžiui, morkos, agurkai ir salotos, vis tiek tikėtina, kad ją rasite daugumoje maisto prekių parduotuvių.

Taip pat skaitykite: Kodėl mano rutabaga yra karti?

Koks rūtos skonis?

Kaip minėta anksčiau, rūtos turi daug bendro su ropėmis, įskaitant skonį. Tai reiškia, kad jei turėjote ropės, jūs beveik žinote, koks yra rūtos skonis; rūtos yra tik šiek tiek mažiau stiprios.

Jie yra pipirinio, žemiško, saldaus skonio. Jie yra šiek tiek kartūs, ypač žali, todėl kai kurie žmonės nuo jų atstumia. Dėl kartaus skonio taip pat gali būti, kodėl kai kurie žmonės sako, kad žalios rūtos nėra valgomos. Jie kalba apie savo pasibjaurėjimą skoniui, o ne apie tai, ar tai iš tikrųjų saugu valgyti.

Ar yra kokių nors rūtos dalių, kurių negalite valgyti?

Ne, jūs galite valgyti beveik visą rūta. Daugelis žmonių nuima lapus ir išmeta juos arba perka rūtas be lapų, tačiau kiti mėgsta dėti lapus ant salotų.

rūtos lapai

Lapai yra ten, kur rūtos panašios į kopūstą. Viena rūtos dalis, kurios negalite valgyti visą laiką, yra oda. Jei savo kieme auginate rūtas, valgykite odą, jei tai jus džiugina.

Bet jei pirksite rūtas parduotuvėje, ant žievelės bus vaško danga. Jie deda šią dangą ant rūtos, kad ji neišdžiūtų, tačiau vaškas nėra valgomas, o tai reiškia, kad prieš valgant žalią ar virtą jį reikia nulupti.

Norėdami nulupti vaškuotą rūtą, pirmiausia nupjaukite ploną griežinėlį nuo viršaus ir apačios, tada pastatykite vertikaliai ir peiliu nuimkite odą. Svarbu nupjauti viršutinę ir apatinę skilteles, nes to nepadarius bus sunku sugriebti.

Kaip valgote rūtas?

Tarkime, kad valgysite žalią rūtą. Tokiu atveju tikriausiai valgysite ant kokių nors salotų, o gal su panirimu. Be to, jūs neturite daug žalios rūtos paruošimo galimybių. Tačiau virti, kita vertus, yra daugybė variantų. Gera taisyklė yra ta, kad jei galite tai padaryti su bulve, galite tai padaryti su rūta.

Galite juos virti, sutrinti, virti į sriubą ar troškinį, troškinti arba kepti ant kitų daržovių padėklo. Žmonės juos net supjausto ilgais būdais ir gamina iš jų bulvytes.

rūtos troškinys

Vienas iš populiariausių rūtų valgymo būdų – jas sutrinti, jei ieškote rekomendacijos. Trintose rūtose paprastai nelieka daug kartaus skonio. Pradėkite nuo rūtos virimo, kad ji būtų minkšta. Jei norite įsitikinti, kad dingo visas kartumas, įdėkite šiek tiek saldumo.

Į vandenį įpilkite apie šaukštą cukraus ar saldiklio. Kai kurie žmonės naudoja medų, kiti naudoja cukrų, bet jūs galite naudoti bet kokį saldiklį, kuris jums labiausiai patinka. Kai jie suminkštės, sutrinkite ir įskobkite.

Ar sunku virškinti rūtas?

Kiekviena rūtos dalis yra valgoma, tačiau kai kurie žmonės sako, kad ją sunku virškinti. Tai iš tikrųjų tiesa, nes juose yra labai daug skaidulų, o tai reiškia, kad jos virškinamos ilgiau, tačiau jos nėra taip sunkiai virškinamos, kad taptų pavojingos. Suvalgę rūtų sotumo jausitės ilgiau nei kitų daržovių, todėl kai kurie žmonės teigia, kad jos padeda numesti svorio.

Kaip žinoti, ar rūta yra gera?

Dabar nesvarbu, kad galėsite suvalgyti visą rūtą, jei negausite šviežios. Kai rūtos sugenda, kaip ir dauguma dalykų, jos skonis nebus geras. Jie išsilaiko ilgiau nei daugelis kitų daržovių. Visgi, jei čiupote rūtą ir pastebėjote, kad jos oda susiraukšlėjusi, atsipalaidavusi arba daug minkštų dėmių, greičiausiai ji pernokusi.

Turėkite omenyje, kad jei yra tik pora minkštų dėmių, tikriausiai galite jas nupjauti ir vis tiek valgyti, bet jei viskas yra puri, laikas jų atsikratyti.

Taip pat skaitykite: Rutabaga VS Jicama

Kaip laikote rūtas?

Kaip jau sakiau, rūtos jau turi gana ilgą galiojimo laiką. Jei norite pratęsti galiojimo laiką, tai taip paprasta, kaip įdėti juos į šaldytuvą neplautus. Be to, jei tikrai norite juos laikyti ilgesnį laiką, užšaldykite. Šaldiklyje jie išlaikys savo skonį iki šešių mėnesių.